توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457538
بهترین زمان بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی « پنج‌شنبه و جمعه» است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷
جانشین فرمانده ناجا گفت: سازمان هواشناسی بهترین زمان بازگشت از سفر‌های نوروزی را روزهای پنجشنبه و جمعه پیش‌بینی کرده است که ما هم توصیه می‌کنیم مردم همین ۲ روز را برای بازگشت خود انتخاب کنند.

سردار مومنی در جمع خبرنگاران گفت: در مرحله دوم سفرهای نوروزی هستیم و در این مرحله، رعایت قانون بیشتر شده است و آمارهای ارائه شده از ابتدای طرح، 7 درصد کاهش کشته‌ها را نشان می‌دهد و همین مقدار هم کاهش تعداد مجروحین داشته‌ایم.

وی افزود: میانگین سرعت یک کیلومتر کاهش داشته است و همین کاهش یکی از عوامل عمده کاهش تصادفات بوده است؛

در مجموع علی‌رغم افزایش سفرها و بارش نزولات جوی، کاهش تصادفات را داشته‌ایم.

سردار مومنی ادامه داد: بر اساس تجزیه و تحلیل به عمل آمده، هر 71 دقیقه، یک نفر در تصادفات جاده‌ای کشته شده است که نسبت به سال گذشته یازده دقیقه افزایش داشته است.

وی افزود: نکته مهم این است که ما پر تصادف‌ترین ایام سال‌مان، نوروز است اما در خود نوروز هم روز وسط تعطیلات و یکی دو روز آخر تعطیلات بیشترین حجم تصادفات را داریم

که ضرورت دارد مردم نسبت به بازگشت خود برنامه ریزی دقیق‌تری داشته باشند.

جانشین فرمانده ناجا گفت: سازمان هواشناسی بهترین زمان بازگشت از سفر را روز پنجشنبه و جمعه پیش بینی کرده است که ما هم توصیه می‌کنیم مردم همین دو روز را برای بازگشت خود انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: ترددهای جاده‌ای، 10 درصد افزایش یافته است که این افزایش سفر نیست فقط افزایش عبور و مرور است.

سردار مومنی گفت: گرایش سفرها در مرحله اول سفرها، استان‌های جنوبی بوده است اما در دور دوم سفرها تا کنون استان‌های شمالی مقصد مسافران بوده‌اند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: ما تمرکز اصلی مان بر تخلفات حادثه‌ساز است که اینها در رأس برخوردها هستند.

وی درباره شرایط انتظامی هم گفت: امنیت در سطح مطلوبی بوده است و نوروز 96 تا کنون امنترین نوروز بوده است.

سردار مومنی افزود: میزان جرایم خشن حدود 7 درصد کاهش داشته است و این امنیت، نعمت بزرگی است و ایران یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است.

وی گفت: در نقاط صفر مرزی هم شاهد بیشترین امنیت بوده‌ایم و خدا رو شکر هیچ مشکل امنیتی تا کنون نداشته‌ایم.
 
کلمات کلیدی : نوروز96+جاده چالوس+ترافیک جاده ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.