توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496481
چین: رد صلاحیت نواز شریف تاثیری بر روابط چین و پاکستان نخواهد گذاشت
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
وزارت خارجه چین اعلام کرد که رد صلاحیت نخست وزیر پاکستان یک مسئله داخلی است و تاثیری بر روابط اسلام آباد-پکن نخواهد گذاشت.

به گزارش مهر به نقل از داون نیوز، «لوکانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین طی اظهاراتی اعلام کرد که رد صلاحیت نواز شریف نخست وزیر پاکستان در دادگاه عالی این کشور یک مسئله داخلی است و تاثیری بر روابط اسلام آباد- پکن، نخواهد گذاشت.

وی در ادامه اظهار امیداواری کرد که تمام طبقات و احزاب پاکستان تصمیمی را بگیرند که برای منافع ملی این کشور سودمند واقع شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت که امیدوارم که تمام نمایندگان و مردم پاکستان نسبت به مسائل داخلی پیش آمده حسن نیت به خرج داده و تمام توجه خود را به اتحاد و استحام این کشور و همچنین پیشرفت در اقتصاد پاکستان، متمرکز کنند.

لوکانگ در ادامه گفت که دوستی چین و پاکستان از هر آزمایشی سربلند بیرون آمده؛ بنابراین اطمینان داریم که روابط استراتژیک مان با پاکستان تحت تاثیر مسائل داخلی این کشور قرار نخواهد گرفت.

وی در پایان از تمایل پاکستان برای ادامه طرح «یک کمربند- یک جاده» خبر داد و گفت که اجرای این طرح علاوه بر ایجاد رفاه و پیشرفت برای دو کشور سبب پیشرفت کل منطقه نیز خواهد شد.

لازم به ذکر است که دادگاه عالی پاکستان روز جمعه (۶ مرداد) با صدور حکمی نواز شریف نخست وزیر پاکستان را فاقد صلاحیت تصدی سمت خود دانست. به گفته دادگاه عالی پاکستان این حکم به دلیل دست داشتن خانواده نواز شریف در پرونده های مختلف فساد مالی  و ثروت اندوخته آنها که به گفته این دادگاه به صورت نامشروع اندوخته شده صادر شده است.

دادگاه عالی پاکستان همچنین قرار تعقیب برای خانواده نواز شریف و دستور حسابرسی به اموال خانواده وی را نیز صادر کرده است.

«اعجاز افضل خان» قاضی دادگاه عالی پاکستان با اعلام این خبر گفت: وی (نواز شریف) دیگر عضوی صادق برای پارلمان نیست و باید از سمت خود به عنوان نخست وزیر دست بکشد.

شایان ذکر است که نخست وزیر پاکستان در پی فشارهای وارد شده از سوی مخالفین و همچنین حکم دادگاه عالی پاکستان نسبت به عدم صلاحیت وی برای ادامه کار خود به عنوان سمت نخست وزیر این کشور از سمت خود استعفا کرد.
 
کلمات کلیدی : نواز شریف + پاکستان + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.