توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480686
حاجی بابایی: در برنامه ششم مصوب کردیم که ۲۰۳۰ نباید اجرایی شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: در برنامه ششم مصوب کردیم که ۲۰۳۰ نباید اجرایی شود و همان جا هم قید شد که چیزی جز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نباید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اجرای سند 2030 توسط دولت، اظهار داشت: در برنامه ششم مصوب کردیم که 2030 نباید اجرایی شود و همان جا هم قید شد که چیزی جز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نباید در دستور کار قرار گیرد.

وی در خصوص اظهارات برخی دولتمردان مبنی بر اینکه 2030 سند الزام آوری نیست، افزود: اگر این سند الزام آور نبود، پس برای چه می خواهند آن را اجرایی کنند؟! چرا می خواهند امری غیرقانونی انجام دهند.

حاجی بابایی تصریح کرد: هر سندی که 13.5 میلیون دانش آموز را در بر بگیرد باید در مجلس و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود اما متاسفانه آقایان به صورت غیرقانونی آن را در دستور کار قرار دادند؛ عجیب اینکه نه تنها اجرای 2030 امری قانونی نیست بلکه قانون اجرای آن را منع کرده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در پاسخ به این سوال که علی رغم غیرقانونی بودن اجرای 2030 چرا آقایان خودسرانه آن را انجام دادند، خاطرنشان کرد: حتما این سند چیزی دارد که خودسرانه و بدون گذراندن از مجرای قانونی آن را اجرایی کردند.
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش + سند 2030 یونسکو + شواریعالی انقلاب فرهنگی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.