توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336235
«شورای همکاری» می‌خواهد «سازمان‌های عراقی» را نیز تروریستی بنامد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۳
منابع عراقی اعلام کردند که برخی کشورهای عربی قصد دارند سازمان‌ها و احزاب عراقی را نیز در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

به گزارش فارس، منابع عراقی امروز پنجشنبه اعلام کردند، برخی از کشورهای منطقه به درج نام حزب‌الله لبنان در لیست سیاه اکتفاء نخواهند کرد و به احتمال زیاد به اقدام مشابه علیه عراق نیز اقدام خواهند کرد.

روز گذشته « «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد که این شورا نام حزب‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

به گزارش شبکه خبری «المیادین»، منابعی عراقی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: این کشورها به حزب الله اکتفاء نکرده‌اند و قصد دارند در عراق نیز اقدام مشابهی کنند و سازمان‌ها و گروه‌های عراقی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

این منابع به اسم این کشورها اشاره‌ای نکردند، ولی با توجه به اقدام دیروز «شورای همکاری خلیج فارس» در تروریستی نامیدن حزب الله به احتمال زیاد کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و در رأس آن‌ها عربستان باشند.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان، امارات، کویت، قطر، بحرین و عمان) چهارشنبه (دیروز) حزب الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دادند. این سازمان، همه رهبران، ارگان‌ها و نهادهای وابسته به حزب الله را «تروریستی» می‌داند؛ حزب‌اللهی که نماد مقاومت در برابر تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری در سوریه است.

از جمله گروه‌ها و سازمان‌های مردمی در عراق که در کنار ارتش عراق در حال مبارزه با تروریسم داعشی هستند، می‌توان به سازمان «بدر» عراق، «حزب‌الله» عراق، «سرایا السلام» (وابسه به جریان صدر) اشاره کرد که همه تحت لوای «الحشد الشعبی» یا بسیج مردمی عراق هستند؛ گروه‌هایی که مانع تسلط تروریست‌ها بر کل عراق شدند.

این فشار کشورهای عربی به سردمداری عربستان، همزمان با افزایش دیدارهای برخی شخصیت‌های سعودی با شخصیت‌های اسرائیلی، صورت گرفته است.
 
کلمات کلیدی : حزب الله لبنان، عربستان، الحشد الشعبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.