توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413635
نامه درباره احکام صادره علیه رییس دولت گذشته به دادستان دیوان محاسبات ارجاع شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس شورای اسلامی گفت: رییس دیوان محاسبات نامه بنده در مورد احکام صادر شده علیه رئیس و دولت گذشته را به دادستان این دیوان ارجاع داده است.

به گزارش ایرنا، محمود صادقی این احکام را فراتر از سه حکم صادر شده دانست و افزود: بنده از جایگاه رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس، روز چهارشنبه نامه‌ای رسمی به رییس دیوان محاسبات نوشته و درخواست کردم، اطلاعات تفصیلی را در اختیار ما بگذارد.

وی افزود: رییس دیوان محاسبات نامه بنده را به دادستان ارجاع داد و خواستار ارائه پاسخ تفصیلی در مورد نامه بنده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: ما می خواهیم گزارشی از وضعیت پرونده ارائه و بیان شود که چه مقدار اجرایی شده و چه مقدار اجرا نشده است.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در نامه ای به عادل آذر رییس دیوان محاسبات نوشت: نظر به اظهارات دیوان محاسبات در جلسه هشتم شهریور 95به جنابعالی و دادستان و معاونین دیوان محاسبات، مبنی بر محکومیت قطعی دولت سابق به مبلغ 480 هزار میلیارد ریال که بالغ بر 120 هزار میلیارد ریال آن مربوط به رییس دولت بوده است، هیات رییسه فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی، خواستار ارائه اطلاعات زیرا از آن مقام محترم است:

1.گزارشی آماری از تعداد و عناوین آرا صادره قطعیت یافته

2.فهرست محکومین قطعی به بیش از ده میلیارد ریال (یک میلیارد تومان)با مشخصات کامل

3.گزارشی از نتایج حاصله از اجرای احکام قطعی صادره و موانع احتمالی
 
کلمات کلیدی : دیوان محاسبات +مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.