نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475132
اصلاح طلبان درباره شهردار تهران چه می گویند/ زمزمه‌های ادامه‌دار برای انتخاب شهردار
بخش سیاسی الف، ۲ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
انتخابات شورای شهر تهران همواره از اهمیت دوچندانی نسبت به دیگر شهرها برخوردار است. بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین چالش نمایندگان شوراهای شهرهای مختلف، همواره انتخاب شهردار است. وقتی از انتخاب شهردار برای کلان شهری چون تهران، آنهم با آن حجم از مشکلات و معضلات زیست محیطی، جغرافیایی، معماری شهری و اختلال‌های ترافیکی صحبت می‌کنیم؛ براستی که باید معترف بود این انتخاب دشوارترین تصمیم شورای شهر تهران است.
 
انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای شهر در تهران، همچون مجلس دهم رقم خورد و چینش میمهانان چهار سال آینده‌ی شورای شهر تهران، با پیروزی مطلق لیست امید همراه بود. ورود تمامی اعضای جدید از لیست امید، مبین خروج تمام اصولگرایان سابقه دار از شورای شهر تهران است و به همین دلیل از همین حالا، گمانه زنی‌ها برای انتخاب شهردار آینده‌ی تهران آغاز شده است.

فرضیه‌ی تغییر شهردار چنان قطعی است که از میان افراد مطرح برای تصدی شهرداری تهران، نامی از محمد باقر قالیباف شهردار فعلی پایتخت برده نمی‌شود؛ اما این انتخاب آنچنان که به نظر می‌آمد ساده نیست و شنیده‌ها حاکی از آن است که میان اعضای جدید برای انتخاب شهردار اختلاف نظر وجود دارد.

برای پی بردن به این اختلاف نظرها بد نیست نام‌های مطرح برای تصدی شهرداری تهران و موضوعات مربوط به آن افراد را مرور کنیم:
 
1. محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی شاخص‌ترین چهره‌ی لیست امید بود که حائز بالاترین رأی از میان اعضای لیست امید هم شد. هاشمی سوابق خوبی برای تصدی این پست دارد. محسن هاشمی میان اعضای شورای شهر و بالطبع با رأی بالایش میان مردم از جایگاه خوبی برای تصدی این پست برخوردار است؛ اما موضوعی که وجود دارد عضویت خود او در شورای شهر آنهم با رأی بالای میلیونی است. از طرف دیگر احتمال رسیدن او به این پست کاهش یافته است، چرا که دبیر شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اعلام نموده؛ که از افراد حاضر در شورا هیچ فردی به عنوان شهردار انتخاب نخواهد شد.

2. مرتضی الویری
مرتضی الویری سابقه‌ی تصدی این پست را در دوران اصلاحات داشته است. با توجه به حضور او در میان اعضای شورای شهر و با توجه به اظهار نظر ژاله فرامرزیان (دبیر شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان) ورود الویری هم به بهشت منتفی است.

3. اسحاق جهانگیری
یکی دیگر از گزینه‌های محتمل برای تصدی گری شهرداری تهران معاون اول رئیس جمهور وقت اسحاق جهانگیری است. جهانگیری که به تازگی از انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت‌های آن فارغ شده است، حالا از او به عنوان یکی از گزینه‌های جدی برای تصدی ریاست بهشت یاد می‌کنند. البته این گمانه زنی‌ها بی دلیل هم نیست. سوابق اجرایی متعدد او و مقبولیت میان بدنه ی دولت و حامیان ایشان از جمله مواردی هستند که این احتمال را قوت می‌بخشند.

4. محسن مهرعلیزاده
دیگر گزینه‌ی محتمل برای شهرداری تهران هم از میان چهره‌های اصلاح طلب و از جمله افراد با سابقه‌ی کار در دولت هشتم است. مهرعلیزاده سوابقی نظیر فرمانداری خراسان و ریاست سازمان تربیت بدنی را در کارنامه‌ی خود دارد.

5. حسین مرعشی
دیگر گزینه‌ی مطرح در میان گزینه‌های محتمل حسین مرعشی است. مرعشی سابقه‌ی استانداری کرمان و ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را دارد. او از جمله افراد نزدیک به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است و در کنار محسن هاشمی جزو افرادی از طیف کارگزاران در میان گزینه‌های احتمالی برای تصدی شهرداری تهران هستند.

6. عباس آخوندی
از وزیر راه و شهرسازی دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی هم به عنوان یکی از گزینه‌ها صحبت به میان آمده است.

 دیگر گزینه‌ها
گزینه‌های دیگری هم برای تصدی شهرداری تهران مطر ح هستند که از میان آن‌ها می‌توان به مرتضی حاجی وزیر تعاون و آموزش و پرورش دولت اصلاحات، پیروز حناچی نخستین رییس مركز مطالعاتی و تحقیقاتی شهرسازی و معماری ایران و حبیب الله بی‌طرف  رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران اشاره کرد.

به نظر می‌رسد موضوع انتخاب شهردار آینده‌ی تهران به سادگی کنار گذاشتن قالیباف از این سمت نباشد و تصمیم گیری برای تعیین فرد مورد نظر با فراز و نشیب‌های بیشتری همراه باشد. این فراز و نشیب‌ها به دلایل متعددی در حال رخ دادن است؛ از اختلاف نظر میان طیف کارگزاران و اصلاح طلبان برای سپردن جایگاه مهمی چون شهرداری تهران تا تردید اعضای منتخب پنجمین دوره‌ی شورا برای خروج از شورای و ورود به ساختمان بهشت، جزو مواردی هستند که این چالش بزرگ را برای شورای شهر آینده از همین امروز رقم زده‌اند.

در این میان بیاد یکبار دیگر اظهار نظر دبیر شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان را هم مرور کرد و باید دید که عملی شدن نظر او تا چه حد امکان پذیر است و آیا هاشمی و الویری به این نظر تن می‌دهند و یا خیر.

به گزارش الف، امروز محسن هاشمی در مصاحبه‌ی کوتاهی در مورد آینده‌ی او شهرداری تهران گفته است: من عضو شورای شهر تهران هستم ولی شهرداری مربوط به 21 عضو شورای شهر می‌شود. باید جلسه‌ای تشکیل و درخصوص شهرداری تهران تصمیم‌گیری شود. وی تصریح کرد: من همچنان معاون امور عمرانی دانشگاه آزاد هستم و در آینده در خصوص ماندن یا نماندن در این پست تصمیم‌گیری خواهد شد.

همچنین یکی از نزدیکان اسحاق جهانگیری هم در واکنش به مطرح شدن نام جهانگیری برای تصدی پست شهرداری تهران، از عدم تمایل اسحاق جهانگیری گفت. وی تصریح کرد: شایعات درباره رفتن دكتر جهانگیری به شهرداری تهران فقط خبرسازی است و ایشان اصلاً تمایل و برنامه‌ای برای شهرداری تهران ندارند.

وی افزود: دكتر جهانگیری بناست در مسند فعلی خود با دولت آینده همكاری كند و از نظر ایشان گزینه‌های زیادی برای شهرداری تهران در جبهه اصلاحات موجود است كه نیازی به ورود ایشان به این موضوع نیست.

به نظر می‌رسد با توجه به اظهارنظر و گمانه‌زنی‌های موجود در مورد آینده‌ی شهرداری تهران باید به گفته‌ی محسن هاشمی رجوع کرد و باید منتظر ماند و دید که در جلسه‌ای که در این خصوص تشکیل خواهد شد چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۲۳:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۷:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۱۷:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۰۷:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۷ ۰۲:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۸ ۲۲:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : انتخاب شهردار تهران+لیست امید+محسن هاشمی رفسنجانی+مهر علیزاده
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۰۵:۰۵
بهترين حركت شوارى شهر اينه كه قاليباف شهردار بمونه تا جلو چشم باشه و روش نظارت سنگينى داشته باشن (4386581) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۳۸:۵۱
بهترین گزینه کرباسچی است. (4386851) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۳:۰۳
بنده و خانواده‌ام نه اصولگراییم و نه طرفدار اصلاح‌طلبان و حضور در انتخابات را در جهت لبیک به فرموده رهبرم برای حضور پرشورتر در انتخابات می‌دانیم. فقط امیدوارم مطالبات مردم با خشونت کلامی پاسخ داده نشود. (4386924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۳:۳۱
افرادی که پس از اعلام قطعی نتایج به رقص و پایکوبی در برخی مناطق بالای شهرها اقدام کردند از کدام مرجع قانونی مجوز داشتند؟! اگر نتیجه انتخابات برعکس بود و افراد متدین و حزب‌اللهی در خیابان به شعائر دینی و ملی می‌پرداختند چگونه مورد خطاب قرار می‌گرفتند؟! لابد می‌گفتند نیروهای خودسر به خیابان ریخته و نظم رفت و آمد خودروها را مختل کردند؟! (4386925) (alef-13)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۸:۴۸
دوازده سال مدیریت شهری قالیباف بسه دیگه وزرا هم 4 سال 4 سال عوض میشن یه ادم جدید ایده های جدید تو تصمیمات شجاعانه عام المنفعه (4386934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۵۶:۳۹
دست بردارید (4386944) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۷:۱۴:۳۶
بی نهایت مخالفم. شهر بیشتر از این نباید تخریب بشه! (4387178) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۷:۳۲:۱۲
هر کس شهردار بشود باید 1- شهرداری بسیار کوچک بشود، 2-تهران به چند شهر تقسیم شود. 3-مناطق شهرداری استقلال نسبی داشته باشند. 3- تمرکز زدایی از تهران در راس برنامه ها باشد. (4387186) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۱۲:۱۰
همچنین با این نظارت مجبورش کنند خرابکاری های چندین ساله رو خودش جمع کنه... (4387641) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۲۴:۰۶
اینا نباید کسی که میخواستن شهردار بشه رو توی لیست رای دهندگان قرار می دادن..کم لطفی به رای دهندگان هست (4386618) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۲۲:۴۷
اون‌طرف‌قضیه‌راهم‌نگاه‌کنید‌مثلا‌اگر‌آقای‌محسن‌هاشمی‌شهردارشود‌یعنی‌کسی‌که‌بایک
پشتوانه‌ای‌قوی‌‌وبا‌رأی‌بسیاربالای‌مستقیم‌مردم‌انتخاب‌شده. (4387507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۲۸:۳۷
یکی از معماران لیست باید بشه شهردار (4386629) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۴۷:۴۸
اصلاح طلبان منتظر هستند پاشون برسه به شورای شهر تا تخریب گسترده علیه دکترقالیباف در شهرداری تهران را آغاز کنند.با اینکار قصد دارند هم از دکتر قالیباف انتقام بگیرند وهم کارآمدی اصولگرایان را در افکارعمومی زیر سوال ببرند.علاوه برب قالیباف باید همه اصولگرایان پشت سر قالیباف بایستند و از این مردم خستگی ناپذیر و خادم به مردم تهران دفاع کنند وگرنه برای همیشه هم خود ضربه خواهند خورد وهم عذاب وجدانی تاریخی گریبانشان را خواهد گرفت.هیچکس برای تهرانی وتهران قالیباف نخواهد شد.جای جای این شهر اثری از خدمات این مرد بزرگ به مردم تهران را برخود دارد.خسته نباشی دکتر قالیباف مردم تهران همیشه دوستت خواهند داشت. (4386741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۴:۲۲
راست میگی شما، شهردا محترم رفتن تمام اسناد شهرداری رو گشتن و فتوکپی سند خونه ملت رو میارن و توی برنامه زنده تلویزیونی منتشر میکنه، حالا چه ایرادی داره اسناد 12 سال "خراب " زدن به شهرداری رو چک کنن؟ (4386911) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۳:۱۱:۵۴
بمحض ورود اصلاح طلبان قالیباف برای همیشه از شهرداری اخراج میشه جناب (4386967) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۰:۵۴:۵۰
ببخشید، 12 سال اگه منم شهردار تهران بودم، در جای جای این شهر بالاخره اثری از خودم به یادگار میزاشتم!! (4387066) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۱:۰۸:۱۵
مردم تهران اگر قالیباف را دوست داشتند به لیست امید رای نمی دادند... (4387074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۲:۱۶:۱۹
بستگی دارد خدمات شهری را چه بدانی؟ وبا چه هزینه ای این خدمات انجام شده؟ با این هزینه هر کسی این بتن ریزیها را میکرد. واقعا در تردد شهری نشاط شهری. فرهنگسازی شهری. زیبایی شهری و.... نمره مردودی دارد قالیباف. (4387099) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۵:۰۴:۲۳
خوب حساب و کتابه دیگه اگر حسابش پاکه از محاسبه چه باک داره (4387145) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۸:۴۱:۱۳
قالیباف با عملکردش و رفتارش خودش خودشو برده زیر سوال (4387269) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۹:۵۶:۴۰
دقیقا هیچکس مثل قالیباف ننیتونست تهران را به این روز بیندازه شهر ی که باعها و قنات خود را از دست داده و هر انجه مونده هن در حال تخریب است طراحی نامناسب اتوبانها و درگیر شدت ساعات متوالی در ترافیک تهران و .... (4387445) (alef-13)
 
آرش
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۵۰:۱۷
اگر حسابش پاک است که نباید از محاسبه باکی داشته باشد، اگر نیست که باید محاسبه شود ناراحتی شما چیست؟ مردم تهران هم اگر قالیباف را دوست داشتند با رایشان نشان میدادند شما چطور از طرف آنان حرف میزنید؟ وقتی آرای قالیباف در سال 92 در تهران از آرای پایینترین فرد لیست امید هم کمتر بوده چطور مدعی هستید که ایشان محبوب مردم تهران است؟ قالیباف یک شهردار غیرتخصصی و هوچی بوده و فقط با کارهای نمایشی سعی داشته خودنمایی کند، همین و فقط همین،آسمان شهر را به حراج گذاشت تا محبوب شود حاشا و کلا از مدیران بی تخصص (4388253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۳۶:۱۵
جنگ قدرت (4386645) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۴۴:۲۰
محسن صفایی فراهانی .البته اگر بگذارند.سابقه درخشان مدیریتی در توانیر و به نوعی پدر پروژه های بزرگ نیروگاهی ایران و کارخانجات عظیم مپنا. (4386655) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۰۰:۱۷
یاشار سلطانی را بکنید شهردار (4386686) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۴۶:۴۱
قالیباف بهترین گزینه برای شهرداریست بشرطی که یک دوره یکساله با شد تا کار های بجامانده اش را اتمام کند مانند روحانی منتخب مردم چهار سال آینده کار های نیمه کاره اش به اتمام برساند./. (4386740) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۵:۰۵
12 سال شهردار بوده، نه 4 سال (4386913) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۳:۰۰:۲۸
کسی اگه بعد 12 سال هنوز کار بجامونده داره، همون بهتر که کارهاش رو جا بزاره و بره. درختی که 12 سال ثمر نداده رو باید چیکارش کرد؟! (4386951) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۹:۱۳:۱۰
طرف دوازده سال شهردار بوده
کدوم کار ناتمام؟؟؟؟ (4387330) (alef-11)
 
آرش
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۵۱:۰۲
عزیز دلم 12 سال است بر مسند است، کافی نیست؟ (4388258) (alef-13)
 
حقیقت جو
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۰:۰۶:۱۰
محسن هاشمی ریاست شورای شهر
کرباسچی شهردار تهران (4386769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۳۸:۳۶
بسياربسيار فكر پسنديده ايي است (4386850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۴۱:۴۵
خداوند بزرگ تهران را از کلیه بلاهای طبیعی و غیرطبیعی حفظ کند (4386854) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۵۶:۲۹
چه شود!!! (4386872) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۴:۵۸
كم مسئله در زمان اين آقا داشتيم؟! (4386912) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۳:۳۷:۱۷
جنایت های کرباسچی رو شما فراموش کردین ولی ما نه (4387964) (alef-11)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۶:۵۹:۳۱
کرپاسچی، مدیری استثنایی
اما، بهتره از یک نیروی جوان استفاده بشه، و از افرادی مثل کرباسچی کنارش جهت مشاوره استفاده بشه. خود کرباسچی وقتی شهرداد تهران بود یا قبلش در اصفهان چندساله بود؟ بسیار جوان بود. پس بهتره به جوونهای باهوش فرصت داده باشه (4390390) (alef-13)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۰:۴۸:۲۰
امیدوارم اینبار اصلاح طلبان اشتباهات دور اول شوراها رو تکرار نکنن که باعث ناامیدی مردم و عدم مشارکت در انتخابات شوراهای بعدی شد.
شهردار باید یک فرد قوی و کاردان باشه و حداقل 4 سال باید در این سمت باشه تا بتونه درست برنامه ریزی کنه نه اینکه هی دایم شهردار عوض بشه. (4386806) (alef-6)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۲۴:۴۷
اگر جناب كرباسچي قبول كنند
تهراني ها خيلي استقبال خواهند كرد (4386832) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۴۸:۱۶
اصلاح طلبان با این سابقه ای که دارند در این مدت تهران را از کف خواهند تراشید . واقعا" کچا هستند ان اصولگرایان با تقوا و با اخلاق . (4386860) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۴۹:۲۵
اول اینکه طبق قول و قراری که گذاشتند، هیچکدام از اعضای شورا نباید برای هیچ پستی استعفا کنند که شامل پست شهردار هم میشه. اگه این اتفاق بیافته صراحتاً توهین به رای مردمه. دوم اینکه، در همان ابتدای تشکیل شورای جدید و انتخاب شهردار جدید، باید وضعیت فعلی شهرداری تهران و سازمانهای تابعه، صورت وضعیت مالی، بدهی ها، طلبها، وضعیت پیشرفت مترو و غیره رو کاملا شفاف اعلام کنند تا مردم بتونند بعد از 4 سال با توجه به تفاوتهایی که اتفاق نیافته در خصوص تیم جدید قضاوت کنند. سوم اینکه شهرداری تهران اساساً سیاسی است، بنابراین دنبال شهردار غیرسیاسی نگردید چون اگه غیرسایسی هم باشه، بعد 4 سال سیاسی خواهد شد با این تفاوت که دوره کاراموزی سیاسی اش رو توی شهرداری تهران خواهد گذراند و از وظایفش غافل خواهد شد. پس بهتره همین الان کسی رو انتخاب کنند که در عرصه سیاسی هم برش داشته باشه. (4386862) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۵۱:۱۹
یکی از یکی وحشتناکتر (4386864) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۵۶:۰۹
الگوی سال 80 تا 84 در تهران شکل گرفته کار بجایی می رسد یک نفر با پریدن در جوی آب وعده آسفالت خیابان ها برای مردم می شود منجی (4386871) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۱:۵۷:۱۸
حناچی میون بقیه گزینه ها هم معقولتره و هم با شهر بیشتر آشناست (4386874) (alef-6)
 
Tabandeh
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۳:۱۵
عد از انقلاب تهران شهرداری شایسته تر از آقای کرباسچی به خود ندیده است. ایشان با ابتکارات و نو آوری های فروان که از شهر های مدرن دنیا اقتباس شده بود چهره تهران را در آن زمان متحول نمود و شهرداران بعدی در بهترین حالت فقط دستاوردها و نوآوری های ایشان را تکمیل نمودند. نمونه ای از اقدامات و نوآوری های ایشان:
-احیای بافت فرسوده نواب با اتکاه به منابع مالی ناشی از مشارکت مردمی
-انتقال تعدادی از بازار ها و میادین سنتی از قلب تهران به حاشیه شهر
-ایجاد فرهنگسرا ها و تغییر شکل پارکها
-توسعه فضای سبز حتی در زمین های کوچک و بایر اطراف خیابان ها
- ایجاد روزنامه همشهری و تبدیل آن به پرتیراژ ترین روزنامه کشور در مدت زمانی کوتاه
-اصلاح ساختار میادین و خیابان های پر ترافیک (بعنوان نمونه میدان افسریه)
- ایجاد میادین میوه و تره بار در تمام مناطق تهران و امکان دسترسی اقشار مختلف مردم به میوه با قیمت مناسب
- تاسیس فروشگاه های زنجیره ای شهروند و رفاه (4386909) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۸:۵۷
عباس آخوندی؟! یا خداااا (4386935) (alef-13)
 
bijooo
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۱:۱۹:۳۰
درجواب اقاییکه گفته اصولگراها پشت قالیباف بایستند......تنهاراه جلوگبری ازشبهات حسابرسی مستقل ازشهردارییه(دوره قالیباف). (4387079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۶:۴۶:۴۷
امیدوارم آقای قالیباف شهردار بمانند هرچه باشد تجربه ی زیادی در این زمینه دارند (4387165) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۸:۴۷:۴۳
صفایی فراهانی بهترین گزینه است . . . (4387281) (alef-11)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۲:۳۲:۵۱
حق محسن هاشمی هست که شهردار شود. انتظار رای دهندگان هم همین است. (4387838) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۲۴:۲۳
یکی از گزینه های اصلی که حرفش هست هم مهندس صفایی فراهانی هست، نمی دونم چرا بین گزینه ها قرار نمیدیدش، احتمالا نمی خواهید مطرح بشه، وگرنه خیلی هم در فضای مجازی مطرحه (4388170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۹:۲۴:۰۶
چمران نباید وارد شورا بشه (4388538) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۰۰:۴۶:۴۸
جای قالیباف خالی شد وهیچ وقت هم مثل این فرد در اصلاح طلبان پیدا نمیشه و نخواهد شد (4389027) (alef-13)
 
اززنجان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۰۵:۳۸:۵۴
آقای آخوندی رو شهردار کنن ما شهرستان ها شاید امیدی برای مسکن داشته باشیم چ.ن تو وزارت افتضاحه (4389138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۶:۴۹
فقط صفایی فراهانی (4390401) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۲۳:۰۰:۳۹
کرباسچی (4390633) (alef-13)
 
ملکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۸:۰۶
با سلام. دکتر رحمت الله حافظی در دوره قبل تنها مرد شورای شهر بود و شخص شجاع و شریفی هستند و تنها کسی بود که جلوی قالیباف و چمران و دوستانشان ایستاد. هم اصولگرای به معنای واقعی هستند هم طالب اصلاحات. (4393932) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.