توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500133
دستگیری ۳ سارق شکنجه‌گر در تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
باند سارقان خشن بزرگراه‌های پایتخت متلاشی شد. این باند سه‌نفره پس از شناسایی طعمه‌ها، آنها را سوار بر خودرو کرده و با تهدید از آنها می‌خواستند تا با خانواده‌هایشان تماس بگیرند و از آنها درخواست پول کنند. این سارقان پس از دریافت پول، قربانیان را با دست و پای بسته در بزرگراه‌های شمال تهران رها می‌کردند. اعضای این باند پس از طرح چند شکایت مشابه از سوی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند. این سه مرد خشن به دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند و در اظهاراتشان به ٧ سرقت مشابه اعتراف کردند.

«شهروند» نوشت: این پرونده چندی پیش با شکایت مردی میانسال به جریان افتاد. این مرد که طعمه چند سارق مسافرکش‌نما شده بود، در اظهاراتش به پلیس گفت: «من کنار خیابان منتظر خودرو بودم که یک ٢٠٦ یشمی‌رنگ جلوی پای من ترمز کرد، به خاطر نوع خودرو برای سوارشدن تردید داشتم اما وقتی داخل خودرو را نگاه کردم، دیدم دو مرد دیگر به جز راننده داخل خودرو هستند، من هم سوار شدم اما پس از چند لحظه سرنشینان خودرو از من درخواست پول کردند، آنها من را تهدید کردند تا با خانواده‌ام تماس بگیریم و از آنها درخواست پول کنم.»

این مرد مالباخته که از سوی سارقان آسیب بدنی زیادی دیده بود، در ادامه اظهاراتش به پلیس گفت: «یکی از آنها که عقب نشسته بود، من را به زور به زیر صندلی برد، نفر جلویی هم صندلی را عقب برد تا من عملا هیچ حرکتی نتوانم انجام دهم. شرایط سختی بود، من بین صندلی و کف خودرو گیر کرده بودم. یکی از آنها با دستبندهای پلاستیکی دست مرا بست و از داخل جیب کتم عابربانکم را برداشت، آنها رمز کارت را می‌خواستند، ابتدا من مقاومت کردم، اما چند ضربه محکم به سروصورتم زدند به‌طوری که دندانم شکست، من هم از ترس جانم رمز را به آنها گفتم، ولی پول زیادی در حسابم نبود، دوباره من را تهدید کردند تا با خانواده‌ام تماس بگیرم و از آنها بخواهم برایم پول واریز کنند. من هم چاره‌ای نداشتم به جز اینکه درخواست آنها را انجام دهم، پس از مدتی مقابل یک صرافی توقف کردند و با کارت من چند سکه خریدند. حدود ٢٠‌ میلیون تومان پول را به همین شیوه سرقت کردند و با آن سکه طلا تهیه کردند. بعد از حدود سه‌ساعت هم مرا دست‌وپا بسته در کنار بزرگراهی در بالای شهر رها کردند تا اینکه یک راننده عبوری من را از آن وضع نجات داد.»

شناسایی و دستگیری سارقان

به دنبال شکایت مرد میانسال، تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز شد. کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس ایرد موسی برای شناسایی این سارقان خشن وارد عمل شدند. در ادامه تحقیقات کارآگاهان با چند پرونده مشابه مواجه شدند؛ پرونده‌هایی که مالباختگان آن پس از سوارشدن در یک خودروی پژو ٢٠٦ یشمی از سوی سه مرد به تهدید و ضرب و شتم مورد سرقت مشابه قرار گرفته بودند. در این پرونده‌ها نیز در صورت کم‌بودن موجودی حساب افراد ربوده‌شده، سارقان آنها را مجبور می‌کردند تا با خانواده‌هایشان تماس بگیرند و از آنها درخواست پول کنند و سارقان پس از خرید سکه مالباختگان را با دست و پای بسته کنار بزرگراه‌های شمال تهران رها می‌کردند.

به این ترتیب ماموران آگاهی دریافتند که با یک باند حرفه‌ای سرقت مواجه‌اند که با این شگرد سرقت‌های متعددی را مرتکب شده‌اند. پلیس در ادامه تحقیقات با بررسی دوربین‌های مداربسته بزرگراه‌های محل رهاکردن مالباختگان موفق به شناسایی خودروی متهمان شد و در نهایت کارآگاهان اداره آگاهی موفق به دستگیری هر سه عضو این باند شدند.

دختر ١٨ ساله در باند سارقان خشن

این سه متهم به دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند و در برابر بازپرس ایرد موسی قرار گرفتند و در اظهاراتشان به ٧ آدم‌ربایی و سرقت به عنف اعتراف کردند. یکی از متهمان درباره نحوه سرقت‌هایش به بازپرس این پرونده گفت: «مدتی قبل در قهوه‌خانه با مرد جوانی آشنا شدم. او به من پیشنهاد داد تا با این شیوه سرقت کنیم. سه‌ بار هم با ما برای سرقت همراه شد. وقتی خوب این شگرد را یاد گرفتیم، من و دو همدستم خودمان نقشه‌های بعدی سرقت را اجرا کردیم. در دو فقره از سرقت‌ها هم دختر جوانی که مدتی قبل با او آشنا شده بودم، با ما همراه شد.»

به دنبال اعترافات مرد جوان و همدستانش، دختر جوان نیز بازداشت شد و به همدستی در دو سرقت با متهمان اعتراف کرد اما او مدعی شد که به خاطر تهدید تن به این کار داده است و به دنبال فرصتی بوده تا از دست این سارقان خشن خلاص شود. فتانه، ١٨ ساله دارد و دانشجوی رشته معماری است.

او درباره آشنایی با متهمان اصلی این پرونده و انگیزه‌اش از این سرقت‌های خشن می‌گوید: «من با کیارش ٣‌ سال قبل آشنا شدم، بچه‌محل بودیم، حدود یک‌سال پیش هم قطع رابطه کردیم. من ابتدا از سرقت‌های او خبر نداشتم اما بعد از چند ماه متوجه شدم که کیارش همراه با دوستانش سرقت می‌کنند. من نمی‌خواستم با او ادامه دهم اما من را تهدید می‌کرد که اگر با او نباشم، به خانواده‌ام خبر می‌دهد. چندبار هم شیشه خانه ما را شکست. من حتی الان هم می‌ترسم که او بعد از اینکه از زندان آزاد شود دوباره من را تهدید و اذیت کند.»

این دختر جوان درباره سرقت‌هایی که در حضور او توسط کیارش و دوستانش انجام شده بود هم توضیح داد: «من در دو سرقت با آنها همراه بودم. در سرقت اول به‌عنوان مسافر کنار خیابان ایستادم و سوار بر خودروی لکسوز شدم. راننده به بهانه اینکه می‌خواهد از داخل خانه‌اش وسیله‌ای بردارد، از من خواست تا در پارکینگ خانه‌اش منتظر بمانم. به محض اینکه داخل پارکینگ شدیم، کیارش و دوستانش به او حمله کردند و وسایل با ارزش او را به سرقت بردند. در سرقت بعدی، من تحت‌عنوان مسافر سوار بر ٢٠٦ بودم. آنها مسافری را سوار کردند و به همان شیوه خودشان از او سرقت کردند.»

با اظهارات متهمان، بازپرس دستور تحقیقات در رابطه با جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند را صادر کرد.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + سارق + سرقت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.