نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469067
نامه لاریجانی درباره حل مشکل سپرده گذاران کاسپین به دادستان+ عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۵
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای تسریع در حل مشکل سپرده گذاران کاسپین به دادستان عمومی و انقلاب تهران نامه نوشت.

در پی بحرانی شدن وضعیت مردم و خلف وعده های متعدد بانک مرکزی در تعیین تکلیف سپرده گذاران کاسپین نادر قاضی پور در نامه ای به علی لاریجانی خواستار رسیدگی به مشکلات این گروه از مردم شد.

این ناامیدی بعد از آن جدی شد که بانک مرکزی اعلام کرده بود تا آخر فروردین تکلیف دو موسسه دیگر که در کاسپین ادغام شده بودند، مشخص می شود ولی از آن تاریخ چند روز گذشت و خبری از بانک مرکزی بیرون نیامد.

سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین قربانی سوء عملکرد مدیران بانک مرکزی هستند چرا که این بانک بدون بررسی های کارشناسی و قبل از طی شدن مراحل ارزیابی ، انتقال و ادغام مجوز کاسپین را صادر و  مردم را درگیر سوء مدیریت خود کرد.

گفتنی است بانک مرکزی به موسسه اعتباری آرمان ایرانیان متشکل از ۸ تعاونی و با شرط تغییر نام به کاسپین  به تاریخ ۲۷اسفند ۱۳۹۴مجوز فعالیت قطعی داد. اعضای هیات مدیره کاسپین هم در مورخ ۸اسفند۱۳۹۴ و قبل از صدور مجوز، به اطلاع بانک مرکزی رسانده بودند که بنای نصب تابلوهای کاسپین بر سردر شعب را دارند.

سپرده گذاران کاسپین از دادستان تهران به عنوان مدعی العموم درخواست رسیدگی به تخلفات مدیران بانک مرکزی دولت تدبیر و امید در مورد کاسپین و رسیدگی به پشت پرده های آن را دارند تا بانک مرکزی ضمن بازگرداندان سرمایه های آنها به جبران خسارت مالی و روحی بر این گروه هم مکلف شود.

یکی از این افراد می گوید: اموری چون ارزیابی و انتقال دارایی ها و ادغام از موارد نظارتی بانک مرکزی به عنوان تنها نهاد ناظر و تصمیم گیر بوده است و این وظیفه مردم عادی در اقصی نقاط کشور نیست، گناه این مردم این است که به دلیل اعتماد شان بر مجوز بانک مرکزی متضرر و سرمایه هایشان در این موسسه مسدود شده است .

 
کلمات کلیدی : موسسه کاسپین+مجوز بانک مرکزی+سپرده گذاران کاسپین
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۴۰:۵۰
از پول بیت المال پول مشتریان کاسپین را دادن حرام است و باعث تورم می شود. (4317475) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۸:۳۸:۳۷
چی میگی...انگار ایران نیستی!!! (4319986) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۲۱:۵۰:۵۰
بانک مرکزی برای مجوز و صندوق ضمانت سپرده درصدی از سود سپرده گذار بابت بیمه سپرده گرفته،
این افراد در بورس سرمایه گذاری نکردن که ریسک پذیری داره ممکنه یهو پولدار شی یا فقیرتر شی
این افراد روی اعتماد بانک مرکزی، شش ماهه که بلاتکلیف هستن
اگه ملک میخریدن الان چندبرابر سود میکردن (4320476) (alef-11)
 
رضا
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۷:۲۲:۰۱
كدوم بيت المال پول خود سپرده گذاران هست يك چيزي ياد گرفتي بيت المال،چه تورمي؟ (4336769) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.