توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421230
روایت روحانی از یک جلسه مهم هسته‌ای با رهبر انقلاب
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
رییس دولت یازدهم تاکید کرد تیم مذاکره کننده هرآنچه مدنظر رهبری بوده را در مذاکرات دنبال کرده است.

به گزارش خبرآنلاین حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت روزهای سختی را پشت سر گذاشته است، روایتی از روزهای مذاکرات هسته ای را خطاب به دانشجویان بیان کرد.

وی گفت: من می خواهم به افتخاری که مال ملت ما هست همه توجه داشته باشیم. به اعتراف همه کشورها حتی آنها که دشمن سرسخت ما هستند هیچ کشوری نبوده است که در عرض 2 سال در برابر قدرت های بزرگ جهانی از حقوق ملت خودش به خوبی دفاع کند و پرونده را از شورای امنیت خارج کند این که دیگر مربوط به جناح و حزب نیست. برخی امور مربوط به دولت یا جناح است اما موفقیت های ما مربوط به دولت نیست مربوط به رهبری و ملت ایران است.

رییس جمهور تاکید کرد: ما هیچ قدمی در مساله برجام برنداشتیم مگر آنکه با مقام معظم مشورت کرده باشیم، با ایشان بارها جلسه گذاشتیم، نامه های مکتوب ایشان و دستوراتی که من بر روی آنها خطاب به تیم مذاکره کننده نوشت وجود دارد. نامه ای نبوده که ایشان بنویسند و من دستور قاطع ندهم. ممکن است 100 درصد مورد نظر ما اجرا نشده باشد و جایی کم و کسر آوردیم ولی مبنا این بوده که دستورات ایشان اجرا شود.

روحانی در ادامه ماجرای یک جلسه مهم با رهبری و دستورات ایشان را روایت کرد و گفت: در جلسه ای که داشتیم ایشان دستوری دادند که من گفتم این خیلی مشکل است ایشان گفتند مشکل است اما توکل کنید و جلو بروید، من تیم مذاکره کننده را که خارج از کشور بود را خواستم و به تهران آمدند. برایشان توضیح دادم باید اینگونه عمل کنیم و اینها نظر رهبری است. گفتند اگر اینجور است و اینها دستور است پس مذاکره تمام می شود. نزدیک به سه ساعت در آن جلسه با تیم مذاکره کننده صحبت کردیم. وقتی بلند شدم به آنها گفتم مطمئن باشید به خدواند توکل کنید، آقا به من گفت توکل تان به خدا باشد ما از این مشکل عبور خواهیم کرد، پس تردید نکنید با ایمان بروید و ادامه دهید. نکاتی که ایشان در آن نامه فرموده بودند را به حول قوه الهی اجرا و عمل کردیم، چه باعث شد؟ اجماع در کنار هم و امید به آینده.

رییس جمهور تاکید کرد: برای تصمیمات مذاکراتی ما بعضی مواقع ساعت ها در نزد رهبری بحث می کردیم. اینها را می گویم که مطلع باشید البته زمانی اینها منتشر خواهند شد. آمریکایی ها و اسرائیل و دیگرانی که دنباله رو آنها بودند می خواستند ایران هراسی را در دنیا جا بیندازند بگویند ایران خطر منطقه و امنیت و ثبات است و برای همسایگان و اروپا و صلح جهانی خطرناک است.

رییس دولت یازدهم گفت: پرونده ما در شورای امنیت بود و مبنای شان این بود که ایران صلح و امینت جهانی را به خطر انداخته است. هدف این بود که ما به دنیا بگوییم امریکا و اسرائیل دروغ می گویند. اگر خطری امروز برای دنیا وجود دارد از طرف خود آنهاست و دنباله روان آنهاست ایران برای کسی خطر نیست. آن روزی که شوروی بهم ریخت و تجزیه شد اگر کسی می خواست منفعت جویانه فکر کند آیا فرصت نبود که ایران بر این کشورهای کوچک مسلط شویم آن روزی که عراق بهم ریخت و ائتلاف سی کشور به عراق حمله کردند آیا فرصت برای سواستفاد نبود؟ ملت ما و حکومت ما یک حکومت متجاوز نیست و از حق خودش دفاع می کند.
 
کلمات کلیدی : روز دانشجو+16 آذر+حسن روحانی+دانشگاه تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.