توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416939
هنرمندان پیشکسوت صاحب خانه می‌شوند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و داریوش ارجمند پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون طی جلسه‌ای با شهردار منطقه 7 تهران درباره مسائل جاری و مشکلات پدید آمده برای ساختمان جدید به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، سیدعباس عظیمی مدیرعامل، در ابتدای این دیدار موسسه هنرمندان پیشکسوت را ظرفیتی جدید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیش از 660 عضو از سراسر کشور معرفی کرد که در راستای خدمات‌دهی به هنرمندان بالای 60 سال و تراز اول کشور در همه‌ی رشته‌های هنری به مدت 4 سال،تاسیس و راه‌اندازی شده است.

او ضمن قدردانی و با اشاره به اینکه با حمایت دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور اعتبار لازم برای خرید ساختمان فعلی لحاظ شده و در صورت همکاری شهرداری قبل از پایان سال هنرمندان پیشکسوت صاحب خانه خواهند شد،ادامه داد: همکاری‌های خوبی در خصوص ساختمان جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت از سوی شهرداری تهران،منطقه و ناحیه صورت گرفته است ولی با توجه به محدودیت زمانی تا پایان سال چنانچه موضوع نقل و انتقال ملک با تاخیر مواجه شود،ممکن است دیگر فرصتی جدید برای خرید ملک فراهم نشود.

عظیمی با شرحی از اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام در مکان جدید موسسه و با اشاره به موضوع پیش‌آمده در زمینه پلمب ساختمان جدید که چندی پیش رخ داد، از تدبیر شایسته و همکاری صمیمانه شهرداری و رفع مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن تقدیر کرد.

در ادامه نیز دکتر سعید طلوعی شهردار منطقه 7 تهران نیز وجود موسسه‌ای فرهنگی هنری که هر یک اعضای آن به تنهایی میتوانند مایه مباهات شهر و کشور باشند را در این منطقه باعث افتخار دانست و ضمن خیر مقدم به متولیان موسسه هنرمندان پیشکسوت،با نام بردن از استادان سرشناس ساکن در منطقه 7 از این که به نوعی میزبان بیش از 660 هنرمند دیگر نیز می‌شود، ابراز خوشحالی نمود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد که در حوزه شهری و مسائل مربوط به شهرداری برای ساختمان جدید این موسسه از هیچ اقدام حمایتی فرو گذار نخواهد کرد و تکریم هنرمندان با سابقه کشور را وظیفه‌ی همه مسئولین و متولیان امر دانست.

در ابتدای این دیدار داریوش ارجمند به عنوان عضو موسسه و یکی از حامیان جدی این نهاد غیردولتی با ذکر خاطراتی از اوایل شکل‌گیری موسسه و  نداشتن کوچکترین امکانات رایج یک تشکیلات اداری اعم از مکان ، بودجه ، نیروی انسانی و امکانات اولیه ، شروع کار را بسیار سخت دانست و گفت:من به سهم خودم در بدترین شرایط  و موقعیت‌ها از آبرویم مایه گذاشتم و از حرف‌ها و حدیث‌ها ابائی نداشتم ، چرا که فقط به اینده‌ی این موسسه برای تکریم شایستهی سرمایه‌های ملی کشورم فکر میکردم و امروز خوشحال هستم که می‌توانم سهمی در تقویت و حمایت موسسه هنرمندان پیشکسوت داشته باشم و خدا را از این بابت شاکرم و طی این چهار سال که از عمر موسسه می‌گذرد به هر کجا که برای حل مشکلات آن لازم بوده بروم، رفته‌ام و از هیچ چیز فرو گذار نخواهم کرد و می‌دانم که بسیاری از هنرمندان سرشناس هم اینگونه هستند و اگر امروز در کوتاه‌ترین زمان ممکن شرایط بهینه‌ای و جایگاهی این تشکیلات دارد به یمن همراهی و حمایت‌های دلی پیشکسوتان و اعضا این موسسه است.

این دیدار که در آن فرزند شهید شیرودی نیز حضور داشت با مرور خاطراتی از گذشته و  عکس یادگاری به پایان رسید.
 
کلمات کلیدی : موسسه هنرمندان پیشکسوت + داریوش ارجمند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.