توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448439
آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از 70 درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری را دریافت کرده‌اند گفت: این آزمون فردا جمعه 6 اسفند ماه برگزار می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای تعداد 260 هزار و 110 داوطلب ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های دکتری PH.D، نیمه متمرکز سال 1396 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که از روز سه شنبه سوم اسفند ماه 95 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh .org قرار گرفته و لذا داوطلبان فرصت دارند حداکثر تا ساعت 24 امروز پنجشنبه پنجم اسفندماه 95 با مراجعه به سایت این سازمان و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی یا شناسنامه‌ای نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا ساعت 8 صبح امروز پنجشنبه پنجم اسفندماه 95 از تعداد 260 هزار و 110 داوطلب ثبت نام کننده در آزمون دکتری تعداد 186 هزار و 563 داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کردند. به عبارتی حدود 70.57 درصد از داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمودند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور همچنین تاکید کرد: نظر به اینکه مهلت دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای آزمون دکتری ساعت 24 امروز پنجشنبه پایان می‌پذیرد. لذا کلیه داوطلبانی که تا کنون برای دریافت کارت خود اقدام ننموده‌اند اکیدا توصیه می‌شود در این مهلت باقیمانده کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

دکتر توکلی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 96 در هفت گروه آموزشی و برای 244 کد رشته امتحانی صبح فردا جمعه ششم اسفند ماه 95 در 54 شهرستان کشور برگزار می‌شود.

به گفته وی برای شرکت در آزمون دکتری داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است. علاوه بر آن داوطلب باید به همراه خود چندین مداد نرم سیاه پررنگ یا تراش و مداد پاک کن با خود به همراه داشته باشند.

دکتر توکلی گفت: داوطلبان باید توجه داشته باشند که همراه داشتن وسایل اضافی نظیر تلفن همراه، ساعت هوشمند، کیف، دفترچه یادداشت، جزوه، کتاب و یا هر نوع وسایل دیگری در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان مطابق آئین نامه برخورد خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شروع فرآیند آزمون به این شکل است که آزمون از ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد و درب‌های ورود به جلسه نیم ساعت قبل از شروع آزمون بسته می‌شود. بناب راین به داوطلبان توصیه می‌شود از ساعت 7:30 در جلسه آزمون حضور داشته باشند.

دکتر توکلی افزود: در آزمون دکتری 96 دو بسته نایلونی به داوطلبان داده می‌شود که بسته اول حاوی سئوالات دروس اختصاصی (دفترچه آزمون شماره 1) همراه با پاسخنامه و بسته دوم حاوی سوالات دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره 2) می‌باشد که داوطلبان ضرورت دارد نسبت به ثبت پاسخ سئوالات اختصاصی و آزمون استعداد تحصیلی و زبان عمومی در پاسخنامه اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین یادآور شد تعداد سئوالات اختصاصی به شرح مندرج در جدول صفحه دوم برگ راهنمای آزمون دکتری 96 می‌باشد ضمنا تعداد سئوالات و مدت پاسخگویی به آنها بر روی جلد دفترچه آزمون اختصاصی برای داوطلبان در رشته‌های امتحانی درج شده است.

به گفته توکلی دفترچه آزمون شماره 2 حاوی 30 سوال استعداد تحصیلی و 30 سوال زبان انگلیسی عمومی می‌باشد. کلیه داوطلبان باید به سئوالات آزمون در مدت 90 دقیقه پاسخ دهند. همچنین کلیه دفترچه سوالات آزمون داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبان، نام و نام خانوادگی آنها بر روی دفترچه درج شده است.

وی در پایان گفت: دفترچه سئوالات آزمون دکتری دارای تنوع بوده و در انواع A، B، C، D، E، F تقسیم بندی شده است.
 
کلمات کلیدی : آزمون دکتری+ سازمان سنجش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.