توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394880
اردوغان: آمریکا برای کردهای سوریه تسلیحات نظامی ارسال کرده است
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی ایالات متحده آمریکا را به ارسال سلاح برای کردهای شمال سوریه متهم کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در شهر نیویورک، گفته است: ایالات متحده آمریکا طی هفته جاری تسلیحات بیشتری را برای شبه نظامیان کرد در شمال سوریه ارسال کرده است.

اردوغان افزود: آمریکا ۲ فروند هواپیما پر از تسلیحات نظامی برای کردهای سوریه ارسال کرده است.

ترکیه شبه نظامیان کرد سوریه را یک سازمان تروریستی می داند. اظهارات اردوغان احتمالا موجب تشدید تنش بین آنکارا و واشنگتن خواهد شد.

اردوغان اظهار داشت: اگر تصور می کنید که می توانید با کمک کردهای سوریه به کار داعش پایان دهید، نخواهید توانست، چرا که آنها هم گروه های تروریستی هستند.

وی تاکید کرد: ۳ روز قبل آمریکا ۲ فروند هواپیما پر از تسلیحات نظامی برای این گروه های تروریستی در کوبانی ارسال کرده است.

عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه در ابتدا با هدف منهدم کردن تروریست های داعش بوده ولی در ادامه این عملیات علیه کردهای سوریه ادامه یافته است.

کردهای سوریه متحد اصلی آمریکا برای مقابله با تروریست های داعش به شمار می روند. عملیات ارتش ترکیه علیه کردهای سوریه از آن جهت حساسیت زیادی دارد که کردهای سوریه متحد اصلی و مهم آمریکا برای مقابله با داعش در سوریه به شمار می روند.

ترکیه به شدت مخالف ایجاد یک منطقه تحت تسلط کردها در شمال سوریه است. آنکارا اعلام کرده است که کردها به قولی که به ائتلاف آمریکایی داده اند مبنی بر اینکه پس از تصرف شهر منبیج به شرق فرات بازمی گردند، عمل نکرده اند.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+ارسال سلاح+کردهای سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.