توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458564
وزیر ارتباطات اعلام کرد
راه‌اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات/روایتی از اختلالات اینترنت هنگام تحویل سال
بخش دانش و فناوری الف،14 فروردین96
وزیر ارتباطات اجرای فاز سوم و پایانی شبکه ملی اطلاعات را به پس از انتخابات ریاست‌جمهوری موکول کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
به گزارش ایسنا، محمود واعظی صبح امروز در حاشیه دیدار نوروزی با معاونین و کارکنان وزارت ارتباطات به ارائه توضیحاتی درباره مهم‌ترین برنامه‌های فاوای ایران در سال جاری پرداخت.

محمود واعظی با اشاره به رشد اقتصادی صورت گرفته در این بخش عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد که امیدواریم امسال با افزایش ۳۰ درصدی اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با ۱۳۰ هزار موقعیت شغلی جدید دنبال کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: بهترین گزینه برای ریاست‌جمهور ی در دوره بعدی نیز آقای روحانی است که در صورت محقق شدن این مسئله دولت می‌تواند وعده‌های خود را در صورت اشتغال و رشد اقتصادی نهایی کند.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: قرار بر آن بود که فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی ارتباطات رونمایی و راه‌اندازی شود اما با توجه به اینکه فضای انتخاباتی در کشور حاکم است، بنا بر آن گذاشتیم که فاز سوم این طرح پس از انتخابات رونمایی شود.

وی درباره وضعیت ارتباطات کشور در نوروز امسال هم توضیح داد: نتیجه ارزیابیهای صورت گرفته تا پایان وقت اداری امروز از سازمان تامین مقررات ارتباطات دریافت خواهد شد؛ البته آنچه طبق بررسی‌های اجمالی مسلم شده آنکه وضعیت ارتباطات به مراتب نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است.

واعظی در عین حال به ایجاد اختلالاتی که در لحظات اولیه سال در بخش دیتا یاد شده بود، اشاره کرد و گفت: البته باید توجه داشت که آنچه مربوط به شبکه ملی اطلاعات و یا ارتباطات داخلی نیز شده، هیچ مشکلی نداشته است و اگر مشکلی در دقایق سال تحویل در حوزه اینترنت وجود داشته به اینترنت بین‌الملل مربوط بوده است، زمانی که همواره از مردم خواسته‌ایم که از ارتباطات داخلی استفاده کنند.

واعظی در بخش پایانی صحبت‌های خود نیز یادآور شد: در سال جاری رقمی حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به عنوان وام وجوه اداره شده در نظر گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ اختلالات اینترنت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.