نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400288
اوباما رای خود را به صندوق انداخت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
رئیس جمهور آمریکا با استفاده از شرایط قانون "رای زودهنگام" با حضور در ایالت خود، شیکاگو، رای خود در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر (18 آبان) را ثبت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز،‌ هدف از قانون "رای زودهنگام" افزایش مشارکت رای دهندگان و جلوگیری از ازدحام در مراکز رای گیری در روز انتخابات است. براساس این قانون افرادی که می‌توانند زودتر از موعد رای خود را ثبت کنند معمولا شامل کسانی است که ممکن است در روز انتخابات خارج از حوزه انتخاباتی خود باشند، کارکنان حوزه‌ رای گیری، کارکنان کمپین‌های انتخاباتی و کسانی که برنامه‌های غیر قابل تغییری برای روز انتخابات دارند.

این قانون در هر کدام از ایالت‌های آمریکا نحوه اجرای متفاوتی دارد و تاریخ برگزاری آن در برخی از ایالات به پنجاه روز پیش از انتخابات اصلی نیز می‌رسد.

در این میان باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز اقدام به رای دهی زودهنگام کرده و رای خود را در شیکاگو به ثبت رسانده است. در حالی که او همواره در حمایت از هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات فعالیت کرده، با این حال نامی از فرد مورد رای خود نبرده است.

در پاسخ به این سوال که به چه کسی رای می‌دهد اوباما تنها به نگاه و پوزخندی بسنده کرد.

رئیس جمهور 55 ساله آمریکا پس از ثبت رای با انتشار توئیتی در این باره تاکید کرد: امروز به صورت زودهنگام رای دادم، شما هم اطمینان یابید که رای خواهید داد.

در سال 2012 اوباما اولین رئیس جمهور آمریکا بود که رای زودهنگام را تجربه کرد. او و کمپین کلینتون همواره از حامیان خود خواسته‌اند تا رای خود را به صورت زودهنگام ثبت کنند.
 
کلمات کلیدی : اوباما+انتخابات ریاست جمهوری آمریکا+انتخابات آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۲۳:۴۱:۳۱
مدیونی اگه فکر کنی به ترامپ رأی داده. (3967336) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
اوباما رای خود را به صندوق انداخت