نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 253255
بودجه 93 و سهم آموزش و پرورش
بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۴
چند روز پیش لایحه ی بودجه از طرف هیئت دولت به مجلس تقدیم شد، در این باره نکاتی قابل تامل است و سوالاتی مطرح:

الف: فرهنگیان از مجلس و مجلس نشینان قطع امید نموده و چشم امید به دولت تدبیر و امید دوخته بودند تا برای مشکلات عدیده ی آنها چاره ای اندیشیده شود، اما دریغ!

افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارمندان و کارکنان دولت، ظلم مضاعف به فرهنگیان است چرا که در این مقوله دو نکته مفغول مانده است:

یکی اینکه افزایش ۱۴ درصدی در کل حقوق اعمال نمی شود به عنوان مثال افزایش ۲۵ درصدی سال ۹۳ برای ۱۳۵۰۰۰۰۰ تومان در آموزش و پرورش، شده حدود ۱۲۰۰۰۰ توان یعنی کمتر از ۱۰ درصد کل حقوق، اما همین ۲۵ درصد افزایش حقوق برای برخی از سازمان به ۴۰ درصد کل حقوق رسیده و وقتی علت را جویا می شویم می گویند ضریب افزایش ۱۴ درصد در آن وزارتخانه ها با آموزش و پرورش متفاوت است.

مطلب دوم اینکه، در بسیاری از ارگان ها مانند دادگستری و وزارت بهداشت و نهاد ریاست جمهوری و .... افزایش های کلانی سال گذشته در حقوق اعمال شده، آن هم بی سروصدا، حال آنکه در آموزش و پرورش برای افزایش های ناچیز چندین بار اعلام می شود.

ب: وقتی قانون به صراحت ذکر کرده که افزایش حقوق باید حداقل معادل با تورم آن سال اعمال شود و این مصوبه ی مجلس است، چرا بودجه نویسان چنین قانونی را در برنامه های خود اعمال نمی کنند، جای سوال دارد.

ج: چگونه است که برای بسیاری از نهادها و وزارتخانه ها افزایش بودجه داشته ایم، اما وقتی به آموزش و پرورش می رسد، صحبت از کسر بودجه و کمبود اعتبار است؟ بهتر نیست هر چقدر هست برای کل کارکنان در نظر گرفته شود؟

د: چطور است که همه وزارتخانه ها و نهادها در امر بودجه نویسی اعمال نفوذ می کنند، اما وزارت آموزش و پرورش هیچ حرکت مفیدی در این باره نداشته است؟ حداقل ما اطلاع نداریم
 
کلمات کلیدی : مزبان حبیبی
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۹-۳۰ ۱۶:۳۸:۵۲
باسلام معلم یعنی هفته معلم روزمعلم(12)اردیبهشت وعروج معلم در تریبون ها باقی هیچ. چه کسی از درد معلم آگاه است؟ (2558489) (alef-3)
 
یه فرهنگی از نیشابور
۱۳۹۳-۰۹-۳۰ ۲۰:۴۳:۲۶
جانا سخن از زبان ما می گویی (2558845) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۵۹
ظلم به معلمان همچنان ادامه دارد (2559117) (alef-3)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۰-۰۱ ۰۹:۱۱:۵۲
افزایش حقوق بعضی از کارکنان بیشتر از حقوق من کارمند اموزش وپرورش است افرین به این عدالت (2559282) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۱ ۱۲:۲۴:۴۹
والبته تعطیلاتشان هم اصلا برابر نیست ! (2559542) (alef-3)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۰-۰۱ ۱۶:۱۲:۳۳
با رفتن آقای حاجی بابایی و آمدن فانی امید بهبود وضعیت معلمان نیز بر باد رفت. کاش ما قدر او را می دانستیم (2559999) (alef-3)
 
سید
۱۳۹۳-۱۰-۰۱ ۲۱:۰۳:۱۹
من یه دانشجو معلمم متاسفانه حقوق پارسال ما دانشجها پارسال دو برابر این بود ولی بعد از اینکه دولت عوض شد این حقوقم نصف شد.
الان به هر مدرسه ای میرم میگن بدترین اشتباه عمرتو مرتکب شدی اومدی اموزش و پرورش (2560510) (alef-3)