توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467780
افزایش حداقل حقوق مستمری بگیران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تأمین طلب ۲ هزار میلیارد تومانی کف حقوق مستمری بگیران دولت به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش مهر، علی ربیعی شامگاه دوشنبه در همایش بزرگ روز جهانی کارگر و تجلیل از فرهیختگان جامعه کار که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از کارگران قم در سالن همایش شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: شیب دستمزدها در دولت یازدهم رو به رشد بوده است.

وی با تأکید بر اینکه حضرت عباس(ع) یادآور معرفت، ادب و اخلاق و انجام کارهای بزرگ است، گفت: در حال حاضر معرفت گوهر گم شده برخی از جریانات سیاسی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این مطلب که باید حضرت عباس(ع) الگوی جامعه سیاسی کشور باشد، گفت: کمترین کار دولت یازدهم این است که جامعه را از سمت توزیعی به تولیدی سوق داد.

وی با تأکید بر اینکه توزیع پول در میان مردم، جیب سرمایه‌داران و دلالان را پر خواهد کرد گفت: توزیع پول میان مردم در نهایت تا ۳ ماه لذت بخش است اما به مرور با ایجاد تورم‌های کاذب از جیب دریافت کنندگان خارج می‌شود.

ربیعی با اعلام اینکه رشد و توسعه جامعه کارگری با تقویت تولید صورت می‌گیرد، اظهار کرد: اگر جامعه یارانه‌ای تربیت شود تا حدود ۵۶ درصد کسری نقدینگی هر نفر خواهد شد.

توزیع پول رانت و دلالی به بار می‌آورد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تولید اساس کرامت جامعه است، گفت: در آغاز دولت یازدهم بیش از ۲۴۰۰ کارخانه در خط قرمز تعطیلی قرار داشتند.

وی با تأکید بر اینکه تعطیلی و رکود یک‌ شبه شکل نگرفته است و ریشه در گذشته‌ها دارد، گفت: در طول سال گذشته با تلاش‌های بسیار ۴۰۰ کارخانه را احیا و ۲ هزار کارخانه دیگر در حال آسیب شناسی و رفع مشکلات هستند.

ربیعی به فضای همدلی و همراهی میان جامعه کارگری و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تعامل سازنده حقوق و دستمزد کارگران رشد رو به بالا و مثبت داشته است.

با شعار شغل ایجاد نمی‌شود

وی از کاهش ۴۰ درصدی حوادث ناشی از کار خبر داد و گفت: در طول ۴ سال گذشته بیش از ۴۷ درصد سندیکاهای کارفرمایی و ۶۰ درصد اتحادیه‌های کارگری افزایش فعالیت داشته که نسبت به ۵۰ سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بیمه درمان ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین شهری اشاره کرد و گفت: در نظر داریم به ازای هر ایرانی یک بیمه درمان و یک بیمه بازنشستگی فراهم کنیم.

وی از ادامه تحصیل بیش از ۱۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های ما تأمین تغذیه و سلامت هزار روز از اول زندگی نوزادان و مادران نیازمند کشور بوده است.

ربیعی با تأکید بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند با وعده و وعید و یک شبه مشکلات کشور را حل کند، گفت: درگذشته صندوق تأمین اجتماعی دستگاه کارپردازی، مدیرچینی و سیاسی‌کاری عده‌ای متخلف بوده است.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی را از باندبازی و فامیل پرستی نجات دادیم، گفت: در طول ۴ سال گذشته از سال ۹۲ تا ۹۵ تعداد بازنشستگان از ۱۴ تا ۲۵ درصد افزایش داشته است.

بیمه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی تا پایان اردیبهشت‌

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کف حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران از محل طلب ۲ هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی از دولت به حداقل یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسانیم.

وی از بیمه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی تا پایان اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: در حال حاضر سالانه یک میلیون ۲۰۰ هزار بیکار به جمعیت بیکاران کشور اضافه می‌شود.

ربیعی با بیان اینکه ایجاد شغل در سایه عقلانیت، سخت‌کوشی و بر اساس واقعیت‌های جامعه امکان‌پذیر است، گفت: آقایانی که ادعا می‌کنند و آمار ارائه می‌دهند که فلان تعداد شغل ایجاد خواهند کرد چرا زمانی که سرانه سالانه افزایش بیکاری ۶۰۰ هزار نفر بود کاری نکردند.
 
کلمات کلیدی : حداقل حقوق، مستمری بگیران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.