توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414157
کواکبیان: بیش از ۵۰ درصد از سهام پدیده در ابتدای دولت یازدهم فروخته شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعلل استاندار خراسان در صدور حکم هیأت مدیره جدید پدیده شاندیز، گفت: بیش از ۵۰ درصد از سهام پدیده در ابتدای دولت یازدهم فروخته شده است.

به گزارش فارس، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه 25 آبان و در جریان طرح سئوال خود از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره علت عدم پیگیری جدی وضعیت سهامداران پدیده شاندیز، گفت: روزی 40 الی 50 پیامک مردمی در این باره برای ما ارسال می‌شود.

وی افزود: ممکن است به قیافه من بیاید که سوالات سیاسی از وزرا داشته باشم اما درد اجتماعی باعث شد که این سئوال را از وزیر کشور بپرسم و البته بگویم که سهامدار پدیده شاندیز نیز نیستم.

کواکبیان با اشاره به اینکه وزیر کشور رئیس شورای امنیت کشور بوده و استاندار خراسان منصوب اوست، گفت: از این رو این سئوال، ملی است.

وی تصریح کرد: به همراه 15 نفر از نمایندگان تهران در پلیس فتا حضور یافتیم و آنها به ما گفتند که یکی از عمده‌ترین مسائلی که امروز در فضای مجازی نیز مطرح است موضوع پدیده شاندیز است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سهامداران پدیده شاندیز نه به فتنه و نه به انحراف منصوب نیستند از مشکلات پیش آمده برای آنان از جمله طلاق، بازماندن از تحصیل و ناتوانی در پرداخت تعهدات سخن گفتو افزود: پدیده شاندیز، پدیده شوم دولت قبل است.

وی با ذکر این نکته که پدیده شاندیز 300 هزار متر مربع مجوز ساخت داشت اما بیش از یک میلیون و 100 هزار متر مربع را ساخت و ساز کردند، خاطرنشان کرد: 136 هزار نفر سهامدار پدیده هستند و لذا این موضوع صرفاً مربوط به استان خراسان نیست.

کواکبیان با یادآوری 17 میلیارد تومان پول پرداخت شده از سوی پدیده به صدا و سیما جهت تبلیغات، صدا و سیما را معاون جرم پدیده خواند و با اشاره به اینکه مردم به صدا و سیما اعتماد کردند، گفت: درست است که در دولت قبل بی‌انضباطی‌های مالی زیادی بود اما مردم از دولت تدبیر و امید انتظار دارند در این زمینه اقدامی کند.

وی با انتقاد از تعلل استاندار خراسان در صدور حکم اعضای هیأت مدیره جدید به مدت یک سال اظهارداشت: وزیر اقتصاد نمی‌تواند بگوید من در مسئله پدیده شاندیز دخالت نمی‌کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخ وزیر کشور از برگزاری جلسات متعدد برای موضوع پدیده شاندیز سخن گفته بود، گفت: بعد از این همه جلسات چه اتفاقی افتاد؟ 14 ماه از مصوبه شهریور سال 94 و 3 ماه از مصوبه 30 مرداد می‌گذرد اما وزیر می‌گوید ما نمی‌توانیم وارد فرابورس شویم.

وی ادامه داد: مشخص است که وزارت اقتصاد مخالف ورود پدیده به فرابورس است و اگر قرار بود که پدیده نباشد نیازی به ستاد تدبیر نبود.

کواکبیان گفت: درست است که مشکل پدیده شاندیز در این دولت به وجود نیامده اما بالای 50 درصد از سهام در ابتدای این دولت فروخته شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضایی هم شاید در این موضوع بی تقصیر نباشد و اگر دادستانی هم به سهامداران نمی‌گفت که بروند سهامشان را بفروشند اینگونه نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کنسرسیومی که قرار بود از چند بانک معتبر تشکیل شود شکل می‌گرفت مسئله حل می‌شد و این مسئله قابل حل است؛ وقتی ریگی را از آسمان به پایین می‌کشیم چگونه آقای وزیر کشور می‌گوید این مشکل به این راحتی حل نمی‌شود؟

کواکبیان خطاب به وزیر کشور گفت: ایشان اول به وجدان خود پاسخ گوید که چرا مسئله پدیده شاندیز تاکنون حل نشده است؟
 
کلمات کلیدی : شاندیز، پدیده شاندیز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.