توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304889
زمان برگزاری نشست بین المللی سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰
معاون وزیر خارجه روسیه از برگزاری نشستی بین المللی درباره مسائل سوریه تا اواخر هفته جاری خبر داد.

به گزارش فارس، معاون وزیر خارجه روسیه امروز اعلام کرد که نشست بین المللی در خصوص مسائل سوریه احتمالا اواخر هفته برگزار می شود. شرکت کنندگان در این نشست هنوز مشخص نشده است. «گنادی گاتیلوف»، معاون وزیر خارجه روسیه به نقل از «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور این کشور گفت، مسکو باور دارد که باید نقش و جایگاه سازمان ملل متحد در مبارزه با تروریسم ارتقا یابد.

بنا به گزارش خبرگزاری «تاس»، معاون وزیر خارجه روسیه که پیام رئیس جمهور این کشور خطاب به میهمانان حاضر در نشستی به مناسبت روز «ملل متحد» را قرائت می کرد، گفت که روسیه بر این باور است که باید نقش محوری سازمان ملل در مبارز با تروریسم بیشتر شود و ارتقا یابد.

در این پیام آمده است: «هفتاد سال پیش جنگ جهانی دوم به پایان رسید و کشورها و نیروهای متفقین به پایه‌ریزی بنیان‌های نظام بین‌الملل پرداختند. سازمان ملل متحد، به منظور برپایی صلح و امنیت بر روی این کرۀ خاکی، بنا نهاده شد. منشور سازمان ملل متحد اصول حقوق بین‌الملل مانند حق حاکمیت کشورها، عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر، حل و فصل بحران‌ها و درگیری‌ها به صورت مسالمت‌آمیز، و حق مردم بر تعیین سرنوشتشان را تصریح کرده و ارج نهاده است.»

پوتین در پیامش تأکید کرده که «برای سال‌ها، سازمان ملل متحد جایگاهش را به عنوان مرجعی برای جلوگیری از ایجاد هراس جنگ جهانی دیگری نشان داده است. علاوه بر این، سازمان ملل متحد شرایط مطلوبی برای فروپاشی نظام استعماری، ظهور کشورهای متعدد مستقل، توسعه اقتصادی و سیاسی کشورها، پدید آورده است. این نهاد بین‌المللی نقش مهمی در تضمین صلح و امنیت حهانی و نیز پایان بخشیدن به بحران‌ها و درگیری‌های منطقه‌ای دارد.»

وی افزود: « روسیه به عنوان یکی از کشورهای مؤسس سازمان ملل متحد، نقشی مهم در پیشبرد همه اهداف مذکور داشته است. ما بر این باوریم که باید به تقویت جایگاه محوری و هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در مسائل جهانی و مهم‌تر از همه، در مبارزه با تروریسم، به عنوان تهدید جهانی، پرداخت. علاوه بر این باید از تلاش‌های این سازمان در تضمین توسعه پایدار و ارتقا گفت‌وگوی میان تمدن‌ها پشتیانی کرد.»

پوتین در پیامش تصریح کرد: «زمان آن فرا رسیده تا با همکاری مشترک به بازسازی شرایط و نظام بین‌المللی، بر اساس مسؤلیت مشترک برای آینده بشریت و بازگشت به فرهنگ مدارا و مصالحه، پرداخت. تنها از طریق چنین رویکرد و نگاهی می‌توان گام‌های مؤثری برای پاسخ به چالش های قرن حاضر برداشت.»
 
کلمات کلیدی : سوریه، روسیه، پوتین، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.