نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321781
درباره رفتار لاریجانی در انتحابات پیش رو
بخش تعاملی الف - میثم محمودیان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۵


لاریجانی می خواهد خارج ازورطه اصولگرائی قدم بردارد، جائی مابین جریان های منتسب به دولت و اصولگرایان میانه رو، اومی خواهد از حداکثر فرصت ها برای حضور دوباره طیف منتسب به خودش برای ورود به مجلس استفاده کند.

لاریجانی چندان بی میل نیست دوباره ردای ریاست مجلس رابه تن کند و بر بالاترین صندلی سبز بهارستان تکیه بزند، اونمی خواهد دراین دوره نقش مکمل را برای احزاب اصولگرا بازی کند، زیرا بعضی از بدا خلاقی هائی که برعلیه او وخانواده اش درسالیان اخیر بوجود آمد را منتسب به گروهی ازاحزاب اصولگرا می داند.

اما از طرف دیگر نقش فعال و موثر لاریجانی درسال های اخیر بعنوان رئیس مجلس برکسی پوشیده نیست، احزاب نزدیک به دولت خوب می دانند اگر تلاش های لاریجانی نبود بسیاری از برنامه های دولت کمیتشان لنگ می زد و هیچ گاه از این مجلس تماما اصولگرا مهر تائید نمی گرفتند. از این گمان می رود رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در تلاش است خودش را به گفتمان اعتدال نزدیک کند.

نقش آفرینی ویژه وی در کسب رای اعتماد وزرا و همینطور تصویب قاطع برجام درمجلسی که گروه موسوم به دلواپس رادرون خود دارد، کارنامه جالب توجهی را برای رئیس مجلس شورای اسلامی رقم زده است. وی که سال ها پیش از سوی بعضی از اصولگرایان به سکوت در قبال ساختارشکنان و فتنه گران متهم شده بود اینک نیز راهش را ازگروه های تندروی اصولگرا جداکرده است.

بنظر می رسد عدم مشارکت نمایندگان فراکسیون رهروان ولایت مجلس به ائتلاف اصولگرایان دربرگیرنده پیام های زیادی باشد. یکی ازمهم ترین پیام هائی که ازاین تمرد به ذهن متبادر می شود این است که لاریجانی دیگر ظرفیت خودش را با اصولگرایان تندرو تقسیم نمی کند و نمی خواهد هزینه اقدامات آن ها رابپردازد، درست همان کاری که بادولت احمدی نژاد کرد. ودربسیاری از مواقع برخلاف هم فکران خویش درمقابل مواضع احمدی نژاد ایستادگی کرد تاحدی که گاهی مجبور شد تاوانش راهم بپردازد.

نکته ی دیگر این که از این اقدام وی می توان به علاقمندی جریان حامی لاریجانی برای پیوستن به منش اعتدال کنونی پی برد، اینست که لاریجانی با رصد اوضاع کنونی پی برده است همراهی و هماهنگی با دولت کنونی شاید به نفعش تمام شود هرچند او درنهایت یک اصولگرائی معتدل خواهد بود.
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۰۶:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۲:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۰۹:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ۰۷:۲۴
 
۱۳۹۴/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۲/۱۱/۰۶ ۰۸:۰۱
 
۱۳۹۲/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۴
 
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ۰۷:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : میثم محمودیان
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۰:۲۵:۵۴
این بهتر از بقیه برادران است (3435031) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.