توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438034
تاثیر تغییرات اقلیمی بر ذخایر آب جهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
کارشناسان به بررسی چگونگی تاثیر تغییرات اقلیمی بر ذخایر آبی جهان پرداختند.

به گزارش ایسنا، چرخه آب فرآیندی است که آب در اتمسفر زمین و مجراهای آبی گردش دارد و زندگی را روی کره زمین امکان پذیر می‌سازد. هرچند تغییرات اقلیمی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای در حال مختل ساختن این فرایند است.

به گفته کارشناسان، تغییرات اقلیمی چرخه شدیدی را بوجود می‌آورد که افزایش دما، تغییر در الگوهای بارش باران و آلودگی آب موجب پیامدهای زیست محیطی می‌شود. در این شرایط گرمای جهانی تشدید شده و به سلامت کره زمین آسیب وارد می‌کند.

در واقع کارشناسان معتقدند تغییرات اقلیمی موجب تغییراتی در ذخایر آبی زمین می‌شود و گاهی اوقات آلودگی و مشکلات دیگر را به دنبال دارد. همچنین افزایش دمای ناشی از تغییرات اقلیمی میزان تبخیر از خشکی و اقیانوس‌ها را بیشتر می‌کند و اتمسفر را قادر می‌سازد تا میزان آب بیشتری را در خود نگه دارد.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، این تغییر مازاد موجب خشکی در برخی مناطق و افزایش بارش باران در نواحی دیگر می‌شود. در این شرایط احتمال خشکسالی در برخی مناطق و جاری شدن سیل در نواحی دیگر افزایش می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : تغییرات اقلیمی + ذخایر آب + منابع آبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.