توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466385
چراغ سبز وزیر خارجه انگلیس برای همراهی آمریکا علیه سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس روز پنجشنبه بار دیگر به صورت تلویحی، از پشتیبانی لندن از حملات احتمالی نظامی آمریکا علیه مواضع دولتی سوریه خبر داد.

به گزارش ایرنا، بوریس جانسون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با رادیو 4 'بی‌بی‌سی' بار دیگر تکرار کرد اگر آمریکایی‌ها خواستار کمک انگلیس برای اقدام نظامی مشترک علیه نظام سوریه شوند،'نه' گفتن به چنین درخواستی برای لندن خیلی سخت است.
وزیر خارجه انگلیس گفت: 'این نقطه نظر خودم است اما می دانم که نخست وزیر هم همین دیدگاه را دارد که نه گفتن به آمریکا خیلی سخت است.'


بوریس جانسون در این گفت وگوی رادیویی گفت: 'من فکر می کنم که خیلی سخت خواهد بود اگر آمریکا پیشنهاد انجام برخی اقدامات نظامی در پاسخ به حملات شیمیایی (در سوریه) بدهد و از ما درخواست حمایت کنند، ما پاسخ 'نه ' بدهیم.'
وی در پاسخ به این سوال که آیا نخست وزیر انگلیس می تواند رای موافق مجلس عوام را قبل از چنین اقدامی را بدست آورد، گفت: 'من فکر می کنم نیاز است که این مساله آزمایش شود.'


جانسون گفت البته باید دید آیا چنین کمک نظامی به کسب اجازه از پارلمان نیاز دارد یا خیر.
پارلمان انگلیس در سال 2013 میلادی به حمله نظامی به سوریه رای منفی داده بود.
دولت انگلیس از جمله کشورهای اروپایی بود که از حمله موشکی آمریکا علیه پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه، حمایت به عمل آورد.
جانسون نیز اواخر فروردین ماه گذشته در نشست کمیته سیاست خارجی مجلس عوام، گفته بود این 'خیلی سخت ' برای انگلیس است که به درخواست آمریکا برای حملات آتی به اهداف مشابه 'نه' بگوید.
وزیر خارجه انگلیس در همین حال گفت که آمریکا درخواستی برای حمایت ویژه انگلیس در حملات آتی نکرده است.
انگلیس از اواسط آذر ماه سال 1394، پس از تصویب مجلس عوام، به حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه، پیوسته است .
براساس گزارش های منتشر شده، تاکنون جنگنده های انگلیسی حمله ای علیه مواضع دولت سوریه در این کشور صورت نداده اند.
مجلس عوام در اوایل مهرماه سال 1393، مشارکت انگلیس در حملات هوایی ائتلاف علیه مواضع داعش در عراق به تصویب رسانده بود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+انگلیس+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.