توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457736
افزایش 100 درصدی کشف خودرو در نوروز/ حضور روزانه 1100 گشت خودرو و موتوری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش 100 درصدی کشف خودرو در ایام نوروز خبر داد و گفت: حضور چشمگیر روزانه 1100 دستگاه خودرو و موتورسیکلت گشت پلیس آگاهی در سراسر کشور امنیت پایداری را ایجاد کرده اند.

سردار" مسعود منفرد" در حاشیه جلسه قرارگاه نوروزی عمار اظهار کرد: در راستای اجرای تدابیر ابلاغی سردار فرماندهی ناجا پلیس آگاهی نیز همانند سایر رده های تخصصی پلیس در ایام نوروز جهت برقراری امنیت به صورت شبانه روزی تمام توان و تلاش و همت خود را به کار بست.وی با اشاره به آمار مقایسه ای در سراسر کشور از ابتدای طرح نوروزی که از 25 اسفند 95 شروع شد تا 9 فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: در راستای ماموریت های پلیس آگاهی در سایر جرایم از جمله سرقت های خرد، داخل خودرو، خودرو، منزل و ... ضمن کاهش چشمگیر وقوعات با افزایش کشفیات در این ایام روبه‌رو بوده ایم.

کاهش 3 دهم درصدی وقوعات جرایم

سردار منفرد از کاهش بیش از 3 دهم درصد کاهش وقوعات در مجموع جرایم خبر داد و گفت: از شروع طرح نوروزی تا 9 فرودین نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 و نیم درصد افزایش کشف سرقت از منزل را داشته ایم.

وی با اشاره به افزایش دو درصدی وقوع سرقت های خرد در سراسر کشور افزود: در همین مدت نیز بیش از شش درصد از این سرقت ها کشف شده است.

کاهش بیش از 9 درصدی قتل عمد در سراسر کشور

جانشین پلیس آگاهی ناجا همچنین از کاهش بیش از 9 درصدی قتل عمد در سراسر کشور در مدت اعلام شده خبر داد و گفت: طبق آمار در همین مدت نیز در خصوص جرایم جعل و کلاهبرداری بیش از 3 و نیم درصد کاهش وقوع را شاهد بوده ایم.

کاهش 7 درصدی وقوع سرقت خودرو

این مقام بلند پایه آگاهی از افزایش بیش از 100 درصدی کشف خودرو در ایام نوروز نیز خبر داد و گفت: در ایام فروردین هفت درصد کاهش وقوع سرقت خودرو را داشته ایم.

همکاری رضایت بخش سازمان های مختلف با پلیس آگاهی

سردار منفرد در بخش بعدی سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات فراوان کارکنان پلیس آگاهی در سراسر کشور به جهت برقراری امنیت مسافران نوروزی اظهار کرد: پلیس با به کارگیری امکانات و نیروها در طول شبانه روز همواره سعی کرده است که محیطی امن و آرام برای شهروندان در این ایام ایجاد کند.

وی همکاری سازمان های مختلف را با پلیس آگاهی مثمر ثمر عنوان کرد و گفت: در راستای ماموریت های پلیس آگاهی تعاملات سایر ارگان ها در ارتقاء امنیت مردم تاثیر خوبی داشته است به طوری که آنها همواره در چارچوب مقررات همکاری های لازم را با نیروی انتظامی داشته اند.

جانشین قرارگاه نوروزی عمار پلیس آگاهی ناجا فعالیت استان ها را در این ایام بیش از روزهای عادی دانست و گفت: شاید نیروی انتظامی در سراسر کشور تنها سازمانی است که با قاطعیت پای کار است و جهت آسایش و امنیت مردم با تمام قوا همیشه در صحنه حضور دارد.

وی افزود: در ستاد پلیس آگاهی ناجا (قرار گاه فرعی نوروزی عمار) به صورت روزانه در طول ایام نوروز پرونده ها و اخبار در حوزه های مختلف همانند سرقت، جعل و کلاهبرداری، مبارزه با قاچاق کالا و ارز رصد، پیگیری و هدایت می شوند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به تدابیر فرماندهی ناجا اظهار کرد: در تمام استان ها مسئولان، معاونت ها، روسای پلیس تخصصی و جانشین آنها موظف هستند در طول این ایام ضمن بازدید از استان ها در قرارگاه های نوروزی، اقدامات و فعالیت های مأموران را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی از تلاش مضاعف و بی دریغ مأموران قدردانی کرد و افزود: حضور در همه صحنه ها و پای کار بودن پلیس در تمامی مأموریت ها از توفیقات ما در طول این مدت است که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به حضور چشم گیر گشت های محسوس و نامحسوس پلیس آگاهی در سراسر کشور، به ویژه در استان های مهمانپذیر تصریح کرد: واحدهای گشتی پلیس آگاهی در سراسر کشور به طور میانگین برای 800 خودرو و حدود 280 موتور سیکلت روزانه براساس شرح وظایف خود به صورت محسوس و نامحسوس انجام وظیفه می کنند.

تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان های سراسر کشور

جانشین پلیس آگاهی ناجا در ادامه با اشاره به دستورالعمل تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان های سراسر کشور اظهار کرد: به جهت اهمیت این موضوع در راستای جلوگیری از سرگردانی مسافران و ایجاد بسترهای لازم، مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می توانند ادامه خدمات انتظامی و قضائی خود را از استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار منفرد با بیان اینکه پلیس موظف به تشکیل پرونده مسافران مالباخته نوروزی است، تصریح کرد: ارجاع پرونده به محل سکونت مالباخته حداکثر ظرف 24 ساعت توسط ماموران به ادارات مبارزه با سرقت استان ها باعث تسریع و تسهیل این خدمات به مسافران است.
 
کلمات کلیدی : سرقت+سرقت خودرو+قتل+جرم+امنیت+پلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.