توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407164
روشی برای تشخیص ایست قلبی ورزشکاران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
بررسی‌های انجام شده نشان داده که بهترین راه برای مراقبت از وضعیت قلبی ورزشکاران قبل از ورزش و جلوگیری از مرگ ناگهانی آنها نوار قلب (ECG) است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت MNT، مختصصان قلب از دانشگاه بریتیش کلمبیا روش‌های مختلف برای بررسی وضعیت قلبی ورزشکاران را با هم مقایسه کردند.

انجمن قلب آمریکا معمولا با کمک پرسشنامه مشخص می‌کند که یک ورزشکار در معرض مرگ ناگهانی بر اثر حمله قلبی قرار دارد یا خیر، در صورتی که از این پرسشنامه مشخص شود فرد در معرض این مشکل قرار دارد، تست‌ها و آزمایش‌های بیشتری بر روی فرد انجام می‌شود.

با این وجود محققان با مقایسه کردن روش‌های مختلف دریافتند که استفاده از ECG موثرتر است. نوار قلب (ECG) می‌تواند مشکل عضلات قلب را مشخص کند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید، بیشتر ورزشکارانی که دچار مرگ ناگهانی بر اثر حمله قلبی می‌شوند، غالبا مشکلات ارثی دارند. استفاده از روش‌هایی برای مشخص کردن مشکلات قلبی ورزشکاران می‌تواند احتمال مرگ ناگهانی را در آنها کاهش دهد. باید برای این کار بهترین راه انتخاب شود.
 
کلمات کلیدی : ایست قلبی، ورزشکاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.