توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448150
روحانی: فلسطین مهم‌ترین مسئله دنیای اسلام است
رئیس‌ جمهوری اسلامی کشورمان با بیان اینکه سوریه در خط مقدم مقاومت قرار دارد و بسیاری از فشارها به این کشور به علت همین موضوع است، تأکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه تا پیروزی نهایی ادامه خواهد یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در حاشیه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دیدار سرکار خانم هدیه عباس رییس مجلس سوریه با تبریک پیروزی‌های اخیر مردم سوریه در برابر تروریست‌ها، اظهار داشت: در ماه‌های اخیر شاهد تحولات بسیار مثبتی در سوریه هستیم، به گونه‌ای که پس از پیروزی‌های اخیر در سطح جهانی نیز نظرات دولت‌ها نسبت به تحولات این کشور متفاوت شده و احساس می‌کنند که باید در برابر واقعیت‌های سوریه تسلیم شوند.

رییس‌ جمهوری تصریح کرد: ایران همانند گذشته برای مبارزه با تروریسم و حمایت از مذاکرات پیش روی سوریه در کنار مردم این کشور خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه مردم سوریه در شرایط سخت و دشواری بسر می‌برند، خاطر نشان کرد: یکی از دلایل فشار به مردم سوریه در طول سال‌های گذشته بخاطر حمایت سوریه از اهداف مردم فلسطین است.

رییس‌ جمهوری اضافه کرد: سوریه همواره در خط مقدم مقاومت قرار داشته و بسیاری از فشارها به مردم سوریه بخاطر همین مسأله است.

روحانی برقراری صلح و ثبات در سوریه را به نفع فلسطین و منطقه دانست و اظهار داشت: فلسطین مهم‌ترین مسأله دنیای اسلام است و امیدواریم این کنفرانس بتواند گام مهمی در مسیر حل و فصل مسایل منطقه بردارد.

سرکار خانم هدیه عباس رییس مجلس سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم، دولت، مردم و مجلس سوریه به دکتر روحانی گفت: مردم سوریه حمایت‌های بی‌دریغ ایران را ارج می‌نهند و بی‌تردید اگر این حمایت‌ها نبود، مقاومت و پیروزی هم به دست نمی‌آمد.

رییس مجلس سوریه با اشاره به اهمیت هماهنگی ایران و سوریه در مقابله با تروریسم گفت: این هماهنگی ثمرات بسیار مثبت و خوبی داشته و مسایل سوریه در بعد سیاسی و نظامی سمت و سوی سازنده‌ای به خود گرفته است.

خانم هدیه عباس همچنین تقویت بیش از پیش روابط تهران – دمشق را ضروری دانست و گفت: سوریه برای تحکیم مناسبات همه جانبه با ایران اهمیت بسیار ویژه‌ای قایل است.

رییس مجلس سوریه در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در شرایط کنونی منطقه، گفت: این کنفرانس می تواند تأثیر بسیار مثبتی در حمایت از آرمان فلسطین، بویژه در شرایطی که بسیار از کشورهای عربی و غربی به دنبال به فراموشی سپرده شدن موضوع فلسطین هستند، داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی+ایران+سوریه+فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.