توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463063
عامل شکست آزمایش موشکی کره شمالی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
سیاستمدار انگلیسی معتقد است هکرهای آمریکایی عامل اصلی اختلال و شکست در آزمایش موشکی امروز صبح کره شمالی هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرس؛ "سر مالکوم ریفکایند"، وزیر امور خارجه اسبق انگلیس مدعی شد سیستم عامل موشک کره شمالی به وسیله یک حمله سایبری که از سوی هکرهای آمریکایی هدایت می‌شده، دستکاری شده است.

سر مالکوم به بی بی سی گفت: احتمال شکست این آزمایش موشکی زیاد بود چراکه سیستم هدایت کننده آن قابلیت نفوذ دارد. با این حال، یک باور قوی درباره شکست آزمایش موشکی کره شمالی وجود دارد و آن حمله سایبری هکرهای آمریکایی به سیستم هدایت کننده آن است.

این مقام انگلیسی ادامه داد: درباره شکست این آزمایش موشکی نباید زیاد خوشحال بود چرا که کره شمالی تاکنون چند آزمایش موفقیت‌آمیز نیز داشته است. برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی نشان دهنده قدرت این کشور است. با این وجود، یک واقعیت باقی می‌ماند که چگونه این کشور به چنین قدرتی رسیده است.

سر مالکوم معتقد است مهم نیست که چرا این آزمایش شکست خورد بلکه همین شکست ۵ ثانیه‌ای می‌تواند کره شمالی را یک قدم عقب نگه دارد.

فرماندهی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام مدعی شد کره شمالی بامداد امروز (یکشنبه) در آستانه ورود معاون رییس جمهور آمریکا به سئول اقدام به انجام یک آزمایش موشکی بالستیک کرد، اما موشک موردنظر ۵ ثانیه پس از شلیک برروی سکوی پرتاب منفجر شد.
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آزمایش موشکی+هکرهای آمریکایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.