توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439538
مراجعه ۱۰۹۰ کارگر پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
یک مقام مسئول از مراجعه ۱۰۹۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: کارگران فاقد سابقه بیمه نیز، به مدت چهار ماه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.

حاتم شاه‌کرمی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت برقراری بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ساختمان پلاسکو تهران، گفت: طی چند روز گذشته با هماهنگی شعبه ۲۶ تأمین اجتماعی، در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران واقع در خیابان ۳۰تیر تقاطع سرهنگ سخایی، از کارگران بیکار شده این ساختمان تجاری، ثبت‌نام به عمل می‌آید.

وی با یادآوری اینکه ۷ ایستگاه تقاضای بیمه بیکاری در این محل تشکیل شده است، افزود: تاکنون حدود ۱۰۹۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری به این محل مراجعه کردند و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: خوشبختانه حدود ۷۰۰ نفر از این تعداد، دارای سابقه بیمه هستند و از نظر برقراری بیمه بیکاری مشکلی وجود ندارد. این افراد برای افتتاح حساب، به تأمین اجتماعی معرفی شده و تاکنون برای تعداد زیادی از این ۷۰۰ نفر حساب بانکی افتتاح شده است.

شاه‌کرمی تصریح کرد: حدود ۲۵۲ نفر از مراجعه‌کنندگان فاقد بیمه و حدود ۱۴۰ نفر نیز دارای بیمه‌های اختیاری بوده‌اند که این افراد نیز، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت، اما در خصوص مراجعینی که فاقد بیمه بیکاری هستند، باید بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و با هماهنگی کارفرمایان این کارگران، صحت گفتار آنها نیز محرز شود.

وی درباره زمان مقرری بیمه بیکاری این افراد نیز گفت: طبق مصوبه هیأت دولت، کارگران ساختمان پلاسکو که فاقد بیمه بودند، چهار ماه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و سایر مراجعه‌کنندگان نیز به تناسب میزان پرداختی و سابقه بیمه آنها، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه ساختمان فروشگاه قدس در مولوی به عنوان محل جدید جایگزین ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا چهار ماه آینده کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو در محل جدید مشغول فعالیت شوند.

شاه‌کرمی تصریح کرد: شهرک پوشاک در قرچک نیز برای واحدهای تولیدی این ساختمان در نظر گرفته شده است؛ هر چند طبق گفته هیأت مدیره ساختمان پلاسکو، عمده فعالان این ساختمان، خرده‌فروش و بنکدار بودند و تعداد کمی از آنها تولیدی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ به محل تعیین شده برای دریافت بیمه بیکاری ساختمان پلاسکو مراجعه کنند، گفت: شماره تلفن‌های (۶۶۷۴۹۷۵۸ و ۶۶۷۴۹۷۵۹) آماده پاسخگویی به سؤالات متقاضیان خواهند بود.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو + بیمه بیکاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.