توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482035
راز گشایی از پرونده یک جسد در باغ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
 «خبرجنوب» نوشت: جوانی که با ترفندی ماهرانه پیرمردی را به منزلشان کشانده و سپس به قتل رسانده بود به همراه دو همدست دیگرش دستگیر شد.

چند روز قبل وقتي جسد پيرمردي در حوالي باغ جنت شیراز پيدا شد، تيمي از كارآگاهان جنايي راهي محل حادثه شدند. قرباني با دست و پا و دهان بسته در گوشه ای افتاده و آنطور كه مشخص بود بر اثر اصابت جسم سخت جان خود را از دست داده بود.

او گوشه ای افتاده بود و جسدش را مردم مشاهده کرده بودند.

با کشف جسد به دستور درخشان بازپرس دادسرای جنایی شیراز ،جسد قربانی برای تعیین علت فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت.
چند روز بعد چند روز از اين جنايت مرموز گذشته و هنوز عاملان قتل شناسايي نشده بودند. آنها سعي كرده بودند ردپايي از خود بر جاي نگذارند اما فكرش را نميكردند كه سرانجام دستشان رو ميشود. گره اين پرونده ساعتی پس از کشف جسد بوسيله ماموران گشوده شد و آنها توانستند سرنخهایی از جنایت را كشف كنند. كارآگاهان از طريق آخرين مكالمات تلفني مرد مفقودشده توانستند به نخستين سرنخ دست يابند. به دنبال این موضوع پرونده ای تشکیل و تحقیقات در این رابطه آغاز شد.

شواهد بهدست آمده حاكي از آن بود كه مرد گمشده ساعتی قبل از کشف جسد به منزل جوانی رفته است . در چنين شرايطي اين مرد تحت نظر گرفته شد و درحاليكه نزدیک به چند روز از ناپديدشدن پیرمرد ميگذشت، این جوان در اطراف ممسنی بازداشت شد.
وی در همان تحقيقات مقدماتي اعتراف كرد كه پیرمرد را به قتل رسانده و جسدش را در صندوق عقب خودرو قرار داده و ساعتی بعد از ماجرا در اطراف باغ جنت رها کرده است.

وی در بازجویی ها مدعی شد دو دوستش نیز از اين موضوع با خبر بوده اند. از این رو به دستور بازپرس پرونده هر دو متهم دیگر نیز
بازداشت شدند.

با آغاز بازجوييها از 2متهم دیگر معلوم شد آنها نقشه اين جنايت را از مدتي قبل طراحي كرده بودند. مرد جوان گفت: از مدت ها قبل به دلیل موضوعاتی با او اختلاف شدید داشته و دنبال فرصت مناسبی بودم که هر طور شده انتقام بگیرم.

وی ادامه داد: این موضوع را با دوستانم در میان گذاشتم قصد نداشتم پیرمرد را به قتل برسانم. ميخواستم فقط از او انتقام بگیرم روز حادثه با قربانی تماس گرفته و خواستیم که به منزل ما بیاید. وقتی آمد با قصد و نیت قبلی با میله آهنی او را به قتل رسانده و سپس دست و پایش را بسته و داخل صندوق عقب خودروگذاشتیم و در حالی که بیش از هشت ساعت از جنایت می گذشت به باغ جنت برده و رها کردیم. در ادامه متهمان جزئیات این جنایت را فاش کردند.

بهدنبال اعترافات هر سه متهم برای آنها قرار بازداشت موقت صادر شد.در تحقیقات مشخص شد که فقط یکی از آنها در قتل دخالت داشته است.
بدین ترتیب این پرونده هم اکنون در دادسرای جنایی شیراز در دست بررسی است.
 
کلمات کلیدی : قتل + جسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.