توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480956
ترزا می باز هم نخست وزیر انگلیس شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا با وجود عدم موفقیت در انتخابات سراسری برای کسب حداکثر مطلق آراء و تشکیل دولت یکپارچه اعلام کرد با حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی ائتلاف کرده و دولت جدید تشکیل می‌دهد.

به گزارش فارس، ترزا می رهبر حزب محافظه کار بریتانیا بعد از اعلام نتیجه انتخابات در دیداری با ملکه مجوز تشکیل دولت را گرفت.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، با وجود آنکه حزب خانم می نتوانست نصف به اضافه یک کرسی را رد پارلمان کسب کند اما با حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی ائتلاف کرده و باز تشکیل دولت می دهد. 

خانم می دقایقی پیش گفت «من تازه از دیدار ملکه آمده‌ام. در این زمان حساس تشکیل می‌دهم که برای کشورمان دولتی که برای بریتانیا اطمینان به بار می‌آورد و در مذاکرات برگزیت کشورمان را از اتحادیه اروپا خارج میکند.» 

ترزا می در ادامه گفت محافظه‌کاران و اتحادگرایان می‌توانند اطمینانی را که کشور لازم دارد برایش به ارمغان بیاورند.

هیچ یک از احزاب سیاسی بریتانیا نتوانستند 326 کرسی از 650 کرسی پارلمان را کسب کنند. محافظه کاران 318 کرسی و اتحادگرایان 10 کرسی کسب کردند که مجموعا 328 کرسی برای تشکیل دولت ائتلافی خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : حزب محافظه کار+نخست وزیر بریتانیا+ ترزا می
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.