نظر منتشر شده
۵۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495752
واکنش ها در ایران نسبت به بسته جدید تحریمی آمریکا؛
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: شنبه در مورد تحریم های جدید جلسه فوق العاده خواهیم داشت/ روحانی: برجام دست و پای آمریکا را بسته است/ عراقچی: مصوبه کنگره تحریم موضوعی جدیدی ندارد
گزارش از معصومه پورصادقی، 4 مرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به الف خبر داد که مجلس شورای اسلامی روز شنبه تصمیم جدی در مقابله با تحریم های آمریکا خواهد گرفت.

به گزارش الف، مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته طرح تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی را با 419 رای موافق و 3 رای مخالف تصویب کرد که این موضوع با واکنش های زیادی از سوی مسئولین ایران روبرو شده است.
 
در همین راستا خبرنگار الف، به سراغ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی رفته و گفتگویی با وی انجام داده است که بدین شرح است:

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در مورد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و اینکه مجلس شورای اسلامی چه تصمیمی در این خصوص میگیرد، اظهار داشت: تحریم های جدید آمریکا نشان داد که آنها همچنان بر رفتار خصمانه و دشمنی خود علیه ایران مصمم هستند و به هیچ عنوان اهل مذاکره، گفتگو و توافق نیستند و همواره نقض تعهد می کنند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کردند که آمریکایی ها عهد شکن بوده و غیرقابل اعتماد هستند و نباید به ادعاهای آنها اعتماد کرد و حالا شاهد این رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ایران هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی طرحی را به صورت یک فوریتی در هیات جلسه تصویب کرده است که سپس به کمیسیون تخصصی خودش ارجاع شد که در حال بررسی است.

وی به اظهارات ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: ترامپ از ابتدای فعالیت خود با موضوع پاره کردن برجام  بر روی کار آمد و همواره سعی کرد تا برجام را نقض کند که با جواب دندان شکن رهبر انقلاب مبنی براینکه اگر برجام را پاره کنید ما آن را آتش خواهیم زد، عقب نشینی کرد و در حال حال حاضر نیز به اعمال تحریم های جدید غیر برجامی علیه ایران روی آورده است تا اینطوری ادعا کند که برخلاف برجام عمل نکرده ولی ایران را تخت فشار گذاشته است، اما  باید گفت که این اقدامات آمریکایی علیه ایران، به ضرر خود آنها تمام خواهد شد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: قرار است روز شنبه جلسه فوق العاده ای در مورد تحریم های جدید آمریکا علیه ایران برگزار شود که در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد و نظر همه فراکسیون ها و نمایندگان  در خصوص اینکه باید چه اقدام مهمی در راستای این رفتار آمریکا باید گرفته شود، لحاظ میشود که قطعا تصمیم جدی گرفته خواهد شد.

*در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد

به گزارش الف، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با اشاره به خصومت‌های ادامه دار آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، گفت: مردم ما با این خصومت‌ها آشنا بوده و به آن عادت داشته و راه مقابله‌ با این سیاست ها را نیز به خوبی می دانند.

رییس جمهور تاکید کرد: ملت ایران می دانند که باید در برابر دشمنانشان به خوبی ایستادگی و مقاومت کنند چرا که طی این 40 سال،  همواره و هر روز با تحریم‌ها و فشارهای متنوع و اتهام‌های ناروا از سوی دستگاه های‌ تبلیغاتی و سیاسیون آمریکا، مواجه بوده اند.

دکتر روحانی با بیان اینکه آن روزهایی را که رییس مجلس نمایندگان آمریکا، نه تنها دولت بلکه ملت ایران را یاغی می‌خواند ، فراموش نکرده ایم ، گفت: خصومت آمریکایی ها، تنها خصومت با نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه برای آنها مقاومت، ایستادگی و الگو بودن ملت ایران قابل تحمل نیست و نمی توانند بپذیرند که در این منطقه حساس یک کشور، اینچنین دارای استقلال و تأثیرگذاری در منطقه باشد.

رییس جمهور اظهار داشت: همه نگرانی آنها این است که ایران به عنوان یک کشور بزرگ و مستقل که تحت نفوذ سیاست‌های غربی و بویژه آمریکا نیست، در این منطقه حضور دارد و در برابر فشارهای آنها ایستادگی و مقاومت می کند.

دکتر روحانی تاکید کرد: اینگونه تحریم‌ها بر ملت ایران تأثیرگذار نیست و نه مقاومت مردم و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران را کاهش می‌دهد و نه راه و روش و سیاست‌های ما را تغییر خواهد داد.

رییس جمهور افزود: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های مستقل، بر مبنای اسلام و آراء مردم است؛ و رأی و نظر مردم مبنای عمل خواهد بود و همه انتخابات‌ها از جمله انتخابات گذشته نشان داد که مردم ما نسبت به سرنوشت خودشان تا چه اندازه حساس هستند.

دکتر روحانی با بیان اینکه دست و پای آمریکایی‌ها بعد از توافق برجام در زمینه تحریم‌ مقداری بسته شده است، گفت: قبل از توافق برجام آمریکایی‌ها به هر بهانه‌ای یک تحریم جدید علیه ملت ایران وضع می‌کردند و تلاش آنها بر این بود تا این تحریم ها فرامرزی بوده و اروپا و کشورهای دیگر را هم تحت تأثیر قرار دهند و حتی این تحریم ها را به شورای امنیت برده و در سطح جهان عمومی کنند.

رییس جمهور ادامه داد: برجام دست و پای آمریکا را هم برای بردن این گونه تحریم‌ها به بهانه مسایل سلاح کشتار جمعی و هسته‌ای به شورای امنیت و هم در راستای وضع تحریم های جدید بسته است. لذا در همین لایحه‌ای که مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرده و علی القاعده به سنا خواهد رفت،  می‌بینید تحریم نسبت به ایران با تحریمی که نسبت به کره شمالی یا روسیه مطرح است بسیار تفاوت دارد. تحریم‌های ایران در واقع تکرار تحریم‌های گذشته بودو این نشان آن است که حربه تحریم آمریکا نسبت به گذشته بسیار کند شده است.

*اقدام کنگره آمریکا با واکنش قطعی ایران مواجه می‌شود

به گزارش الف، از سوی دیگر سید عباس عراقچی در واکنش به طرح جامع تحریم‌های ایران که به تازگی در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است گفت: اقدام کنگره و قانونی که در حال تصویب است یک اقدام خصمانه و روشن علیه ایران است و با واکنش قطعی ایران مواجه می شود.

وی افزود: در سالهای پیش همواره با چنین اقداماتی از سوی کنگره و دولت آمریکا مواجه بوده ایم و اختصاصی به دولت فعلی آمریکا ندارد.

عراقچی ادامه داد: قانون جدیدی که در حال تصویب است تحریم موضوعی جدیدی ندارد، جمع‌بندی و تجمیع تحریم‌های قبلی غیرهسته ای است، با این حال می تواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۷:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۶:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۶:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۲۰:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۱۱:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۰۱:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+برجام+ایران+پایبندی ایران+پایبندی+بدعهدی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۲:۱۷
هنر دیپلماسی امیر کبیر ، همین بس که برجام را طوری نوشته اند که بمباران اتمی ایران هم نقض برجام نیست. (4489410) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۰:۱۰
عمو برجام نبود که دلار الان 10 هزار تومن بود باید پراید رو 50 میلیون میخریدی ؟ (4489489) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۷:۱۶
شماها که می گفتین دلار هزار تومن میشه؟؟ الان نه هزار تومن زایید؟ (4489658) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۴:۲۷
اون احمدی نژاد بود که می گفت دلار 1000 تومنی گرون عمو جون ! (4489808) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۰:۴۴
ببخشین، مثل این که فراموش کردین که چه تبلیغاتی به راه افتاده بود که پس از برجام دلار هزار تومن میشه. ما اون همه امنیاز رو در قالب برجام برای رسیدن به این هدف و بسیاری از اهداف دیگه دادیم که الان شما در حمایت از برجام این حرف رو می زنین.
سوای از ارزیابی متن برجام که در جای خود باید صورت بگیرد، الان بایستی همه مردم چه موافق و چه مخالف برجام، بابت نقض آشکار برجام توسط ایالات متحده، یک‌دل و یک‌صدا بر سر آمریکا فریاد بزنیم. (4489702) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۹:۰۲
فعلا با تز شما داریم میریم جلو
گاز مفت میدیم میره توی نیروگاه بتن می ریزیم ولی باز تحریم میشیم. (4489728) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۴:۱۷
اره دیگه دلار می شد 10 هزار تومان...این حرفا باید به شما بزنند تا اعتراض نکنید و بترسید...باید به مرگ گرفت تا به تب راضی شوید (4489807) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۵:۳۸
پوسته ی ظاهری برجام فروریخته و میوه ی گندیده آن ظاهر شده .

این همان کدخدایی بود که دستپاچه اش بودید .

نیروگاه را بتون ریختید و سانتریفیوژها را نابود کردید و با بی تدبیری های خود ، علیرغم هشدارهای مقام معظم رهبری ، تمام تخم مرغهای خود را در سبد نابخردی قرار دادید و اکنون رو به جلو فرار میکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

گویا شما نبودید که آب و هوا و تنفس خودتان را هم به برجام گندیده گره زدید !!!!!!!!!!
وای بر شما . (4489544) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۰:۵۸
جالب تر اینه که با شکایت ایران مکانیسم ماشه عمل کرده و همه تحریم ها بازخواهد گشت... (4489669) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۴:۵۷
دقیقا برای همین است هیچ شکایتی مطرح نمی کنند (4489810) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۹:۵۴:۱۹
جمهوري اسلامي بايد سفت و سخت به توافق اتمي برجام پايبند بماند و بايد به تحريم هاي آمريكا بي محلي كند و از اونطرف بايد تا ميتواند با كشورهاي بزرگ اروپايي مثل آلمان و انگلستان و فرانسه و ايتاليا و همچنين با قدرت هاي بزرگ آسيايي مثل چين و كره جنوبي و ژاپن و هند و روسيه و همچنين با قدرت هاي فرامنطقه اي مانند برزيل و آرژانتين قرار دادهاي كلان و بزرگ اقتصادي و صنعتي و نفتي و گازي و توليد خودرو منعقد كند. اينطوري آمريكايي ها و كمپاني هاي بزرگ آمريكايي ميبينند كه سرشان كلاه رفته واز بازار بزرگ ايران محروم شده اند و و ميبينند كه رقباي بزرگ اونها در اروپا و اسيا در حال سود گرفتن و منفعت گرفتن از بازار بزرگ ايران هستند و همين باعث ميشود كه كمپاني ها و شركت ها و صاحبان صنايع بزرگ و مديران شركت هاي بزرگ نفتي و گازي در امريكا به سياستمداران و به كنگرس من ها و به ترامپ فشار بياورند تا تحريم هاي ايران را لغو يا كمتر و محدود كنند. يعني تنها كاري كه ايران بايد بكند همان بي محلي به تحريم هاي امريكا و و پايبندي سفت و سخت به برجام و بستن قرار دادهاي بزرگ و كلان اقتصادي و صنعتي و نفتي و خودرويي با قدرت هاي بزرگ اروپايي و آسيايي ميباشد و همين سرانجام امريكا را منزوي كرده و امريكا هم مجبور به لغو يا كمتر كردن تحريم هاي ايران ميشود تا كمپاني هاي بزرگ آمريكايي از بازار ايران عقب نيفتند. اميدوارم اين كامنت من به گوش كسانيكه بايد برسد برسد. (4490970) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۳:۰۷
اصلاح طلبان در قبال اعتماد ، پس گردنی تحویل گرفتند. (4489414) (alef-3)
 
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۷:۱۵
ما با اوباما مذاکره کردیم نه دیوانه ای مثل ترامپ ! مسیر کره شمالی راه امثال شماست (4489481) (alef-3)
 
کریم ۲
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۲:۱۳:۱۳
جرات نکردن کره رو تحریم کنن اونوقت واسه ایران تحریم پشت تحریم
ای تو روح این برجام. که هیچ وقت نقض نمی شه.
هی مردم رو بترسونین و بذارین روز بروز خوارتر و ذلیل تر بشن (4490510) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۳۱:۱۳
امریکا کره شمالی رو یه تحریم کوچولو کرده چرا؟
چون کره شمالی تهدید کرد تمام خاک امریکا در سیطره برد موشک های انهاست

اونوقت حجم تحریمهای اخیر امریکا درباره ایران رو با تحریمها علیه کره مقایسه کنید

تحریمهای ایران خیلی خیلی بیشتر است از تحریمهای کره است

چون الان در دنیا فقط یک قانون وجود دارد قانون جنگل و تنازع بقا

کشور ضعیف بلعیییییییییییییییییییده خواهد شد حتی اگر بخندد .تنها راهش قدرتنمایی است . (4494648) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۳:۱۲
وقتی گزینه اصلی رای دهندگان آزادی برگزاری کنسرت و پخش ربنا باشد، خوب معلوم است که دشمن هم تا میتواند حمله میکند !! (4489674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۸:۵۰:۱۱
جهار سال وقت داری برای تکرار اين حرفها! بعد از چهار سال حرف ديگری برای نق زدن خواهی يافت. (4490211) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۵:۱۰
انتقال پرونده هسته ای به وزارت خارجه ، اشتباه روحانی بود ، چرا که پرونده را جناحی کرد. الان هم جرات اعتراف به اشتباه را ندارند. چون حیات سیاسی شان به برجام گره خورده. (4489418) (alef-3)
 
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۶:۱۵
اشتباه رو کسانی کردند که دلار رو از 1000 تومن به 4000 تومن رساندند و شروع کننده تحریم ها بودند ! اشتباه رو کسی کرد که گفت تحریم کاغذ پاره است ! (4489479) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۲:۴۷
انتخابات 2 ماه پیش تموم شد و رفت
نتیجش را هم که دیدید (4489496) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۲:۴۰
این تازه اولش هست، این چهار سال آینده اتفاقات به مراتب بدتری رخ خواهد داد. (4489672) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۹:۰۹
بله با گول زدن مردم و پوشاندن حقیقت رای اورد (4490315) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۷:۴۴
جلیلی شما رو هم دیدیم که هر روز با یک تحریم جدید باز می گشت ! (4489553) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۶:۲۹
هیچ چیزیو برجام آفتاب تابان مقایسه نکن (4490347) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۳۴:۰۷
لااقل اقای جلیلی بتن نریخت

چندین تن اب سنگین کشور به امریکا هدیه نکرد

به مدت 25 سال زنجیر اسارت برای گردن ایرانیان هدیه نیاورد با برجام

به عقب برنگشت و از بیست درصد غنی سازی به سه درصد نرسید

فلج نکرد صنعت هسته ای رو

بله اگر مذاکرات اقای جلیلی به مذاق 5+1 خوش نیامد به خاطر این بود که حاضر نشد باج بدهد. (4494653) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۸:۳۱
عراقچی می گوید تحریم جدیدی نیست و مهم نیست!!! تحریم در حوزه نفت و گاز و بیمه و بانکی و دفاعی ،در حوزه برجام نیست؟!! پس شماها ۲ سال برای رفع کدام تحریم ،این همه امتیاز دادید؟!! رفع تحریم « قدم زدن با جان کری»؟!! (4489430) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۰:۱۱
دست امریکا بسته است و اینهمه پشت سر هم تحریم می کند به خاطر بی تدبیری

شما در نحوه نوشتن برجام و دادن امکان تحریم های مجدد به امریکا.

(4489434) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۶:۵۴
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: تحریم ایران- روسیه یکی از جامع ترین بسته های تحریمی در تاریخ است.توجیه این جمله را در چند جمله بفرمایید اقای عراقچی (4489445) (alef-3)
 
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۴۵:۰۹
با این حجم بیکاری و گرانی ، مردم تحمل تحریم های بیشتر را ندارند مراقب رفتار و گفتار خود باشید . مشکل با امریکا باید حل بشه (4489473) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۰:۴۲
جمعا 6 کشور با امریکا مشکل دارند مام همیشه یکی از اونها هستیم ! (4489490) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۲:۳۶
کسانیکه شیطان را کدخدا میدانند ، همیشه شرمسارند . (4489563) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۱:۵۲
دقیقا این همه ادم تو دنیا دارن زندگی می کنند فقط ما باید هر روز منتظر تحریم بیشتر باشیم . (4489592) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۵:۵۴
همه کسانی که حاضر به برده شدن نیستن شامل تحریم می شوند

روسیه هم شامل تحریم شده کویا هم همینطور سوریه و عراق هم همین طور.

زندگی برده ای در کاخ سفید بهتر است یا زندگی ازاد در روطن خود؟ (4489655) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۷:۰۸
چین الان برده امریکاست ؟؟ (4489817) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۰:۱۴
متاسفانه (4489617) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۶:۳۱
و باید افتخار کنی که این امریکا که ادعای ابرقدرتی داره نمی تونه ما رو مثل

عربستان بدوشه. (4489657) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۲:۱۱
مثلا فکر کردی اگر مشکل نداشتیم اینجا گلستان بود ؟؟؟؟؟ خیر، اگر با آمریکا رابطه داشتید، تاکنون چیزی از کشوری به نام ایران باقی نمانده بود، آمریکا حتی شاه پهلوی که نوکر بی جیره مواجبش بود و در زمان او از ایرانیها حق توحش میگرفت را بعد از فرار از ایران، به کشورش راه نداد، حالا اینهمه آمریکا با ایران دشمنی میکند باز یک عده دارند همان حرفهای نخنما را میزنند که جمعا چند کشور با آمریکا مشکل دارند ما هم یکی از آنها ؟؟؟؟؟؟

کمی تعقل کنید، این آمریکاست که از ابتدا با ایران مشکل داشته و به دنبال چپاول منابع کشور بوده، آخه مگیر میشود این دشمنی را ببینید و به دنبال دوستی با شیطان بزرگ باشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این دشمنی هم بسته به زمان جمهوری اسلامی نبوده از زمان کودتای 28 مرداد و حتی قبل از آن هم وجود داشته. (4489671) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۲:۵۷
مشکلات با امریکا باید حل بشه از میان این همه کشور فقط ما کره شمالی و روسیه همیشه باید تحریم باشیم ! (4489533) (alef-11)
 
حميد
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۶:۲۸
لطفا پيشنهاد بدهيد كه بايد چيكار كرد (4489547) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۱۰:۰۶
اول آوار برجام برداریم (4489733) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۳۱:۱۲
از عراقچی بپرس (4490056) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۴:۰۲
فعلا جلوی دلار را بگیرید بالا نرود.ادعا هایتان پیشکش.... (4489566) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۴:۴۴
به نظرم ترامپ متوجه شده برجام یک توافق برد برد است در واقع به مخالفین این توافق درداخل ایران هشدار میده قدر این توافق را بدانید .سعی کنید ما را دور نزنید در غیر اینصورت عواقب بدی خواهد داشت.هر چند کشور ما آماده دفاع از خود است اما یادمون باشه امریکا با تمام کشورهای اطراف ما وحوزه خلیج فارس روابط بسیار خوبی داره براحتی میتونه نیروی نظامی در کشو ر ما مستقر کنه و از آنها هم کمک مالی بگیره !!پس مسئولین ما بایستی هوشیار باشند وهزینه سیاسی وامنیتی واقتصادی و... به کشور تحمیل نشه (4489569) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۵:۱۸
مردم تحمل تحریم های بیشتر را ندارند . (4489571) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۳۰:۴۰
خودکرده را تدبیر نیست (4490052) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۸:۴۷
درست میشه . خودشان می فهمند که چه اشتباهی کردن و همگی شون میان معذرت می خوان. (4489581) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۴:۰۵
کاسبان تحریم دنبال ایجاد تنش و بر هم زدن برجام هستند (4489598) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۰:۱۲
واقعا اقدام متقابل ما چی میتونه باشه؟؟؟؟؟ (4489616) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۹:۱۴
پرتاب خودکار گزینه مناسبی میباشد !! (4489661) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۹:۰۰:۲۴
شما که عرضه پرتاب خودکار رو هم نداشتين ، دايم انشا ميخوندين. (4490233) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۲۲:۲۱
نبستن تنگه هرمز! (4489755) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۵:۵۲
مردم نظرشون رو در انتخابات گفتند پس از طرف مردم حرف نزنید (4489625) (alef-11)
 
میثاق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۶:۵۴:۵۳
می تونیم هم توییت کنیم ... (4489979) (alef-3)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۷:۳۱
ول كنيد اين بازي ها را همانقدر باج به روس ها داديد 20در صد را به آمريكا بدهيد كاري به كارشماندارند (4490030) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۲:۱۴:۱۳
آمریکا دنبال تعضیف و ناامنی همه کشورهای منطقه است برای فروش سلاح و تقویت جایگاه اسراییل. حتی عربستان رو انداخت تو باتلاق یمن. (4491205) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۳۰:۰۸
نگران گلابی ها هستم که قرار بود برسه (4490049) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۹:۱۴
وقتی آمریکا براحتی برجام را نقض میکند همه فقط بخاطر منافع خود شعار میکنند یا فقط تذکر میدهند
راه چاره این است که انگیزه لازم برای پرخاشگری بر سر آمریکا ایجاد شود بطور مثال ایران اعلام کند کشوری که موضع جدی تری بر علیه آمریکا و نقض برجام داشته باشد شریک تجاری مهمتری است (متاسفانه در دنیایی به سر میبریم که قرداد ها تایین کننده رفتار کشورهاست ولی چین و روسیه بازار ایران را دارند و هیچ کاری نمیکنند چون مجانی به همه چیز میرسند) (4490889) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۱۲:۳۶
ما آدمهای خوب و شریف و وفاداری هستیم! طفلک برجام تازه راه افتاده خیالش از جانب ما راحت باشد! هیچ اتفاقی نیافتاده که بخواهیم این بیچاره تنها مانده را از خود برانیم امریکا و اروپا و هرکس هر کار می خواهد بکند ما کار خودمان را می کنیم تا در کتاب گینس رکورد وفا داری را به نام ثبت کنند!!! (4493283) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.