نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419369
آقاتهرانی: رفوزگی در برجام افتخار نیست/ در فساد 8 هزار میلیاردی آب از آب تکان نخورد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۳
دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به اینکه افراد زیادی در برجام به نتیجه‌ای نرسیدند ولی جشن پیروزی گرفتند، گفت: رفوزگی و مردود شدن که افتخار ندارد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی چهارشنبه‌شب در مراسم سوگواری امام هشتم شیعیان در حسینیه هیأت مذهبی آل طاها این شهرستان، اظهار کرد: انسان نیازمند معرفت است و برای شناختن دیگران باید ابتدا خود را شناخت.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات عوام برخی افراد را بی‌معرفت خطاب می‌کنند، افزود: باید انسان از خود معرفت داشته باشد زیرا اگر ندانیم که هستیم توقعات‌مان از خود اشتباه و نادرست خواهد بود.

نماینده ادوار هشتم و نهم مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان باید بداند هدفش از ماندن در دنیا چیست، یادآور شد: باید بدانیم برای چه پا به دنیا گذاشتیم و زندگی دنیایی چه می‌خواهیم.


آقاتهرانی با اعلام اینکه امام نخست شیعیان می‌فرمایند؛ هر کس که خود را شناخت خدای خود را می‌شناسد، بیان کرد: به هر اندازه که خود را وابسته به چیزی بدانیم به همان سمت حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه عده‌ای در جهنم هیزم دوزخ هستند، خاطرنشان کرد: این افراد در دنیا هیزم‌کش بودند بنابراین انسان بر اساس شناخت از خود توقع دارد.

آقاتهرانی با تأکید بر اینکه انسان همیشه تکلیف دارد، یادآور شد: انسان‌ها دارای بُعد مادی و جسمانی و بُعد معنوی و روحانی هستند البته روح واقعیت انسان‌ها است و اگر روح به کمال برسد می‌تواند انسانیت واقعی را نشان دهد.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فرشتگان در مسیر فعالیت‌های‌شان ثابت هستند ولی انسان می‌تواند با انتخاب خود به بدترین درجه و بالاترین درجه نائل شود، گفت: انسان با انتخاب خود می‌تواند در صف نیروی شیطان قرار گرفته یا در مسیر بندگی خداوند جای داشته باشد.

وی با اعلام اینکه اگر انسان در محیط خراب، آلوده و فاسد جای داشته باشد دلیل نمی‌شود که در مسیر نادرست قرار گیرد، افزود: اگر از همه اهل جهنم سؤال شود که چه عاملی باعث این حال و روز شما شده است، جواب می‌دهند که مقصر اصلی خودمان بودیم.


آقاتهرانی بیان کرد: در سیاست نیز اگر انسان خود را نشناسد به گرفتاری می‌افتد ولی در سیاست افراد با خراب شدن اوضاع آن را به گردن افراد دیگر می‌اندازند.

وی با اشاره به اینکه افراد زیادی در برجام به نتیجه‌ای نرسیدند ولی جشن پیروزی گرفتند، افزود: رفوزگی و مردود شدن که افتخار ندارد.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه با بیان اینکه در تصادف دو قطار که تعداد زیادی از هموطنان‌مان کشته و زخمی شدند به جای انداختن ماجرا به گردن این و آن باید عذرخواهی انجام شده و قول داده می‌شد تا دیگر از این اتفاق‌های دلخراش را شاهد نباشیم، اظهار کرد: خداوند در ابتدای خلق خواست تا ما تبدیل به انسان‌های کامل شده و برای‌مان الگوهای بزرگی همانند معصومان، امامان، پیامبران و بزرگان دینی آورده است.

آقاتهرانی با اعلام اینکه باید انسان در زندگی خود انصاف و عدالت داشته باشد، خاطرنشان کرد: نباید امروزه الگوهای جوانان کشورمان ستاره‌های سینما و افراد غربی باشند زیرا حیف است که در روز قیامت با همان الگوها محشور شوند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اعلام اینکه قبل از قیامت باید امروز خودمان را به حساب بکشیم، ادامه داد: در روز قیامت تمام اعضای بدن و جوارح‌مان به سخن می‌آیند و حرف از فعل حرام و گناه می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه انسان باید بگردد و خود را پیدا کند، خاطرنشان کرد: تا خود را نشناختیم نمی‌توانیم دیگران را بشناسیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه افرادی همانند داعش بدون شناخت از خود و دیگر انسان‌‌ها به راحتی دست به کشتار دیگران می‌زنند، ادامه داد: گروه‌های تکفیری از انسانیست بویی نبردند و از آدم چیزی نمی‌فهمند.

وی با اعلام اینکه خداوند علاوه بر انسان‌ها برای حیوانات نیز حقوق قائل شده است، بیان کرد: در وضعیت نامطلوب زندگی فرهنگیان چگونه افرادی حاضر می‌شوند دست به فساد 8 هزار میلیارد تومانی بزنند بدون اینکه آب از آب تکان بخورد هر چند در مقابل با زیر سؤال بردن افراد، برخی قیافه طلبکارانه به خود می‌گیرند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه افرادی را سراغ دارم که در فساد 3 هزار میلیارد تومانی مدعی بودند و افراد را زیر سؤال می‌بردند ولی در جای دیگر پای‌شان لغزیده است، خاطرنشان کرد: انسان تا خود را نشناخت نمی‌تواند برای خود ارزش و قیمت تعیین کند.

وی بیان کرد: باید خودمان را به خوبی بشناسیم و در صورت شناخت خود دیگر خود را ارزان نمی‎فروشیم و می‌دانیم ارزش واقعی‌مان بیشتر از مطاع دنیایی است.
 
کلمات کلیدی : آقاتهرانی، برجام، فساد 8 هزار میلیاردی
 
بازنشسته فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۱:۵۰:۱۱
آیا زندگی فرهنگیان در این سه سال نامطلوب شده؟ در دورانی که سه قوه را در اختیار داشتید برای بهبود وضعیت زندگی فرهنگیان بالکل کارمندان و کارگران و بازنشستگان چه اقدام موثری کردید؟ در 7 سال آن دوران 8 ساله سیاه افزایش حقوق همواره از نرخ تورم اعلامی کمتر بود و شما عکس العملی در اینمورد نداشتید. آیا کاهش ارزش دریافتی انباشته این قشر یکی از عوامل وضعیت بد این قشر و دیگر قشرها نشده؟ آیا شما حداقل در این مورد خود را مقصر نمیدانید؟ و به جای عذر تقصیر به فکر استفاده ابزاری از آنها افتاده اید؟ (4043025) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.