نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496364
رئیس صدا و سیما: باید ضعف خود در فضای مجازی را جبران کنیم
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۷
رئیس سازمان صدا و سیما با اذعان بر اینکه هنوز در زمینه مقابله با ماهواره‌ها اقدامات مؤثری انجام نشده و در حوزه فضای مجازی نیز قانون، مقررات و ضوابط کافی برای پالایش این محیط وضع نشده است، اظهار کرد: باید تلاش ما در جهتی باشد که آسیب‌های فضای مجازی کاهش یابد و یک فضای پالایش و به دور از مطالب ناپسند در اختیار مخاطب قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان صدا و سیما در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۷ طرح و پروژه فنی، تولیدی و پشتیبانی مرکز فارس 5 مرداد ماه ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان صداوسیمای مرکز فارس در سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که شاخصه جهان امروز را شاخصه جنگ رسانه‌ها برشمرده‌اند، گفت: ما شاهد یک جنگ و جدال نرم فرهنگی هستیم که یک سوی آن استکبار جهانی و در سوی دیگر رسانه‌های آزاد و حقیقت‌طلب جهانی از جمله رسانه‌ملی قرار گرفته است.

رئیس سازمان صداوسیما در سخنان خود تصریح کرد: چنانچه ما در این میدان رقابت جایگاه خود را پیدا نکنیم، صدمات زیادی را خواهیم دید، بنابراین باید برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان، رسانه‌های خود را تقویت کنیم.

علی‌عسکری با اشاره به تهاجم همه‌جانبه فرهنگی دشمن، از فعالیت ۲۶۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان خبر داد و یادآور شد: عمده فعالیت این شبکه‌ها که از سوی اجانب تقویت می‌شوند، هدف قرار دادن هویت دینی و ملی ایرانیان است.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه با اشاره به اهداف و برنامه‌های استکبار جهانی در گسترش اینترنت و فضای مجازی و تأکید آمریکا بر شعار «اینترنت باید یک پدیده بدون مرز باشد»، تصریح کرد: هدف دشمن از سرمایه‌گذاری و گسترش در این فضا تغییر در سبک زندگی مردم و استحاله فرهنگی جوامع مختلف و در نهایت تحکیم قدرت و برتری فرهنگی است.

وی افزود: ملت ایران با قدمت تاریخی و فرهنگی خود توان مقاومت در برابر جنگ فرهنگی دشمن را دارد و به‌همین دلیل است که دشمن هنوز نتوانسته و نخواهد توانست در برنامه‌های خود موفق شود.

رئیس صدا و سیما از جمله الزامات موفقیت در عرصه‌های مجازی را دستیابی به اقتدار فنی و محتوایی عنوان و تصریح کرد: باید ضعف خود در فضای مجازی را جبران کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از استان فارس به‌عنوان گنجینه‌ای فرهنگی و تاریخی یاد کرد و گفت: این استان گنجینه‌ای تاریخی و بی‌مانند است و در دوران قبل و بعد از اسلام دارای انسان‌ها و شخصیت‌های بزرگی بوده است، لذا پرداختن به اسوه‌ها و شخصیت‌های فرهنگی، تاریخی، علمی و دینی استان همواره مورد تأیید است و از آنجا که معرفی شخصیت‌های برجسته در فرهنگ‌سازی و هویت‌سازی یک جامعه مؤثر است، معتقدیم که در جنگ رسانه‌ای که غرب به‌دنبال تخریب فرهنگ ماست، تأسی به اسوه‌ها می‌تواند به‌عنوان یک راه نجات مورد توجه قرار گیرد.

علی‌عسکری، فارس را استانی تمدن‌ساز توصیف کرد و بیان داشت: چنین استانی با چنین پیشینه‌ای باید در مقابله با شبیخون فرهنگی بدرخشد و از حریم خانواده و جوانان ایرانی به‌خوبی دفاع کند.

وی همچنین بر ضرورت توجه به حوزه گردشگری در استان فارس تأکید کرد و گفت: این استان یک موزه تمام عیار است و به اندازه بسیاری از کشورها سوابق فرهنگی، تاریخی و گردشگری  دارد. بر همین اساس پیشنهاد ما این است که این عقبه تاریخی و فرهنگی  مورد توجه قرار گیرد و به نحوی مطلوب معرفی شود.

وی با اشاره به پیشنهاد استاندار فارس مبنی بر راه‌اندازی شبکه گردشگری به مرکزیت این استان، ضمن استقبال از این پیشنهاد گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود، راه‌اندازی این شبکه را در آینده کلید خواهیم زد.

وی از مدیرکل مرکز فارس خواست تا در برنامه‌های ویژه، موضوع گردشگری استان را مورد توجه قرار دهد.

رئیس سازمان  صدا و سیما یکی از ظرفیت‌های قابل توجه مرکز فارس را تولید انیمیشن عنوان کرد و گفت: این استان در تولید انیمیشن بی‌نظیر است و با توجه به اینکه از نظر نیروی انسانی، هنر، ادبیات و داستان در جایگاه قابل‌توجهی قرار دارد، سرمایه‌گذاری‌های لازم برای معرفی استعدادهای این استان در سطح ملی و جهانی ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سجایای اخلاقی و فرهنگی مردم ایران‌زمین، امکان استفاده از تولیدات کودک و نوجوان کشورهای دیگر در ایران را محدود ارزیابی کرد و گفت: بر همین اساس باید برای کودکان و نوجوانان کار کنیم و فقری که در این حوزه وجود دارد را از بین ببریم.

علی‌عسکری، راه‌اندازی شبکه امید را با همین هدف عنوان کرد و گفت: به اعتقاد ما، فارس می‌تواند قطب تولید برنامه‌های کودک و نوجوان در کشور باشد.

وی به ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی استان نیز اشاره کرد و گفت: صداوسیمای مرکز فارس باید در زمینه تولید و پخش برنامه‌هایی با هدف ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها اقدام کند.

رئیس سازمان صدا و سیما در پایان سخنان خود با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا در تصویب تحریم‌های جدید علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: آن‌ها سعی می‌کنند با مانع‌تراشی و تحریم، مسیر پیشرفت ملت ایران را ناهموار کنند، اما آمریکا باید بداند که ایران از تحریم‌ها به‌عنوان یک فرصت برای پیشرفت استفاده خواهد کرد.

وی حرکت رو به پیشرفت ایران در دوران تحریم را حیرت‌انگیز دانست و تصریح کرد: حوزه‌های مختلف کشور و از جمله صداوسیما در دوران تحریم قله‌های تکنولوژی را فتح کردند.

رئیس سازمان با اشاره به بدهی ۲۰ هزار میلیارددلاری آمریکا به سایر کشورهای جهان، این میزان بدهکاری را نشانه فروپاشی این کشور عنوان کرد و افزود: آن‌ها برای گریز از این فروپاشی سعی می‌کنند منطقه خاورمیانه را به هم بریزند و افول و فروپاشی خود را پنهان کنند.


دکتر عسکری درباره‌ی تدوین سند برنامه‌های بلند سازمان صداوسیما و سهم استان‌ها در برنامه‌های این سند اظهار کرد: تمام جنبه‌های حیات یک سازمان رسانه‌ای در این سند دیده شده و به‌خصوص تحولات آینده مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: نقش استان‌ها در این برنامه‌ریزی، نقشی فاخر و تعیین‌کننده است، چراکه رسانه‌های استانی از نمایی نزدیک با مردمی که دارای فرهنگ‌ها و اقلیم‌های مختلف و گوناگونی هستند ارتباط و تعامل دارند و همین باعث می‌شود تا نقش رسانه‌های استانی در ارتباط ملت ایران با رسانه‌ملی یک نقش تعیین‌کننده و درجه یک باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما با اذعان بر اینکه هر کدام از استان‌های کشور دارای مزیت‌های متفاوت و خاص خود هستند به تشریح این مزیت‌ها پرداخت و گفت: هر استان به لحاظ فرهنگی، ادبی، هنری، صنعتی، معادن، نوع تجارت و حتی نزدیکی با مرزهای کشورهای همسایه از مزیت خاص خود برخوردار است که همین مزیت‌ها می‌تواند در برنامه‌سازی و ارتباط رسانه با مردم مورد توجه و استفاده قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : صدا و سیما+علی عسگری+فضای مجازی
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۳۱:۰۹
شما ضعفتون رو توی صدا و سیما جبران کردید که بخواین توی فضای مجازی انجام بدین؟ (4492559) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۴۷:۱۶
حتما براي اينكار بودجه اضافه هم ميخواين؟؟؟!!!!! (4492573) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۸:۳۶:۱۱
با چی میخواین ضعفها رو جبران کنید؟
با سریالهای آبکی، با تفسیر اخبار یکجانبه بجای اخبار، با برنامه های تاریخی بی هویت و ...
اگه میخواین ملت رو برگردونید بهتره صدا و سیما رو اول متحول کنید (4492666) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۱:۲۰:۵۳
صدا و سیما باید ضمن هماهنگی با نیروی انتظامی در شرایط خاص همچون کودک ربایی سریع اطلاع رسانی عمومی کند. اگر این کار را کرده بود شاید بنیتا زنده بود . (4492779) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۲:۰۶:۴۹
هنوز متوجه نشده اید که با حذف دیگران نمی‌توان خود را مطرح کرد. باید برای حضور موفق در جهان مجازی، حرف برای گفتن داشته باشید.
پالایش کردن دیگران را فراموش کنید، چون نشدنی است. (4492809) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۳:۱۴:۴۴
لابد بودجه بيشترى از جيب مردم ميخواهد كه در فضاى مجازى هم فعال شود (4492861) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.