توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508153
وزیر دفاع آمریکا: در پی نابودی کره شمالی نیستیم ولی گزینه‌های نظامی بسیاری در برابر آنها داریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۰
وزیر دفاع آمریکا با ادامه سیاست بی‌حاصل تهدید کره شمالی، از وجود «گزینه‌های نظامی بسیار» و «پاسخ قوی به اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی» سخن گفته است.

به گزارش فارس، ژنرال «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا هم در میانه تنش‌های لفظی بر سر آزمایش اتمی جدید کره شمالی، موضعی تحریک‌آمیز گرفت و بر طبل جنگ کوبید.

آنطور که رویترز گزارش داده، متیس با لحنی تهدیدآمیز گفته: «در پی نابودی کره شمالی نیستیم ولی گزینه‌های نظامی بسیاری برای مقابله با آنها داریم.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه تهدیدات خود گفته: «اقدامات تحریک‌آمیز آنها (کره شمالی) با پاسخی قوی روبرو خواهد شد.»

ژاپنی‌ها به عنوان همسایه شرقی کره شمالی، امروز از ثبت زلزله‌ای نسبتاٌ قوی خبر دادند؛ لرزه‌ای که ساعتی بعد مشخص شد ناشی از آزمایش هسته‌ای جدید کره شمالی بوده است.

کره‌ای‌ها که از زمان روی کار آمدن ترامپ با تهدیدهای جدی و فزاینده روبرو هستند، امروز یک بمب هیدروژنی را در زیر زمین منفجر کردند. گفته می‌شود که بمب جدید کره‌ای قابل سوار شدن بر روی موشک را دارد.

کارشناسان می‌گویند قدرت این بمب 5 برابر بمبی است که آمریکایی‌ها برای به زانو در آوردن ارتش سلطنتی ژاپن بر روی شهروندان ناگازاکی انداختند.

امشب «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص میزان جدی بودن گزینه نظامی برای برخورد با کره شمالی گفته بود «حالا ببینیم.»

تاجر موفق دیروز و رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، جنگ را به عرصه تجاری هم کشانده و گفته که 

 آمریکا به دنبال قطع روابط تجاری با همه شرکای تجاری کره شمالی است.

بزرگ‌ترین شریک تجاری کره شمالی، چین است که با واردات محصولات دریایی و ذغال سنگ، راه نفسی را برای مردم این کشور باز نگاه داشته است.

مسئله مهم اینجاست که بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکا هم، پس از اتحادیه اروپا، چین است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۲۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۲:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۲۳:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۷:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۳:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+کره شمالی+موشک+ بمب هیدروژنی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.