توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498786
راهپیمایی اردنی‌ها برای اخراج سفیر رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
شهروندان اردنی با برگزاری راهپیمایی بعد از نماز جمعه، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور را خواستار شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، شهروندان اردنی بعد از نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی در منطقه الرابیه در امان خواستار بسته شدن سفارت رژیم صهیونیستی در اردن و فسخ قرارداد خرید گاز از این رژیم شدند.

این راهپیمایی از مسجد الکالوتی در منطقه الرابیه به سمت سفارت رژیم صهیونیستی برگزار شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهایی تاکید کردند که خرید گاز اسرائیل به منزله اشغال اردن است.

شهروندان اردنی جمعه ششم مردادماه نیز با برگزاری راهپیمایی مشابهی خواستار بسته شدن سفارت رژیم صهیونیستی شده بودند. پیش از این 88 نماینده پارلمان اردن با امضای نامه‌ای خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور شده بودند.

 یکشنبه گذشته محافظ سفارت رژیم اسرائیل در امان به روی دو شهروند اردنی آتش گشود و همان روز این محافظ و سفیر رژیم اسرائیل و پرسنل سفارت این رژیم در امان خاک اردن را ترک کرده و به فلسطین اشغالی بازگشتند. در بازگشت، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل از محافظ یاد شده در دفترش در حضور سفیر این رژیم در امان استقبال کرد.

از سوی دیگر، دولت اردن هم اعلام کرد که اجازه بازگشت سفیر رژیم اسرائیل به امان را نخواهد داد؛ مگر اینکه این رژیم تضمین دهد که محافظ یاد شده را محاکمه و در این زمینه با اردن همکاری کند.
 
 
کلمات کلیدی : اردن،سفیر، رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.