نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440851
تشییع باشکوه آتشنشانان قهرمان و چند تکته
بخش تعاملی الف - سجاد خادم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶


مردم قدرشناس، پیکرهای مطهر شهدای آتش نشان را تشییع نمودند. شهدایی که آتش بجان خریدند تا جان و مال مردم در امان باشد. حادثه‌ی #پلاسکو فاجعه است. نه ازآن حیث که میلیاردها تومان ضرر مالی ایجاد کرد. و نه ازآن حیث که ریختنش را آمادگی نداشتیم. بلکه بخاطر آنکه جان تعداد زیادی از آتشنشان غیرتمند کشورمان را گرفت.

ضررهای مالی هرچه قدر هم که تلخ و زیان بار باشد، جبران می شود عاقبت این سایه پسرها و پدرها و شوهرهاست که وقتی پر کشید و قاب شد، دیگر جبران نمی شود. در دوران #پسا_ریزش_پلاسکو تا امروز که از آوار یک دیوار باقی مانده آنچه غم از دست دادن آتشنشان های غیرتمد را کمی التیام می بخشید، همدلی منحصر به فرد مردم بود. آنقدر حجم داشت این همدلی که هضم می کرد بیماری مشمئز کننده سلفی بگیران موقعیت نشناس را. اما هر قدر می خواهم همدلی برخی مسئولین را هم بگذارم پای همدلی مردم یکجای کار می لنگد.

انگار از خودم سوال می کنم یعنی اگر پلاسکو در قلب پایتخت نبود، اگر زیر آواراش تکه های قلب ملت نبودند اگر نزدیک ایام انتخابات نبودیم بازهم اینهمه وکیل و وزیر می آمدند پای کار و عکس یادگاری می گرفتند؟! بازهم از وام چند صد میلیونی تنفس دار خبری بود؟! از خودم می پرسم چرا وقتی آوار روی سر محصول کشاورزان خراب می شود، چرا وقتی بلای سیل دامان استان سیستان را می گیرد و هزاران نفر از مردم مظلوم آنجا را به خاک سیاه می نشاند، خبری از همدلی و عکس یادگاری نیست؟! خبری از پرداخت وام به کسانی که همه ی دار و ندارشان را #دفن می کنند نیست؟! خبری از کمپین استعفا نیست؟! خبری از هیئت حقیقت یاب نیست؟! خون سرمایه #پلاسکونشینان رنگین تر از سرمایه #روستانشینان و شهرستانی هاست؟ یا بوی کباب انتخابات باعث شده عده ای در هیئت خدمت با کیفیت و کمیت مضاعف سینه زنی کنند؟! یادمان نرود #پلاسکو را معمارهای نخبه دیار #کدخدا ساختند، اما وقتی آتش افتاد به جان کارگاه های وطنی ویران شد.
 
 
کلمات کلیدی : سجاد خادم
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۲:۰۱:۰۳
دمت گرم (4144606) (alef-3)
 
سلام
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۶:۱۹:۵۷
خوب بود
تو رو خدا سیستان رو دریابید
ایضا اهواز (4145031) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.