نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446233
نعمت زاده خبر داد:
مالیات بر ارزش افزوده طلا را کاهش می دهیم
بخش اقتصادی الف، ۲۸ بهمن ۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت: مالیات بر ارزش افزوده طلا را طی لایحه ای از 9 درصد به 3 درصد کاهش دادیم و آن را به مجلس ارائه کرده ایم.

محمدر رضا نعمت زده در حاشیه نمایشگاه طلا، نقره و جواهر در جمع خبرنگاران افزود: تقاضای صنعتگران این است که این مالیات به صفر برسد تا این صنعت رونق پیدا کند. 

وی ادامه داد: در تایلند در 8 سال گذشته مالیات بر ارزش افزوده را به صفر رساندند و این صنعت در این کشور رونق پیدا کرده است. 

نعمت زاده افزود: در صورتی که این مالیات بر ارزش افزوده کاهش پیدا نکند واردات رسمی به واردات غیررسمی تبدیل می شود و دولت از حقوق گمرکی و مالیات برارزش افزوده خود بازمی ماند. 

وی گفت: صنعت طلا مشکلات و موانع بسیاری دارد که قاچاق یکی از مشکلات مهم آن است و ما باید با تسهیل امور تولید و تجارت قاچاق را در کشور خود از بین ببریم. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: صنعت طلا و جواهر هنر و صنعت را به همراه دارد و ما باید با گرایش صادرات به این صنعت نگاه کنیم. 

وی افزود: به فعالین این رشته قول می دهیم تا هزینه نمایشگاه های خارج از کشور را کاهش دهیم تا آنها بتوانند در نمایشگاه های بین المللی حضور داشته باشند
 
کلمات کلیدی : طلا فروشان، مالیات بر ارزش افزوده
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۴:۳۷
کلا مالیات بر ارزش افزوده چه موجودی است؟ مگر ما یکبار موقع حقوق مالیات نمی دهیم؟ (4165837) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۱:۱۴:۱۶
فلسفه مالیات ارزش افزوده اینه که تولید کننده مالیات نده و مصرف کننده یک کالا مالیات اون رو بده

اونهم در حالتی که تولید ارزشمند وجود داشته باشه مثل تولید لبنیات نه اینکه میری تالار عروسی میگه مالیات بده یا کلاس آموزشی مدرسه ثبت نام کنی میگه مالیات ارزش افزوده هم بده و اکثرا هم میزارن جیب خودشون

تازه تو ایران هم از تولید کننده میگیرن و هم از مصرف کننده !!!! (4166150) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۲۱:۳۷:۱۰
بعد میکشیش روی مالیات چی؟؟؟ (4165882) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۱:۱۴:۳۷
باز هم طلا فروشی ها بزور 9 درصد یا بیشتر از مردم میگیرن (4166151) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۲۱:۴۹:۲۸
باید صفر بشه تا مردم کشورهای دیگه مثل عراق وافغانستان هم از ایران خرید کنند (4165889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۲۳:۱۱:۱۴
با هدف مندی یارانه ها، به اصطلاح خواستند جلوی کاهش قدرت خرید فقرا بگیرند- ولی با مالیات ارزش بر افزوده بدون اینکه ما به التفاوتش بدهند به فقرا و نیازمندان- که عملا فقرا و نیازمندان هم مالیات میدهند- عملا آن یارانه را دوباره پس گرفتند، در ظاهر دولت سود کرده، اما با نابودی قدرت خرید اکثریت مردم، اقتصاد ملی به رکود و نابودی کشاندند! (4165931) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۱:۳۲
سود مغازه دار هفت درصد و مالیات نه درصد، کاملا بی معنی است و ظلم در حق خریدار بیچاره، فقط و فقط برای درآمد اداره دارایی (4165960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۰۰:۵۴:۳۰
مالیات بر ارزش افزوده، اگر به درستی اجرا شود، مفید برای اقتصاد خواهد بود، چرا که یکی از راه های گرفتن حق حاکمیت است، حاکمیت برای مردم، امنیت و خدمات عمومی ارائه می دهد و اینها هزینه دارد و بایست از مالیات تامین شود مثل تمام دنیا، بویزه می تواند حق حاکمیت را تامین کند وقتی کالای قاچاق است و نمی شود عوارض گمرکی اش گرفت!، این مالیات می تواند بخشی تز حق حاکمیت را برگرداند، اما چند نکته باید رعایت شود تا عدالت نیز مراعات شود:
1- به موازات اجرا و افزایش مایلات بر ارزش افزوده، بایست سایر مالیات ها و عوارض تجمیع و کاهش یابد. نه این این مالیات تبدیل به مالیات مضاعف شود!
2- نیازمندان (کارگران، فقرا و بیکاران نیازمند/افراد تحت پوشش نهادهای خیریه و افراد معلول و کم توان نیازمند، صغیران بی سرپرست و یتیمان...) نباید مالیات بدهند، این امر جدا از بحث عدالت، مسئله مهم قدرت خرید است. با توحه به هدف مندی یارنه هاف قیمت ها دارد به نرخ نرمال کشورهای دیگر می شود، این کاهش قدرت خرید،باید جبران شود، پس باید ترتیبی داده شود این تفاوت بازپرداخت شود.
اما مسئله ایجاست بودجه دولتی دچار مشکل می شود، اما این هم راه حل دارد، می تواند دولت موظف و مختار کرد، ما به التفاوت مایلات بر ارزش افزوده از نیازمندان را محاسبه کند و به آنها از طریق همان حساب یارانه بدهد، اما برای جبرانش اندکی به مالیات ارزش افزاوده اضافه کند، یکی-دو درصد برای یک ثروتمندان تاثیری چندانی ندارد، قطعا فقرا کمتر از اغنیا مصرف می کنند، این را با اندکی افزایش -شاید در حد یک درصد- قابل جبران است.
حفاظ از قدرت خرید مردم و افزایش آن از کارهای بخردانه و معقول برای جلویگری از رکود اقتصادی است . (4165971) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۸:۰۶
حق حاکمیت؟ حاکمیت بادی حق مردم بگیرد، مالیات باید بر درامد باشد و آن هم از کسانی بالای خط فقر هستند و نه فله ای از همه از جمله مردم فقیر و کاگر که یک سوم معاش مزد می گیرد یا کسبه خورده فروش!
حتما باید رابین هود ظهور کند تا این اینها بفمهند دارند مالیات زور می گیرند! (4419395) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۰۹:۰۹:۵۹
با این کار مردم متضررشدند وفروش طلا بصورت کیفی وزیرزمینیشد (4166057) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۰۹:۴۳:۰۱
امروز 29 بهمن سالگرد فاجعه قطار نیشابور هست
در این حادثه 320 نفر کشته و 460 نفر زخمی شدند. این حادثه بزرگترین سانحه راه آهن در ایران است که در زمان ریاست سیدمحمد خاتمی اتفاق افتاد. در این فاجعه 24 آتش نشان نیز به شهادت رسیدن

من اون موقع سنی نداشتم میخوام بدونم اون موقع هم روزنامه‌های ... اصلاح طلب حرف از استعفا زدن!؟ شانتاژ کردن؟!
اگه شما نگید پس کی باید بگه!؟ (4166088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۰:۳۱:۲۴
مالیات طلافروش ها را کم کنید
در عوض مالیات شرکتها و موسسات تولیدی را افزایش دهید.
به هر حال، طلا فروش ها هستندکه چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند!!!
واقعیت اینه که نقش طلافروش ها در اقتصاد و تولید ثروت به حدی زیاده که بخاطر اونها میشه قانون رو عوض کرد! (4166110) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۴:۰۷
یعنی از کارمندان بدبخث مالیات بگیرم اونوقت از طلا فروشان نگیریم؟؟؟؟ من نمی دونم پس چرا ما معلمان باید مالیات بدهیم (4166124) (alef-3)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۱۹:۱۳
مشکل مردم اینه که فکر میکنن مالیات را طلا فروش میده ولی طلا فروش هم که از جیب خودش نمیده حالا هر چند درصدی که میخاد باشه از جیب مردم میگیره میده (4167142) (alef-11)
 
بهزاد آرشیتکت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۳۹:۴۲
اصل پول طلاست و اسکناس رسید یا چکی است که هر فرد در ازای طلایی که در بانک مرکزی دارد،‌ در اختیار دارد. مالیات بر اصل بهای طلا یعنی مالیات بر جابجایی و اصطلاحا چنج پول. آیا شما میخواهید دلار یا ارز های دیگری بخرید مالیات بر ارزش افزوده میدهید؟ خیر. پس مالیات بر اصل بهای طلا مصداق دقیق سهیم شدن در سرمایه مردم و ضربه به اقتصاد کشور هست. لطفا سطح آگاهی تان را بالا ببرید بعد نظر بدهید.در ضمن من طلا فروش نیستم بلکه می خوام ریالم رو به طلا تبدیل کنم چون تمام ارزها ثبات طلا را ندارند. طلا اگر هم سقوط کنه ایرادی نداره چون اصل پول بدون واسطه بانک مرکزی هست. (4175555) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۸:۵۴
دریافت مالیات بر ارزش افزوده بر کالاهایی که قیمت آنها جهانی و لحظه ای تعیین میشود احجاف به مصرف کننده، تولید کننده و فروشنده هست و باعث ضرر همه میشه.

تنها راه حل منطقی و مفید برای مصرف کننده و دیگران برای اجرای قانون مالیات ارزش افزوده در صنف طلا صرفا گرفتن مالیات از مزد ساخت طلا هست، که اولا باعث رقابت تولید کنندگان در کاهش هزینه ساخت و کاهش سود و در نتیجه واقعی تر شدن قیمت طلای ساخته شده ای هست که به دست مصرف کننده و مشتری میرسه. ثانیا باعث رقبت مصرف کننده به خرید طلا با قیمت منطقی حاصل از اون خواهد بود.

گرفتن مالیات ارزش افزوده بر اصل قیمت طلا فقط حباب قیمت طلای ساخته شده رو افزایش میده که باعث رکود در بازار و عدم خرید طلا توسط مصرف کننده به علت افزایش بی پایه طلای ساخته شده میشه.

کلا نگاه مردم به طلا جنبه زینت و در کنارش سرمایه گذاری هست، وقتی مردم می بینند که هزینه بدون برگشت مالیات در حدود ده درصد و کسر مزد ساخت در موقع فروش طلای خود باعث ضرر دوچندانشون میشه دیگه به طرف طلا و بازار طلا نمی روند و بازار طلا باعث رکود خواهد شد. (4166128) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۴:۰۹
مالیات قشر طلافروش باید زیادتر بشه. (4166160) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۱:۵۳
ماليات برارزش افزوده بهترين روش ماليات گرفتن است اما متاسفانه مانند بقيه چيزها مثلا عقود بانك ها،يارانه و.....به بدترين شكل اجرا مي شود وتا حدودي باعث ظلم وهزينه مضاعف بر مردم شده است (4166251) (alef-3)
 
Abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۵:۱۹
طلا یک کالای سرمایه ای هست یعنی پشتوانه اقتصادی خانوار و در نهایت کل کشور هست. مالیات بر ارزش افزوده بروی اصل قیمت طلا در نهایت به ضرر اقتصاد کشور خواهد شد و زمینه را برای خروج طلا از کشور فراهم میسازد. قانون مالیات بر ارزش افزوده قانون خوبی هست اما باید بروی کالا های مصرفی و نابود شدنی قرار بگیرد که زمینه اسراف و مصرف گرایی را در جامعه از بین ببرد نه طلا که خود به خود امکان خریدش برای خیلی از مردم نیست و کسانی هم که میخرند برای سرمایه و روز مبادا. (4166731) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.