توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499352
لغو روادید سیاسی ایران و پرتغال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
رئیس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران گفت: لغو روادید سیاسی و خدمت و پرواز مستقیم تهران و لیسبون در آینده نزدیک به مرحله اجرا خواهند رسید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ «آدائو سیلوا» رئیس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران به تهران سفر کرده است، در دیدار «مصطفی کواکبیان» رئیس گروه دوستی ایران و پرتغال بر ضرورت اجرایی کردن موافقتنامه های دو کشور تاکید کرد و افزود: همچنین به زودی صدور روادید گردشگری افزایش یافته و همکاری های بانکی در دستگاه های ذیربط پرتغال نیز تسهیل می شود.


رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران و شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران تصریح کرد: پیام ایران را از دکتر روحانی درخصوص همکاری گسترده جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها به ویژه با اتحادیه اروپا در مراسم ادای سوگند، دریافت کردیم.


سیلوا ابراز امیدواری کرد: ایران و پرتغال در فضای کنونی شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط فیمابین باشند.


*خواهان افزایش روابط پارلمانی پرتغال و ایران هستیم

رئیس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران با اشاره به لزوم تقویت روابط پارلمان های دو کشور بر گفت وگو و رایزنی بیشتر گروه های دوستی ایران و پرتغال تاکید کرد و افزود: پرتغال خواهان تقویت روابط پارلمانی دو کشور به عنوان عامل تسهیل و تسریع همکاری های دو کشور است و در این راستا مفتخر است که ظرف ماه گذشته میزبان دو هیات پارلمانی از ایران بوده است.

«مصطفی کواکبیان» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال نیز در این دیدار گفت: ارتباط مستقیم میان شهرهای دو کشور و برقراری پیوندهای خواهرخواندگی میان این شهرها می تواند در افزایش سطح روابط تجاری و اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشد.


رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در این دیدار با اشاره به سفر اخیرش به پرتغال و ملاقات با مقامات پرتغالی افزود: این سفر به عنوان اولین سفر گروه های دوستی پارلمانی دو کشور با دستاوردهای قابل توجهی همراه بود و اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در این ملاقات در حال برنامه ریزی و در دست پیگیری است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال تصریح کرد: ما از گفت وگوی مقامات دو کشور در بالاترین سطح استقبال می کنیم و در همین راستا امیدواریم سفر رئیس جمهور پرتغال به ایران در اولین زمان ممکن برنامه ریزی شده و صورت بگیرد.

کواکبیان با اشاره به موافقتنامه های امضا شده میان دو کشور عنوان داشت: ما انتظار داریم تسهیل همکاری های بانکی، موافقتنامه های لغو مالیات مضاعف، لغو ویزای سیاسی و خدمت، تسهیل صدور ویزاهای گردشگری و برقراری پرواز مستقیم میان تهران و لسیبون سریع تر عملیاتی شده و همکاری های دو کشور وارد فاز جدیدتری شود.


* از توسعه همکاری دوجانبه با پرتغال استقبال و حمایت می کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های ایران و پرتغال در زمینه گردشگری، انرژی های جایگزین و فسیلی و توانایی های علمی و فنی دو کشور گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری های فی مابین در زمینه های مورد علاقه طرفین استقبال و حمایت می کند.


وی افزود: ارتباط مستقیم میان شهرهای دو کشور و برقراری پیوندهای خواهرخواندگی میان این شهرها می تواند در افزایش سطح روابط تجاری و اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشد، بنابراین پیشنهاد می شود این مورد در دستور کار مقامات دو کشور قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : لغو روادید+ایران+پرتغال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.