توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479552
با یک تزریق به تمام حساسیت‌های خود خاتمه دهید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۹
کشف جدید دانشمندان خبر از درمان ژنتیکی انواع آلرژی‌های مرگبار می‌دهد.

به گزارش تسنیم، گروهی از دانشمندان موفق شدند روشی را برای درمان ژنتیکی واکنش‌های آلرژیک کشف کنند. بر اساس گزارش newscientist،این محققان موفق شدند روشی ابداع کنند که به صورت ژنتیکی بتوان واکنش‌های آلرژیک را فقط با یک تزریق غیرفعال کرد. دانشمندان دانشگاه کوئینزلند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون که با ژن مهندسی شده‌اند توانستند سلول‌های ایمنی خاص را هدف قرار دهند.

در این پژوهش در سلول‌های بنیادی خون یک ژن تنظیم کننده پروتئین آلرژن توسط محققان قرار داده شد و به بدن شخص گیرنده منتقل شد. این سلول‌های جدید، سلولهای خونی جدیدی را توسعه می‌دهند که به بیان پروتئین پرداخته و سلول‌های ایمنی خاص را هدف قرار می‌دهد و در نهایت پاسخ آلرژیک را غیر فعال می‌کند.

هدف از انجام این پژوهش، رسیدن به یک روش درمانی است که بتوان آلرژی‌های خاص را با یک تزریق و همانند واکسن درمان کرد. به گفته محققان برایدست یافتن به اهداف این پژوهش و آزمایش آن بر روی انسان‌ها، حداقل 5 سال زمان لازم است.

با این کشف جدید طی 10 یا 15 سال آینده، واکنش‌های آلرژیک مرگبار همچون آسم فقط با یک تزریق از بین خواهند رفت.

 
 
کلمات کلیدی : آلرژیک، سلول‌های بنیادی، خون، درمان ژنتیکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.