نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 328883
هندوانه و موز قبلا این شکلی بودند+ عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۲
میوه‌های آشنایی که می‌شناسیم همیشه به همین شکل بوده‌اند؟ کمی تحقیق نشان می‌دهد که شکل و شمایل میوه‌ها در طول زمین بسیار تغییر کرده است.

به گزارش همشهری آنلاین، از موز گرفته تا بادمجان،‌ مواد غذایی زیادی وجود دارند که در ابتدا به آنچه امروز از آنها می‌شناسیم هیچ شباهتی نداشته‌اند،‌ در واقع برخی از محصولات کشاورزی پیش از اینکه انسان کشت آنها را آغاز کند،‌ چهره‌ای کاملا متفاوت داشته‌اند.

به عنوان نمونه در نقاشی‌ جیوانی استانچی متعلق به قرن ۱۷، هندوانه برش‌خورده‌ای دیده می‌شود که نسبت به هندوانه‌های مدرن بسیار متفاوت است. برش عرضی هندوانه‌ای که در نقاشی که در سال‌های ۱۶۴۵ تا ۱۶۷۲ خلق شده، دیده می‌شود، الگوهای مارپیچی در میان تقسیم‌بندی شش‌تایی مثلثی شکل دیده می‌شوند؛ اما به مرور زمان هندوانه‌ها به میوه‌هایی سرخ با درونی یکدست و آبدار تبدیل شدند.

بسیاری بر این باورند هندوانه‌ای که در نقاشی دیده می‌شود نرسیده و کال است،‌ اما دانه‌های سیاهی که در نقاشی دیده می‌شوند،‌ خلاف این تصور را ثابت می‌کند.

اولین موزها در جهان در حدود هفت هزار سال تا ۱۰ هزار پیش در منطقه‌ای که امروز به نام پاپوآ گینه نو شناخته می‌شود،‌ کشت شده‌اند.

این میوه‌ها در جنوب شرق آسیا نیز رشد می‌کرده‌اند. موزهای مدرن حاصل کشت دو نوع موز وحشی موزا آکومیناتا و موزا بالبیزیانا هستند،‌ میوه‌هایی سیب‌زمینی‌شکل با دانه‌هایی بزرگ و سخت؛ اما موزهای مدرن و خوشمزه امروزی به جز تفاوت در شکل، از دانه‌های کوچک‌تر طعم‌ بهتر و مواد مغذی بیشتری برخوردارند.

بادمجان‌ها در طول تاریخ از تنوع شکل و رنگ زیادی برخوردار بوده‌اند، این گیاه در رنگ‌های سفید، بنفش، لاجوردی و زرد وجود داشته است. تعدادی از بادمجان‌های اولیه در چین کشت داده می‌شدند.

نمونه‌های اولیه این گیاه در منطقه‌ای که ساقه آن به گل‌ها متصل می‌شد دارای برآمدگی بودند. اما پرورش گزینشی باعث شده تا ساقه بادمجان حذف شده و ابعاد آن بزرگتر شود و به سبزی بنفش‌رنگی تبدیل شود که امروز در تمامی فروشگاه‌ها در اختیار خریداران قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
کلمات کلیدی : میوه ، هندوانه ، موز
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۳:۱۰:۲۰
چه بی مزه اگر هندوانه و موز برش داده بشه و خشک بشه به همین شکل در میاد (3516979) (alef-11)
 
علیمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۹:۵۳:۰۵
موزاش هسته داره (3629152) (alef-11)
 
ماز
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۴:۱۹:۵۴
این مطلب نظریه تکامل در طول زمان یا "ترنسفورمیسم " داروین را تایید میکند. (3517439) (alef-11)
 
مسعود سعیدی
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۲۳:۵۲:۲۶
داروین یک مزخرفاتی سر هم کرده که بگه خدائی تو کار نیست همه چیز خود به خود به وجود آمده و تکامل پیدا کرده شما چرا باور کرده اید ؟ ، یادتونه همین کامپیوتری که جلوتونه سی سال ماشین حساب بود ولی به مرور فهمید باید کامپیوتر باشد و خود به خود رشد یافت ، هزاران سال که هیچی میلیاردها سال هم که بگذره ماشین حساب رشد نمیکنه کامپیوتر بشه ، میمون هم رشد نمیکنه آدم بشه ، همه میمونها که با هم جهش ژنتيک نکردند یکهو یک میلیون میمون بشوند یک میلیون آدم مشابه هم ، اگر چنین چیزی بود شما باید لااقل از شش میلیارد انسان روی زمین باید ده میلیون آدم پیدا میکردی که دم داشتند و رو شاخه میپریدند مثل میمون ها ، اگر جهشی در کار بود باید اینطوری میشد همه که جهش مساوی نداشتند (3518987) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۱۶:۳۸:۳۰
داروین با گفتن موضوع تکامل اصلا به دنبال اثبات بی خدایی نبوده بلکه بعد از او عده ای از نظریات او سوء استفاده کرده اند
ضمنا تکامل اصلا چیز عجیبی نیست و همین الان هم در حال اتفاق افتادن است گاهی در مرکبات اتفاق می افتد که شما مثلا پرتقال می کارید ولی درخت لیمو در می آید
همچنین است پرتقالی که امروز به اسم پرتقال نافی میشناسیم در واقع جهشی بر روی یک شاخه پرتقال در یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بود است که صاحب باغ به اداره کشاورزی محل خود خبر می دهد و آنها با استفاده از پیوند آن را تکثیر میکنند وگرنه بدون هسته چگونه تکثیر میشد (3533777) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۹:۵۹:۳۶
در 1 دیقه ، نتیجه هزاران ساعت پژوهش رو بدون هیچ مطالعه ای رد کرد. احسنت به این میگن حرکت انتحاری (3629164) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۴:۲۶:۴۴
هندوانه و موز ؛)))) (3517469) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۸:۴۷:۰۴
انسان از انواع فعلی بیشتر خوشش آمده و آنها را پرورش داده و کم کم انواع دیگر از میان رفته یا کمیاب شده. خیلی چیزهای دیگر هم همینطور هستند. مثل پرتقال و گوسفند و ... (3518312) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۲۳:۵۴:۴۵
من شخصا" بارها هندوانه ی شبیه به آن نقاشی دیده و خورده ام ! (3518994) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۹:۵۴:۰۹
منظورت از شخصا دقیقا چیه؟ (3629154) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.