توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483485
اعتراض اتریش و آلمان به طرح تحریم روسیه و ایران در آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
دولتهای اتریش و آلمان تصویب طرح تحریمی اخیر مجلس سنا عیلیه روسیه و ایران را به ضرر منافع اتحادیه اروپا می‌دانند.

به گزارش میزان، دولتهای اتریش و آلمان به طرح تحریمی مجلس سنا آمریکا علیه روسیه و ایران واکنش نشان دادند و آن را مخالف منافع اتحادیه اروپا می‌دانند.

بنا به گزارش وب‌سایت دویچه‌وله کریستیان کِرن صدر اعظم اتریش و زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که طرح تحریمی اخیر مجلس سنا آمریکا علیه روسیه و ایران شبکه گاز طبیعی اروپا را به خاطر منافع آمریکا تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دویچه‌وله می‌افزاید که نکته اصلی بیانیه اعتراضی اتریش و آلمان پروژه خطوط گازی «نورد استریم ۲» بین روسیه و کشورهای اروپایی است که تحت مفاد آن گاز طبیعی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان منتقل می‌شود، در این پروژه شرکت گازپروم روسیه و شرکتهای انرژی اروپا ازجمله شرکت وینترشال آلمان و OMV اتریش حضور دارند.

در بخشی از این بیانیه اعتراضی ضمن بیان اینکه تأمین انرژی کشورهای اروپایی مسئله اصلی اتحادیه اروپا است و نه آمریکا درباره هدف اصلی آمریکا از این طرح تحریمی علیه روسیه تأکید می‌کنند که تصویب این طرح تحریمی از سوی مجلس سنا آشکار در پی عملی‌کردن این هدف است که گاز مایع آمریکا را به اروپایی‌ها بفروشد و گاز طبیعی روسیه را از بازار اروپا خارج کند.

کریستیان کِرن و گابریل همچنین با اشاره به اینکه تحریمهای جدید علیه روسیه موجب هراس شرکتهای اروپایی برای شرکت در پروژه «نورداستریم ۲» می‌شود، هشدار دادند که اجرایی‌شدن این طرح مجلس سنا پیامدهای منفی خیلی زیادی بر روابط اتحادیه اروپا و آمریکا خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : تحریم+مجلس نمایندگان آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.