توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505930
نامه هشدارآمیز گروهی از روانپزشکان درباره سلامت روانی ترامپ!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
گروهی از روانپزشکان برجسته آمریکایی نامه‌ای سرگشاده به کنگره این کشور نوشتند و درباره وضع سلامت روانی «دونالد ترامپ» هشدار دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اقدامات و لفاظی‌های «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، درباره مسائل داخلی و خارجی، نگرانی زیادی در میان کارشناسان حوزه‌های مختلف بوجود آورده است. این نگرانی‌ها موجب شد گروهی از روانپزشکان زبده و سرشناس آمریکایی، نامه‌ای بهکنگره این کشور ارسال کرده و در آن درباره  خطرناک ‌بودن ترامپ برای آمریکا و جهان هشدار دهند.

در میان نگارندگان این نامه هشدارآمیز، دکتر «بندی لی»، استاد دانشگاه ییل ایالت کنتیکت آمریکا، نیز حضور دارد. دکتر «لی» مشاور اعضای دموکرات کنگره نیز هست و ضمن بیان این مطلب که به تشخیص وی، دونالد ترامپ از سلامت روانی برخوردا نیست، نسبت به خطرناک بودن او نیز هشدار داده است.

این نامه برای هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ارسال شده و در آن آمده است: برای یک روانپزشک زمان زیادی طول نمی‌کشد تا الگوهای هشدار دهنده تحریک‌کنندگی، بی‌مسئولیتی و رفتار نارسیستی (اختلال شخصیت خودشیفته) را تشخیص دهد. مواردی که در رئیس جمهور ترامپ مشاهده می‌شود و جهان را در معرض خطر قرار داده است. هم‌اکنون ما خود را در میان یک تهدید آشکار و بالقوه، به ویژه در ارتباط با هشدارهای کره شمالی و تهدید ترامپ به استفاده از تسلیحات هسته‌ای آمریکا، می‌یابیم.

این نامه پس از آن نوشته شد که دموکرات‌ها پیشنهاد کردند یک کمیسیون نظارتی متشکل از 11 کارشناس تشکیل شده و صلاحیت ترامپ برای قرار گرفتن در پست ریاست جمهوری را از لحاظ سلامت روانی مورد بررسی قرار دهند.

این پیشنهاد در ابتدا از سوی «جیمی راسکین»، نماینده مریلند، مطرح شد و حالا از سوی ده‌ها عضو دیگر مجلس نمایندگان آمریکا حمایت می‌شود.

جنجال بر سر صلاحیت دونالد ترامپ از زمانیکه وی درمورد حادثه نژادپرستانه شارلوتسویل موضع‌گیری عجیبی کرد، آغاز شد. پس از آنکه ترامپ نژادپرستان را در ماجرای شارلوتسویل، مقصر قلمداد نکرد، در سخنرانی فینیکس مدعی شد روزنامه‌ها درمورد وی اخبار دروغ منتشر کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+نامه هشدار آمیز روانپزشکان+سلامت روانی ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.