توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422338
روسیه به نوسازی ارتش کوبا کمک می‌کند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
معاون نخست‌وزیر روسیه در جریان سفر به کوبا در چارچوب سفرهایش به کشورهای آمریکای لاتین اعلام کرد، مسکو در نوسازی ارتش کوبا مشارکت می‌کند.

به گزارش ایسنا، کوبا آخرین ایستگاه در تور سفرهای دیمیتری روگوزین، معاون نخست‌وزیر روسیه به آمریکای لاتین بود.

به گزارش اسپوتنیک، از طرف کوبا، ریکاردو کابریساس، معاون شورای وزیران دولت این کشور ریاست مذاکرات را بر عهده داشت که با حضور تعدادی از مقامات ارشد دو کشور تقریبا چهار ساعت طول کشید.

سپس هیأت‌های دو کشور به سالن بزرگتری رفتند تا در چهاردهمین اجلاس کمیسیون بین‌دولتی همکاری‌های تجاری، علمی و فنی روسیه و کوبا شرکت کنند که این سالن به سختی توانست شرکت‌کنندگان را در خود جای دهد.

ده‌ها موضوع مربوط به حوزه‌های انرژی، متالورژی، کشاوررزی، راه‌آهن و هواپیما در دستور کار این اجلاس قرار داشت. پس از آن که در سال جاری طرفین به اجرای عملی طرح‌های مشترک پرداختند، حجم مبادله کالا بین مسکو و هاوانا دو برابر شده است.

علاوه بر این دو طرف تصمیم گرفتند که در حاشیه کمیسیون مذکور، کمیته علوم و فناوری تشکیل شود که مسئولیت طرح‌های جدید در پیشرفته‌ترین زمینه‌ها همچون پزشکی را بر عهده خواهد داشت.

طرفین در پایان این نشست تعدادی توافقنامه جدید را از جمله در زمینه دفاعی امضا کردند. متخصصان روسی طبق درخواست هاوانا برنامه احیا و نوسازی تجهیزات نظامی را که در گذشته به کوبا تحویل داده شده‌، به عهده خواهند گرفت.
 
کلمات کلیدی : روسیه + کوبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.