نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506281
وزیر راه و شهرسازی: 19 میلیون بد مسکن در کشور وجود دارند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
وزیر راه و شهرسازی گفت: آمار موجود در وزارت راه و شهرسازی نشان می دهد که 19 میلیون نفر بدمسکن در کشور حضور دارند که رقم کمی نیست.

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی شامگاه دوشنبه در ستاد استانی بازآفرینی شهری استان کرمان افزود: تعداد افراد بد مسکن، یک سوم جمعیت شهری کشور را شامل می شوند و این نشان می دهد که حتما یک جایی از کار ایراد دارد و درمان این موضوع نیز ساده نیست. 'به خانه‌های تک اتاقه یا حتی منازلی که در و پیکر درستی نداشته باشند، از سرویس بهداشتی استانداردی برخوردار نباشند و از‌امکانات آب، برق و گاز بی بهره باشند، بد مسکن گفته می‌شود.'

آخوندی گفت: پرداختن بیشتر به حواشی و توجه کمتر به متن یک مساله بسیار بسیار جدی در کشور است که تاکنون سیاستمدان و سیاست گذاران برای رفع آن توجه لازم را نداشته اند. وی اظهار کرد: با وجود همه تلاش های صورت گرفته، اقدامات بزرگ انجام شده در حوزه های مختلف و صرف هزینه های هزاران میلیاردی، محصول نهایی که باید در کیفیت زندگی مردم نمایان شود، حاصل نشده است و باید دید که اشکال کار در کجاست.

وی با بیان اینکه تا زمانی که در ایران به اجماع نرسیم نمی توانیم این مساله را حل کنیم، گفت: اصلی ترین مشکل ما نحوه رویارویی ما با مفاهیم مدرن است که بحث بسیار پیچیده ای است. وی با تاکید بر اینکه مدرنیته موضوع بسیار پیچیده ای است، گفت: نحوه رویارویی ما با مدرنیته عمدتا به شکل نفی گذشته و آغاز جدید بوده است.

آخوندی افزود: بازار ما بازار اقتصاد کشاورزی است و هر چه اقتصاد مدرن داریم خارج از این بازار است، به گونه ای که اگر یک واحد بزرگ تولیدی بخواهد دفتر داشته باشد، به سمت بازار نمی رود و همه بیرون از بازار می آیند زیرا مرکز اقتصاد صنعتی جای دیگری است و این برش تاریخی را به خوبی در این بازار می توان دید.

وی اظهار کرد: باید به متن برگردیم و باید به شکلی برگردیم تا بدانیم در کجا ایستاده ایم و این تصور که می توانیم انسان را خارج از زمان و مکان ببینیم، تصور نادرستی است زیرا نمی توان حس تعلق افراد به مکان و زمان را جدا کرد. آخوندی با اشاره به اینکه نتیجه بریدن انسان از زمان و مکان، حاشیه نشینی است که زمان و مکان در آن تعریفی ندارد، عنوان کرد: باید به بافت قدیم برگردیم و در این بافت باید امروزی زندگی کرده اما تاریخ خود را فراموش نکنیم.

وی گفت: برای تلفیق صحیح بین مدرنیته و تاریخ باید اقلیم را باور کرد و موقعیت هویتی را شناخت. وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تصور تخریب تاریخ بدترین تصوری است که به ما دست داده است و این امر مخصوص شهر و کشور ما نیست و در سایر کشورها نیز وجوددارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم اندیشه بازگشت به متن، بازگشت به بافت های قدیمی، باور اینکه شهر یک سازمان اجتماعی است و شناسایی راه های مدرن شدن آن رونق یابد تا بتوانیم به سمت یک توسعه پایدار حرکت کنیم.
 
کلمات کلیدی : آخوندی، مسکن مهر، وزارت راه و شهرسازی، بدمسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۳:۵۷:۲۸
فقط امار ميدهند ما چي داريم ويا چي نداريم ؟حالا اين امار چه دردي از مردم را بر طرف مي كند (4537834) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.