توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503031
توئیت عجیب ترامپ درباره حمله بارسلونا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حمله تروریستی در بارسلون اسپانیا به یک افسانه قدیمی درباره قساوت های یک ژنرال سابق امریکایی علیه مسلمانان اشاره کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای یاهو نیوز، کمتر از یک ساعت پس از حمله تروریستی پنجشنبه شب در بارسلون اسپانیا که 13 کشته و بیش از یکصد زخمی برجای گذاشت، ترامپ در توئیتر از هوادارانش خواست تا درباره «جان پرشینگ» ژنرال سابق ارتش آمریکا مطالعه کنند. 

ترامپ نوشت: 'بخوانید تا بدانید ژنرال پرشینگ آمریکایی پس از گیر افتادن تروریست ها با آنها چه کرد. تا 35 سال بعد از آن تروریسم اسلام رادیکال وجود نداشت'.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در واکنش به پیشنهاد ترامپ در توئیتی نوشت: 'جای دیگری را نگردید. همین رئیس جمهوری ماست که پیشنهاد می کند همه ما دروغی درباره وحشیگری علیه مسلمان را بخوانیم و باور کنیم'.

اشاره ترامپ به داستان اعدام 49 مسلمان در جریان جنگ فیلیپین و آمریکا از سال 1899 تا 1902 بود. آنها با گلوله هایی کشته شدند که به خون خوک آغشته شده بود. 

بنا بر این قصه، پرشینگ به پنجاهمین فرد مسلمانی که دستگیر شده بود، گفت: تا یکی از آن گلوله ها را بردارد و به عنوان یک هشدار نزد مردمش ببرد. 

در آن هنگام پرشینگ از طرف دولت آمریکا در مناطق میندانائو و جولو که بخش هایی از آن مسلمان نشین است، خدمت می کرد.

کسانی که این افسانه را باور می کنند، مدعی هستند این تاکتیک پرشینگ موثر بود زیرا طبق آموزه های اسلام خون سگ و خوک نجس است. 

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی اش به این افسانه اشاره کرده بود. واشنگتن پست نوشت :ترامپ در فوریه 2016 در سخنانی در کارولینای جنوبی این افسانه را تعریف کرد.

در آن هنگام یک تارنما سعی کرد صحت این قصه را از هشت مورخ جویا شود. همه آن مورخان نسبت به صحت داشتن این داستان تردید داشتند.

برخورد یک خودرو ون با عابران پیاده در خیابان 'لا رامبلا' در بارسلون یکی‌ از مشهورترین خیابان ها و مرکز گردشگری این شهر ، دست کم 13 کشته و بیش از 100 مجروح برجا گذاشت.

این حمله در ساعت 17 بعدازظهر پنجشنبه به وقت محلی (19 و 30 دقیقه ایران )، در نزدیکی‌ خیابان 'اوسپیتال' توسط یک خودروی ون سفید رنگ با سرعت بسیار بالا که از سوی یک نفر رانده می‌ شده ، اتفاق افتاد. 
 
کلمات کلیدی : حادثه تروریستی، ترامپ، بارسلونا+حمله با خودرو+زیرگرفتن عابران+بارسلون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.