توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401737
استفاده از سلول‌های پوستی در ترمیم بافت‌های آسیب دیده قلبی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
محققان ژاپنی با استفاده از سلول‌های پوستی موفق به ترمیم بافت‌های قلبی پس از حملات قلبی شده اند.

به گزارش مهر، تاکنون روش های بسیاری برای بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده قلبی پس از حملات قلبی استفاده شده اما محققان ژاپنی موفق به ارائه روش جدیدی شده اند که می تواند تحول شگرفی را در روش های قبلی نیز به دنبال داشته باشد.

محققان ژاپنی در حال توسعه روشی هستند که با استفاده از سلول های پوستی رشد یافته از یک فرد اهدا کننده که مشخصات ژنتیکی مشابهی داشته باشند، می توان به ترمیم بافت های قلبی پرداخت. اگر سلول های بنیادی به اطراف سلول های آسیب دیده قلبی تزریق شوند، می توانند بافت های آسیب دیده را ترمیم کرده و به قلب کمک کنند تا همانند روزهای پیش از حمله قلبی به پمپاژ خون بپردازد.

انجام آزمایشات اولیه بر میمون ها نتایج قابل توجهی نداشت. سلول های پوستی تنها ۱۶ درصد از بافت های آسیب دیده قلبی را ترمیم کرده و میمون ها باز هم نیاز به دارو داشتند تا بتوانند بدن خود را برای عدم پس زدن سلول های اهدایی آماده کنند ( این موضوع در حالی است که با استفاده از این تکنولوژی نباید چنین موردی بروز می کرد).از سوی دیگر، ضربان قلب میمون ها نیز نامرتب شده هر چند که این ریتم نامرتب موقتی گزارش شده بودم

اگر محققان ژاپنی بتوانند مطالعات خود را تصحیح کنند دیگر حملات قلبی مثل امروز  یک تهدید برای انسان ها شمرده نمی شوند.
کلمات کلیدی : سلول‌های پوستی + بافت‌های آسیب دیده قلبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.