توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424165
حذف دلار از مبادلات ایران و روسیه در گام آخر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲
آندری ملنیکوف، معاون مدیر اداره همکاری های بین المللی و ارتباطات عمومی بانک مرکزی روسیه گفت، تهران و مسکو در حال آماده شدن برای تجارت با ارزهای ملی خود در بورس مسکو هستند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک نیوز، ملنیکوف به خبرگزاری ریا نووستی گفت: «مسائلی وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر است. شکی نیست که این اقدام که  بانک های مرکزی ایران و روسیه در حال بررسی آن هستند اقدامی مثبت است. این پروژه در زمینه تجارت با ارزهای ملی روبل و ریال موجب افزایش قابل توجه حجم استفاده از ارزهای داخلی در پرداخت های دوجانبه خواهد شد.»

ملنیکوف افزود، این پروژه تا به امروز موضوع مذاکرات بورس های ایران و روسیه بوده است.

در ماه ژانویه، اسد الله عسگر اولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفته بود، کمیته کاری بانک مرکزی ایران در حال گفت وگو در مورد انتقال تجارت دوجانبه با روسیه به ارزهای ملی است.

در دسامبر 2015، دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه گفته بود، ایران و روسیه احتمالا تراکنش های مالی به ارزهای داخلی را آغاز خواهند کرد. وی همچنین گفته بود، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در طی 5 سال آینده به حدود 5 میلیارد دلار خواهد رسید.
 
کلمات کلیدی : همکاری اقتصادی + ایران و روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.