نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452533
مقام قضایی: مسافرانی که به تاخیرپرواز اعتراض دارند،اگر هواپیما را ترک نکنند،مرتکب جرم شده اند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۲
روزنامه خراسان نوشت:با ورود دستگاه قضایی به ماجرای تاخیر در پرواز تهران- مشهد هواپیمایی تابان، 160 مسافر پرواز 54 62 خسارت کامل دریافت کردند.

 بازپرس محمد حسن اصولی صفار(بازپرس ویژه فرودگاه)در تشریح ماجرای تاخیر در پرواز 6254 هواپیمایی تابان به خراسان رضوی گفت: پرواز شرکت هواپیمایی تابان با حدود 160 مسافر، قرار بود سه شنبه شب گذشته فرودگاه تهران را به مقصد فرودگاه هاشمی نژاد مشهد ترک کند.اما به دلیل بروز نقص فنی امکان انجام پروازدر زمان مذکور فراهم نشد. در ادامه پس ازمرتفع شدن مشکل، پرواز با تاخیر حدود 10 ساعته در فرودگاه مشهد به زمین می نشیند. بر همین اساس مسافران که از تاخیر به وجود آمده گلایه مند بودند هواپیما را ترک نکردند و خواهان دریافت خسارت تاخیردر پرواز می شوند.

بازپرس ویژه فرودگاه تصریح می کند: در ادامه ماجرا به دستگاه قضایی اطلاع داده شد که برای بررسی موضوع همراه با مدیران شرکت هواپیمایی تابان در محل حضور پیداکردیم.پس از حضور در محل و صحبت با مسافران و همکاری قابل تقدیر مدیران شرکت هواپیمایی تابان هزینه کامل بلیت به 160 مسافر پرواز عودت داده شد.

این مقام قضایی در پایان متذکر شد: اگر مسافران بنا به هر دلیلی در زمینه پرواز انجام شده شکایتی دارند باید پس از فرود، هواپیما راترک کنند و شکایت خود را در دستگاه قضایی مطرح و ماجرا را پیگیری کنند.

وی افزود: چرا که اگر مسافران از این اقدام خودداری ورزند از نظر قانون مرتکب جرم (تصرف عدوانی)شده اند وطبق قانون با آن ها برخورد خواهد شد.همچنین بر اثر این اقدام امکان دارد در پرواز های دیگر شرکت هواپیمایی و جابه جایی دیگر مسافران نیز خلل ایجاد شود.
 
کلمات کلیدی : تاخیر پروازها + فرودگاه + وضعیت پروازها
 
محمود احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۷:۵۹:۴۴
جرم تصرف عدوانی مختص املاک غیر منقول است (4194218) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۳:۱۲
خرید بلیط یک قرارداد دو طرفه است. همان طور که در مورد کنسل کردن بلیط شرایط قرارداد در آن ذکر شده است خسارت ناشی از تاخیر هم باید ذکر شود. اگر قانون شفاف باشد نیازی به دعوا و تصرف عدوانی نیست. (4194270) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۷:۴۵
این درخواست در صورتی منطقی است که یک قاضی در فرودگاه دفتری داشته باشد
و مردم به همان سرعت که پول بلیت را پرداخت میکنند بتوانندشکایت نموده و خسارت دریافت نمایند .
. (4194408) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۹:۰۶
تصرف عنوانی؟ پس اگه مسافر بیش از زمان تعیین شده در هواپیما بر خلاف میلشان نگه داشته بشوند گروگان گیری شده است؟ (4194409) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۲:۴۰
مسافر حق دارد هرچقدر که هواپیما تاخیر داشته باشد در هواپیما بنشید تا شرکت همواپیمائی هم مزه تاخیر را بکشد - تاخیر بده برای همه (4194598) (alef-3)
 
ایرانی
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۹:۳۸
نظر شما کاملا اشتباهه . بی نظمی و با بی نظمی جواب نمیشه داد
این کار پرواز برگشت و هم با تاخیر روبرو می کنه (4194632) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۰:۴۶
به نظر من که این صحبتها وارد نیست و حق مسافر هست که همونجا پولش داده بشه نه اینکه درگیر شکایت و...بشه که پولش رو بگیره هخون لحظه باید پول طرف رو پرداخت کنه بگه برو بسلامت و اگر پرداخت نکنه طرف باید بماند تا پولش را دریافت کند شما بری مغازه و پولی بدهید و جنس را به شما ندهد اونجا رو ترک میکنید؟ خیر تا پول رو نده بیرون نمیرید. برا هر چیزی نمیشه شکایت کرد برا شکایت کردن باید چندین روز از وقتش رو صرف کنه بره بیفته دنبال تنظیم شکایست و دادسرا و...کلی خودش هزینه جدیده اگر هم میخان اینو قانون کنن باید بگن اگر طرف شکایت کرد باید چند برابر قیمت بلیط رو بهش پرداخت کنید که بصرفه طرف شکایت کنه مثلا اگر 160 تومن قیمت بلیط هست حداقل 500 هزار تومن طرف ملزم بشه بعد شکایت پرداخت کنه مردم که نمیتونن روزهای زیادی وقت بذارن برا شکایت (4194649) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۴۸:۴۰
یعنی 500 هزار تومان خرج بکنه و 20 بار بره دادگستری و برگرده تا شاید 16 هزار تومتن به هش یدن -یک سری به دادگاهها بزنین ببینین چه خبره - (4194768) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۴:۵۴:۳۰
این که هواپیمایی من مسافر رو ده ساعت تو فرودگاه تصرف عدوانی میکنه جرم نیست آقای بازپرس ویژه؟؟ (4194707) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۹:۲۰:۱۲
به نظر من کسی که چنین اشتباهی کرد واز هواپیما پیاده نشد باید برای همیشه از خرید بلیط هواپیما محروم شود چون اگر مشکلی نباشد انها هم دوست دارند به موقع پرواز کنند شرایط جوی هست گاهی خرابی است بنابراین این کارهای بی منطق درست نیست (4195281) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.