توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488958
جزئیات تازه از ماجرای قتل با خوراندن اسید
بخش حوادث الف؛ 13 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
بررسی‌های پلیس و پزشکی قانونی شهرستان هیرمند نشان می‌دهد مردی که ادعا شده بود با خوراندن اسید به قتل رسیده، دچار مرگ عادی شده است.حدود يك‌ماه پيش و به‌دنبال مرگ بهروز شهركي، مسئول حراست شبكه بهداشت شهرستان هيرمند در استان سيستان و بلوچستان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي زابل خبر از مرگ اين مرد با خوراندن اسيد داد. نصيري گفت: پيكر نيمه‌جان قرباني در حالي پيدا شده كه در اقدامي كاملا نادر اسيد به او خورانده‌ بودند. به‌دليل وخاومت حال مسئول حراست شبكه بهداشت، وي در بخش آي‌سي‌يو بيمارستان حضرت اميرالمؤمنين زابل بستري شد اما در نهايت به‌خاطر شدت جراحات وارده به ريه‌اش جانش را از دست داد.

پس از اين حادثه تحقيقات گسترده پليسي براي كشف راز اين جنايت شروع شد. بعضي از شايعات از اين حكايت داشت كه روز حادثه زماني كه بهروز شهركي از خانه‌‌اش خارج شد تا به بيمارستان برود، در بين راه 2مرد به او حمله كرده و او را ربودند و چند ساعت بعد نيز پيكر نيمه‌جان او در انتهاي خيابان آيت‌الله بختياري شهر زابل پيدا شد.

با اين حال بررسي‌هاي پليسي نشان داد كه چنين ماجرايي در كار نبوده است. از سوي ديگر معاينات پزشكي و بررسي‌هاي تخصصي در پزشكي قانوني نيز اين شايعه را كه وي به‌دليل خوراندن اسيد جانش را از دست داده است رد كرد. به گفته دادستان زابل تحقيقات نشان داد كه مرگ اين فرد جنايي نيست و قتلي صورت نگرفته است.

همچنين پليس اعلام كرد كه مرگ اين مرد عادي بوده و احتمالا وي بر اثر سكته در خيابان جان باخته است. چرا كه اثري از اسيد در بدن قرباني پيدا نشده و تحقيقات نشان مي‌دهد خورانده شدن اسيد به اين مرد يك شايعه بوده كه هنوز مشخص نيست چطور گسترش يافته است. با اين حال نمونه‌برداري از معده اين مرد به پزشكي قانوني تهران فرستاده شده تا نتيجه قطعي در اين‌باره اعلام شود.
 
کلمات کلیدی : قتل+قتل با اسید+جنایت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.