نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365387
راه‌اندازی ۱۶مرکز ویژه کودکان‌خیابانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲
معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه‌اندازی ۱۶ مرکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان خبر داد و گفت: در این مراکز ۲ هزار و ۴۶۴ کودک نگهداری می‌شوند.

به گزارش مهر محمد باصری در نشست اصلاح آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان که روز چهارشنبه در وزارت رفاه برگزار شد، افزود: آنچه در این زمینه موثر است، بازدیدهای میدانی است که می‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌ها و ساماندهی کودکان کار مثمر ثمر باشد و همچنین اعتمادی است که دستگاه‌های دولتی باید به نهادهای غیردولتی داشته باشند؛ چرا که آنها در بسیاری از زمینه‌ها از ما جلوتر بوده و با عشق و علاقه کار می‌کنند.

وی در مورد عملکرد معاونت حمایت اجتماعی شهرداری تهران در سال گذشته گفت: شهرداری با رویکرد تامین زیرساخت و حمایت از نهادهای مردمی، حساس‌سازی جامعه و اطلاع‌رسانی، توانمندسازی و کاهش آسیب‌ها گام برمی‌دارد.

معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به راه‌اندازی مراکز پرتو (توانمندسازی، آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های کودکان در معرض خطر) اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۶ مرکز پرتو در مناطق ۲، ۴، ۵، ۱۲، ۱۵، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ راه‌اندازی شد که در این مراکز ۲ هزار و ۴۶۴ کودک کار از آموزش‌های لازم در زمینه‌های مختلف برخوردار شدند و از این تعداد سال گذشته ۳۰۰ کودک کار و خیابان برای تحصیل به آموزش و پرورش ارجاع داده شدند.

به گفته باصری، از ۲ هزار و ۴۶۴ کودک در مراکز پرتو، ۱۳۹۵ پسر اتباع غیرایرانی، ۲۵۸ پسر ایرانی، ۶۶۲ دختر اتباع خارجی و ۱۴۹ دختر ایرانی تحت پوشش قرار گرفتند.
 
کلمات کلیدی : اعتیاد+کودکان کار+سرقت
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۱:۰۱
خدا به عوامل و بانیان این کار اجر بدهد واقعا هم غیر از شهرداری کسی نمی تواند این معضل را ریشه کن کند (3776933) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.