توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504968
«پیشرفت های غیرمنتظره» موشکی کره شمالی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
عکس هایی که تازگی منتشر شده، نشان دهنده پیشرفت های غیرمنتظره در برنامه موشکی کره شمالی از جمله نوع جدیدی از موشک است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه سی.ان.ان، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد : کیم جونگ اون رهبر این کشور روز چهارشنبه از موسسه مواد شیمیایی در آکادمی علوم دفاعی دیدار کرد.

این خبرگزاری گزارش داد: کیم جونگ اون در این دیدار دستور داد موتورهای سوخت جامد و کلاهک های موشکی بیشتری تولید شود. اما این عکس های دیدار رهبر کره شمالی از موسسه مواد شیمیایی بود که مورد توجه کارشناسان قرار گرفت.

«دیوید شمرلر» پژوهشگر «مرکز جیمز مارتین برای مطالعات عدم اشاعه هسته ای» گفت: کره شمالی به ما نشان می دهد که برنامه تولید موشک های سوخت جامد آن به طور مداوم درحال بهبود است. در یکی از عکس ها پوستری روی دیوار دیده می شود که یک موشک به نام «پوکگوکسونگ 3» را نشان می دهد. ظاهرا این موشک جایگزینی احتمالی برای دو نوع موشک میان برد با سوخت جامد است.

مایکل دویتسمان یک پژوهشگر دیگر در مرکز جیمز مارتین اظهار داشت: موشک های سوخت جامد سریعتر است. پرتاب چنین موشک هایی آسان تر است.
به گفته دویتسمان تمام موشک های بالستیک آمریکا و روسیه دارای سوخت جامد است. در عکسی دیگر، رهبر کره شمالی کنار استوانه مسی رنگ بزرگی ایستاده که به گفته کارشناسان، این شیء می تواند یک محفظه پلاستیکی موشک دارای سیم پیچ باشد.

دویتسمان گفت: این عکس ها مربوط به یک آزمایش موشکی نیست اما موجب نگرانی برای کسانی است که برنامه موشک ها باستیک کره شمالی را دنبال می کنند.

بنا بر اظهارات دویتسمان و شمرلر، محفظه سیم پیچی سبک تر از انواع فلزی قبلی است که این امکان را می دهد تا موشک های کره شمالی مسافت بیشتری را طی کنند.

دویتسمان افزود: وقتی نیروی دریایی آمریکا برای اولین بار در دهه 1960 از محفظه های سبک استفاده کرد، برد موشک های آن پانصد مایل افزایش یافت؛ یعنی پنجاه درصد بیشتر. شمرلر نیز اظهار داشت که به نظر نمی رسد کره شمالی در نمایش این عکس ها و موشک های جدید یا محفظه دارای سیم پیچی دچار اشتباه شده باشد.

وی افزود: تصویر نمی کنم این عکس ها تصادفی باشد و به طور واضح «پوکگوکسونگ 3» را نشان می دهد. کره شمالی چیزی را به نمایش گذاشته که احتمالا به زودی بیشتر آن را خواهیم دید.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۵:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۲۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۷:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۳:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۲۰:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۰۷:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۰۶:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، آمریکا، موشک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.