توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487760
اسپوتنیک: آمریکا کمربند تهران تا بیروت را برای ایران تکمیل کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۷
بر کسی پوشیده نیست که هدف از اشغال افغانستان و پس از آن عراق و تلاش برای سرنگونی نظام حکومت همپیمان ایران در سوریه همه برای محاصره و سرنگونی ایران بود.

به گزارش جام نیوز، خبرگزاری روسی اسپوتنیک در یادداشتی به بررسی اهداف آمریکا در خاورمیانه و نتایج آن برای ایران پرداخت. در این یادداشت آمده است: طی دو دهه اخیر ایالات متحده و همپیمانانش در منطقه با هزینه کرد چند هزار ملیارد دلار و لشکر کشی به منطقه خاورمیانه تلاش داشتند ایران را در محاصره قرار دهند و در نهایت کار ایران را تمام کنند اما امروزه ظاهرا ورق کاملا برگشته.

 در ادامه متن کامل یادداشت را می خوانیم:

بر کسی پوشیده نیست که هدف از اشغال افغانستان و پس از آن عراق و تلاش برای سرنگونی نظام حکومت همپیمان ایران در سوریه همه برای آن بود که ایران در محاصره قرار بگیرد و بتوان سر بزنگاه کار ایران را تمام کرد.

در واقع هدف نهایی نقشه ایالات متحده در منطقه خاور میانه اشغال کل سرزمین های غرب آسیا از افغانستان گرفته تا لبنان و تقسیم بندی مجدد منطقه بر اساس منافع ایالات متحده بوده و البته هنوز هم هست.
این نقشه ها را می توان در طرح های موسوم به طرح برنارد لویس و یا طرح آتلانتیک و یا مرز های خونی و یا نقشه راه به وضوح مشاهده کرد، همه این طرح ها در اینترنت قابل دسترسی می باشد.

مبنای همه این طرح ها با اختلاف بسیار جزئی این است که تقسیم بندی منطقه بر اساس پیمان موسوم به سایکس پیکو منافع ایالات متحده را لحاظ نکرده و به این دلیل باید منطقه غرب آسیا تا شمال آفریقا مجددا تجزیه گردد بگونه ای که منافع ایالات متحده تامین گردد.

منظور اینجا از منافع ایالات متحده این است که منطقه باید بگونه ای مجددا تجزیه گردد که کشورهای کوچک و ضعیف وابسته به ایالات متحده در آن تا ابد با هم درگیر بمانند و این ایالات متحده است که باید اینجا حکمرانی کند، البته با واسطه یا مزدوران خود.

اگر به نگارندگان این طرح ها نگاه کنید مشاهده می کنید همه بدون استثنا افرادی هستند که جزو یهودیان صهیونیست یا مسیحیان صیهونیست حامی اسرائیل به حساب می آیند و با تاملی بسیار سطحی می توان دریافت که این طرح ها چند هدف را برای بقای اسرائیل می تواند تامین کند:

1 — با توجه به اینکه اسرائیل خود را سرزمین ملت یهود می داند ولی در هیچ جای دیگر جهان کشوری با ملیتی دینی ویا مذهبی وجود ندارد پس باید چند کشور دیگر در منطقه با چیزی به عنوان ملیت مذهبی مثل کشور شیعه و کشوری سنی و کشوری دروزی و کشوری مسیحی و… تشکیل شود تا موجودیت اسرائیل نیز توجیه پذیر باشد.

2 — با تجزیه منطقه به کشورهایی که تا ابد با یکدیگر درگیر می باشند اسرائیل همیشه قدرت برتر منطقه خواهد بود و اطراف آن همه کشورهای ضعیف و درگیر با یکدیگر حضور خواهند داشت و به همین دلیل اسرائیل می تواند از ثبات و امنیت برخوردار گردد.

3 — رهبران کشورهای ضعیف و کوچکی که اطراف اسرائیل قرار دارند مجبور خواهند بود سر تعظیم و اطاعت نسبت به اسرائیل فرود بیاورند و برای تامین موجودیت خود موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند و زمانی که این کشورها دیگر نایی برای نفس کشیدن نداشته باشند اسرائیل خواهد توانست طرح صهیونیست ها برای ایجاد دولت برتر از نیل تا فرات را بدون هیچ مشکلی پیاده کند و اسرائیلی ها بر جهانیان سروروی کنند.

برای رسیدن به این هدف طرح تصرف کل منطقه خاور میانه و تجزیه مجدد آن توسط شخصیت های معروفی مانند برژنسکی و کیسینجر تهیه شد و کلید شروع پیاده سازی نقشه از حدود پنجاه سال پیش، یعنی قبل از انقلاب اسلامی در ایران، کلید خورد.

در آن زمان هم ایران و هم عربستان سعودی و ترکیه جزو همپیمانان ایالات متحده در منطقه به حساب می آمدند بعد ها هم مصر به آنها پیوست اما با این حال نقشه تجزیه این کشورها در پستوهای سیاسی آمریکا در حال تهیه شدن بود.

شاید بتوان گفت همه چیز وفق مراد طراحان نقشه پیش می رفت تا اینکه انقلاب اسلامی در ایران اتفاق افتاد.

اتفاقی که غیر قابل پیش بینی بود و برخی مقامات ایالات متحده باور داشتند که می توانند از شرایط بوجود آمده برای پیاده سازی طرح خود استفاده کنند و کشورهای منطقه را به جان هم بیاندازند.
چیزی که در این طرح ها مد نظر قرار نگرفته بود اراده ملت ها بود و هست.

طراحان باور دارند با زر و زور و تزویر می توانند ملت های منطقه را وادار کنند وفق مراد آنها عمل نمایند.

اما اتفاقی که پیش افتاده مغایر با باور آنها بوده و هست. ملت های منطقه زر و زور و تزویر آمریکایی ها و همپیمانانشان را به دریا ریخته اند.

طرح ایجاد القاعده و پس از آن داعش بر این اساس بود که هم در افغانستان و هم در عراق بخش هایی که در طرح آمریکایی به عنوان کشورهای سنی از آنها یاد می شد جدا شوند و کرد ها بخش دیگری را تجزیه کنند و همچنین شیعیان بخش های خود را داشته باشند.

اگر به نقشه طرح آتلانتیک نگاه کنید همچنین به نقشه حکومت موسوم به حکومت اسلامی داعش نگاه کنید می بینید دقیقا همان بخش هایی که در نقشه آتلانتیک به عنوان سنی استان از آن یاد شده همان محدوده دولت اسلامی داعش است و بخش هایی که از آن به نام کردستان یاد شده در حال تصرف توسط همپیمانان ایالات متحده در سوریه و عراق است و در نهایت اینان تلاش خواهند کرد بخش هایی از ایران وترکیه را نیز به کردستان موسوم پیوند بزنند.

موفقیت های ایران و همپیمانان آن در شکست داعش در عراق و سوریه و پیوند زدن راه مسیر ایران به عراق و سوریه و لبنان منجر به آن شده که کمربندی طرفداران ایران قلب طرح آمریکا برای تجزیه منطقه را بشکافد و اضافه بر اینکه طرح تهدید آمریکا برای ایران را بر هم زند منجر به آن شود که همپیمانان ایالات متحده در کنج قرار بگیرند.

قطعا به همین دلیل هم هست که ایالات متحده این روزها به در و دیوار می زند تا زمینه ای برای مداخله نظامی خود فراهم کند واین موفقیت ایران وهمپیمانانش را بر هم زند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، ایران، عراق، لبنان، خاورمیانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.